Diesel je smece!

Diesel je smece!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edoze je napisao(la):
smajke je napisao(la):
muha je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
Evo malo podataka za mog dizela :

4 brzina od 80 km do 120 km na sat :

M6 Coupé - 4.4 sec
330d [E46]- 5 sec
Z4 M Coupé - 5 sec
335i - 5.3 sec
M3 (E46) - 5.9 sec
330i - 6.5 sec
320d - 6.5 sec

:lol:.....Pa vidi sad sa kakvim se benzinicima poredi :!!!!!

ovo sto si napisao je mozda tacno jer sam neki dan s kolegom probao koji ima takodje ovaj 330d i takodje je bio roling start na 40, 60, 80 i 100km/h ...

Nidje veze , ja sam sa 2.8i se bez problema sa njim nosio...

Meni je ovo bezveze poredjenje.... ko ce vozit cetvrtom benzinca od 80-120 kad mu druga ide do 100-110..... sam ne kontam poentu sva ova auta sto si nabrojo idu za klasu bolje...

i ja se to pitam,mislim,svima je poznato da je dizel elasticniji,znaci vec poslije 1700o/min ima max obrtni moment,dok je kod benzinaca na 3000o/min il cak i vise...e sad mi je glupo da M3 poredis sa dizelom kad ce ona 0-100 imat 2-3 sekunde prednosti,a u cetvrtoj brzini na 80kmh je ona na 1500-2000 obrtaja:icon_question:i normala da nece moc povuc ko dizel koji je tada u podrucju obrtaja u kojima ima najbolju vucu...tako da ti podaci koje je naveo uopste ne pokazuju pravo stanje,bmw-ovi dizeli su extra,al ne moze m3 bit slabiji od 330d,u to niko nece povjerovat...sto nisi naveo podatak u trecoj brzini,na 100-110 kmh se kod dizela smanjuje krivulja obrtnog momenta i dok je kod benzinca tada najveca...e tada bi ovaj 330d bio bolji samo od 320d,pretpostavljam

Mrsko mi bilo to sve pisat al vidim da se neko sjetio:)
 
Član
Ovo poredjenje koje je gore navedeno se zove elasticnost motora i tu dizeli imaju prednosti, zbog kracih brzina i turba. Svako ko zeli ubrzanje na 80 km/h ce M3 saltati u drugu brzinu i ispalit se kao da nikad i nije bio tu. Kod dizela je najveca prednost potrosnja i to u gradu kod lagane voznje, kad mogu dosta manje potrositi od benzinaca slicne snage. No i benzinci su napredovali u zadnje vrijeme, pa tako recimo BMW-PSA 1.6 Turbo sa 150 KS trosi gotovo kao dizel, a malo je rec da ide...
 
Član
smajke je napisao(la):
edoze je napisao(la):
smajke je napisao(la):
muha je napisao(la):
bmw 330d je napisao(la):
Evo malo podataka za mog dizela :

4 brzina od 80 km do 120 km na sat :

M6 Coupé - 4.4 sec
330d [E46]- 5 sec
Z4 M Coupé - 5 sec
335i - 5.3 sec
M3 (E46) - 5.9 sec
330i - 6.5 sec
320d - 6.5 sec

:lol:.....Pa vidi sad sa kakvim se benzinicima poredi :!!!!!

ovo sto si napisao je mozda tacno jer sam neki dan s kolegom probao koji ima takodje ovaj 330d i takodje je bio roling start na 40, 60, 80 i 100km/h ...

Nidje veze , ja sam sa 2.8i se bez problema sa njim nosio...

Meni je ovo bezveze poredjenje.... ko ce vozit cetvrtom benzinca od 80-120 kad mu druga ide do 100-110..... sam ne kontam poentu sva ova auta sto si nabrojo idu za klasu bolje...

i ja se to pitam,mislim,svima je poznato da je dizel elasticniji,znaci vec poslije 1700o/min ima max obrtni moment,dok je kod benzinaca na 3000o/min il cak i vise...e sad mi je glupo da M3 poredis sa dizelom kad ce ona 0-100 imat 2-3 sekunde prednosti,a u cetvrtoj brzini na 80kmh je ona na 1500-2000 obrtaja:icon_question:i normala da nece moc povuc ko dizel koji je tada u podrucju obrtaja u kojima ima najbolju vucu...tako da ti podaci koje je naveo uopste ne pokazuju pravo stanje,bmw-ovi dizeli su extra,al ne moze m3 bit slabiji od 330d,u to niko nece povjerovat...sto nisi naveo podatak u trecoj brzini,na 100-110 kmh se kod dizela smanjuje krivulja obrtnog momenta i dok je kod benzinca tada najveca...e tada bi ovaj 330d bio bolji samo od 320d,pretpostavljam

