Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Super Moderator
edoze je napisao(la):
The range will be completed with the BMW X6 xDrive 50i which features the world debut of a new all-aluminium V8 gasoline engine with Twin Turbo technology and High Precision Injection. It is the world's first eight-cylinder gasoline engine with the turbo-charger and catalytic converters housed in the V-section between the two rows of cylinders. This innovative arrangement gives this hugely powerful engine extremely compact proportions; reducing pressure losses on the intake and exhaust side.

The use of two turbochargers for the first time on an eight-cylinder power unit boosts both engine output and torque with maximum efficiency. Each of the two turbochargers supplies compressed air to four cylinders at a time, reducing the "turbo lag" typical of a large turbocharged engine with conventional technology.

Engine capacity is 4,395 cc, max output 300 kW/407 hp from 5,500-6,400 rpm and max torque of 600 Nm/442 lb-ft comes from 1,750-4,500 rpm. The BMW X6 xDrive 50i sprints to 100 kilometres per hour in just 5.4 seconds and continues on to an electronically-capped top-speed of 250 km/h. This unique power unit is the most efficient engine in its class, outperforming ULEV II and EU5 emission standards. Average fuel consumption to EU standard is a mere 12.5 litres/100 km.
nije 408 nego 407
a u tekstu ti sve pise
ak cika google laze,onda sad i ja tebi lazem

pa to 12.5 litara je kombinirana voznja (mada se to inace racuna na otvorenom)

Leistung: 300 kW / 408 PS
Kraftstoffverbr. innerorts: 17,6 l/100km
CO2-Emissionen kombiniert: 299 g/km

a cijena sitnih 103.900 EUR :lol:

al inace kataloski sto pise potrosnja na otvorenom, toliko malo nikad nece potrosit to se ne uzima u obzir, nego kombinirana voznja se uzima kao potrosnja na otvorenom (u BiH) jer nemamo mi autoputeva i tako to
 
Super Moderator
DiAbLo je napisao(la):
allroad je napisao(la):
hahaha ma nema problema kako moj po gradu nece preko 12 litara a na otvorenom ne ide preko 9... ajd molim te... mozda jesi stariji al nemora znacit da znas bolje... ja znam za BMW-a jer mi je ovo drugi BMW... X5 3.0i ne trosi preko 12.7 litara i nikad nam preko nije potrosio... znaci ne govorim samo to sto sam procito nego sto sam vidio i uvjerio se licno

Ti nisi svjestan o kakvim potroshnjama pricash ...

Ja lichno vozim TDIa 110KS , meni dovoljno vuche drama dobro , ne troshi puno , ne trese , ne CADI a jedina mana po meni je zvuk ...

Vozio sam i dizele i benzince (ako od koga klepim ip porodice da obidjem krug) i mogu reci da bi ja sebi uzeo opet DIZELA (sa ovim mjesecnim dohotkom citaj Studentskim)

aBd kad pocnem raditi i kad se bude imalo para da se sipa Onda ce da legne neku ultra strasni Turbo Benzinac

svjestan sam druze, trebal ti slika koja... nista ne govorim sta ne znam nego sve u sta sam se sam uvjerio...
 
Član
ojjjjjj,nigdje veze
otkud ti znas da se racuna na otvorenom
pise average,znaci prosjecna
al nebitno to sad,de mi reci sta bi s onim bmwom sa 306 ks i 10,5 litara:lol:
da mi je vidjet i tu tehnologiju:lol:
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
hahaha ma nema problema kako moj po gradu nece preko 12 litara a na otvorenom ne ide preko 9... ajd molim te... mozda jesi stariji al nemora znacit da znas bolje... ja znam za BMW-a jer mi je ovo drugi BMW... X5 3.0i ne trosi preko 12.7 litara i nikad nam preko nije potrosio... znaci ne govorim samo to sto sam procito nego sto sam vidio i uvjerio se licno

tvoj je 192KS ak se ne varam jel?i trosi 11 litara u prosjeku,otprilike,malo manje,jer se ne uzima puki prosjek nego malo vise gradske
sta sam rekao?moze trosit 10,5 ak mu 100-tinjak konjica ide na zrak
objasni kak ce bit jaci od tvog 114KS a trosit pola litra manje?ak me uvjeris svaka ti cast

jest 192KS i jos je automatic mjenjac... a evo tacno da ti kazem ako ga citav dan po gradu vozas trosi 20mpg sto je oko 12 litara mozda i vise mozda i manje mrsko mi racunat, a na kombinovanoj voznji nece iznad 9-9,5 litara
zaklet cu se svim i svacim al boga mi trosi tako malo...