Mrsko mi bilo to sve pisat al vidim da se neko sjetio:)

:cool: Pa budala zna da je M3 brzi zato sto je kao prvo exstremno sportska verzija bmw a kao drugo ima 100 i vise ps u odnosu na 330d , ja sam samo navao primjer koji je mene zadivio iako slabiji dosta po PS kako se moze porediti sa tim cudovistima od auta pa makar i ovako u 4 brzini ..a  0-100 km novi 330d ide za 7 sek a ako se chipuje onda cuda radi ... a 335d bi turbo to je vec pravi stroj  0-100 km 5, nesto sekundi ,,

Prva moja dva auta su bila benzinci pa sam isto tako govorio nebi nikada dizela upravo zato sto nikada nisam imao priliku da probam novije auto dizel ali sad samo dizel :cool: ipak nama svima je bitno koliko auto trosi a sa ovakvim cjenaama goriva najbolja je bila moja bivsa jetta 1.6 dizel 44 kw 4.5l -100km :D a dobro se zna ako hoces da ide mora i da trosi , ali to je opet stvar licnog izbora i sta ko voli nebi ni sa kim da se raspravljam i da nekoga ubjedujem u nesto... pozdrav svima

i jedan video mocnog dizela u rukama ludaka :) .. http://www.megavideo.com/?v=JWCMLHOS
 
Član
ja sam vec rekao svoje,covjek nije mjerio ubrzanje nego elasticnost motora ustvari,da je bilo 80-120 u brzini koja najbolje odgovara autu ovi dizeli ne bi bili ni do koljena benzincima...
 

Ado

Član
Veko Skoda je napisao(la):
Sale je napisao(la):
ma nije al gdje ce tolko trosit na 140 km/h

cuj disel smece... lol   bora 1.9 tdi na otvorenom minhen- sarajevo 1100 KM potrosi rezervar goriva 45 lit i rezerva 7 lil
vozili smo na auto putu oko 140 cijelo vrijeme, i kazete disel smece... lol

mato19E je napisao(la):
moj stari trst-zepce 580km sa golfom 4 1.9 tdi,di crveno potrosi pola rezervoara ali ga cepa 150-160

bez ikakve uvrede,ali mene bi bilo sramota da ovakvim autima po autoputu razvijam ovako male brzine,tako preko autoputa vozim jedino kad mi se mati vozi samnom pa me bije preko 140km/h,a inace ispod 170 ne idem,jedva se docekam autoputa i onda da vozim kao puz
 
Član
Ado je napisao(la):
Veko Skoda je napisao(la):
Sale je napisao(la):
ma nije al gdje ce tolko trosit na 140 km/h

cuj disel smece... lol bora 1.9 tdi na otvorenom minhen- sarajevo 1100 KM potrosi rezervar goriva 45 lit i rezerva 7 lil
vozili smo na auto putu oko 140 cijelo vrijeme, i kazete disel smece... lol

mato19E je napisao(la):
moj stari trst-zepce 580km sa golfom 4 1.9 tdi,di crveno potrosi pola rezervoara ali ga cepa 150-160

bez ikakve uvrede,ali mene bi bilo sramota da ovakvim autima po autoputu razvijam ovako male brzine,tako preko autoputa vozim jedino kad mi se mati vozi samnom pa me bije preko 140km/h,a inace ispod 170 ne idem,jedva se docekam autoputa i onda da vozim kao puz

de skontaj se ti,ogranicenje na autoputu ti je 100,na novom 130,i ti kazes da ne ides ispod 170:icon_question:sad se ti zapitaj jesi li ok,auto ti je staro,relativno,ima mu vise od 11-12 godina,a usput,1,9 tdi na toj brzini trosi 11-12 litara,samo da znas,to sam u novinama procitao,i kazes da ljudi nisu ok zato sto voze tako MALO:icon_question:ja sam se vozio 180 u mitsubishi galantu,2,0 16V,150KS sa podesivim amortizerima,u sport rezimu,i vidio sam sta znaci brzina,al po ovom nasem makadamu od autoputa je 140 max brzina na kojoj si siguran...tebi ak nije drag zivot slobodno vozi,meni moj jest,ja ne idem preko 150
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top