a 335i je bi-turbo motor i to sto trosi 10.5 litara u prosjeku je jos novija BMW-pva tehnologija koju BMW usavrsava iz dana u dan i najvise paznje tome posvecuje... znam to jer bas puno pratim i zanima me a i imam dokaze koje sam licno vidio
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
ojjjjjj,nigdje veze
otkud ti znas da se racuna na otvorenom
pise average,znaci prosjecna
al nebitno to sad,de mi reci sta bi s onim bmwom sa 306 ks i 10,5 litara:lol:
da mi je vidjet i tu tehnologiju:lol:

ma dobro nisi me svatio :lol:
kazem ti da kod nas nema svrhe da gledas ono potrosnja na otvorenom jer za mog BMW-a potrosnja na otvorenom je 7 litara a toliko malo nema sanse da potrosi u nasoj drzavi...
ja govorim kako ja to zamisljam :lol: jer kod nas nema tih tipova otvorenih puteva
 
Super Moderator
Leistung: 225 kW / 306 PS
Kraftstoffart: Benzin
Kraftstoffverbr. kombiniert: ca. 9,5 l/100km
Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,4 l/100km
Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,2 l/100km
CO2-Emissionen kombiniert: ca. 226 g/km

tu potrosnju na otvorenom komotno prekrizi
znaci taj BMW sa 114KS vise trosi 0.5l-1l vise od mog BMW-a,a uzrok je novija tehnologija
druga stvar je sto ti ne vjerujes u tu tehnologiju a nisam ni ja vjerovo dok se nisam sam uvjerio
 
Član
Imao sam fiata 1.0, bezze sve, smije ti se raja kad kažeš koji ti je motor.
A auto imalo isto konja kao golf dizlo....
na startu da ne pričam koliko bolje vuče....

kako to da je dizlo bolji ako mu treba 600 kubika više da bi se ikako uporedio sa benzincem?
Što niko ne poredi 2.0 turbo benzin sa 2.0 turbo dizelom?
Nego vazda samo 1.6i vs 2.0td....
 
Član
pa sta sad ce za par godina pomocu te tehnologije trosit 2 litra il?
to su price,benzinac hoce goriva,zedan je,a pogotovo 300+ KS
bas me zanima slaze li se iko s tobom,u tom tvom razmisljanju i podacima koje si naveo
pa da je tako bmw dobar ne bi niko kupovao toyotu recimo,koja je no 1 u svijetu,pa vw grupaciju,i auta ostalih proizvodjaca...
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
pa sta sad ce za par godina pomocu te tehnologije trosit 2 litra il?
to su price,benzinac hoce goriva,zedan je,a pogotovo 300+ KS
bas me zanima slaze li se iko s tobom,u tom tvom razmisljanju i podacima koje si naveo
pa da je tako bmw dobar ne bi niko kupovao toyotu recimo,koja je no 1 u svijetu,pa vw grupaciju,i auta ostalih proizvodjaca...

eh jb ga sad najbolje na zrak da ide... nemora se niko slagat nego bas bi volio da svako ima BMW-a nekog novijeg bar na mjesec dana da se sam uvjeri... da ti dam primjer moj BMW trosi puno manje nego A4 1.8T quattro kog ima moj prijatelj...
 
Član
allroad je napisao(la):
Leistung: 225 kW / 306 PS
Kraftstoffart: Benzin
Kraftstoffverbr. kombiniert: ca. 9,5 l/100km
Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,4 l/100km
Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,2 l/100km
CO2-Emissionen kombiniert: ca. 226 g/km

tu potrosnju na otvorenom komotno prekrizi
znaci taj BMW sa 114KS vise trosi 0.5l-1l vise od mog BMW-a,a uzrok je novija tehnologija
druga stvar je sto ti ne vjerujes u tu tehnologiju a nisam ni ja vjerovo dok se nisam sam uvjerio

ako su ovo fabricki podaci dodaj litru-dvije na svaku ovu vrijednost
i dobices rezultat

pogledaj malo testove
na bilo kojem kanalu na tv
pa ces vidjet da se razlika izmedju stvarne i fabricke vrijednosti krece 1-2 litra,a nekad cak i vise
uglavnom,ispod 1l nije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top