Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
RE: Corrado 1.8 16V KR Digi II + sekvent!

lud je i digi kada ga profesionalci srede !!! :icon_smile::icon_smile:
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V KR Digi II + sekvent!

Jeste, stavio sam sekvent plin na sve ovo!Pun pogodak, gotovo pa nema razlike!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V KR Digi II + sekvent!

Daj nam meći bolan slike fela, nemoj nas držati u neizvjesnosti
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V KR Digi II + sekvent!

zAaKy je napisao(la):
Daj nam meći bolan slike fela, nemoj nas držati u neizvjesnosti

Felge su iste jelenov rog samo ofarbane, bice slika!;)

GolFanatiCars je napisao(la):
:cool::cool: zavrsi i ti svoj cilj i posao svaka cast ;)

Sve je fino napucavanje ovo ono, ali kada ti ostane kesa u dzepu e to je prava stvar!;)
Bice slika da vidite kako je lego sekvent na sve ono!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Digi chip misljenje?

Dejan 16v je napisao(la):
E hvala drug, ma motor je ko zvono nije sto je moj ali sve sam mu uradio, jedino su kablovi ostali jos od starog vlasnika nisam ih mjenjao!
A ovaj digi na 16v je dobra stvar, elektronika ga bas fino ispravlja, radi saug vuce uvjek isto, trosi dosta manje i ima blokadu cuva motor sto je bitno!;)

Interesantan setup i koliko sam upratio, nisi radio nikakvu korekciju na elektronici. Moj prijedlog je da to sto prije uradis posto si sad na 8v setupu koji ima puno manji protok zraka/goriva od 16v motora. To ce ti dalje rec da sad vjerovatno imas vise zraka i da ti fali goriva a tako mozes bezveze spalit motor ;)
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Digi chip misljenje?

esso_sa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
E hvala drug, ma motor je ko zvono nije sto je moj ali sve sam mu uradio, jedino su kablovi ostali jos od starog vlasnika nisam ih mjenjao!
A ovaj digi na 16v je dobra stvar, elektronika ga bas fino ispravlja, radi saug vuce uvjek isto, trosi dosta manje i ima blokadu cuva motor sto je bitno!;)

Interesantan setup i koliko sam upratio, nisi radio nikakvu korekciju na elektronici. Moj prijedlog je da to sto prije uradis posto si sad na 8v setupu koji ima puno manji protok zraka/goriva od 16v motora. To ce ti dalje rec da sad vjerovatno imas vise zraka i da ti fali goriva a tako mozes bezveze spalit motor ;)
Narucio sam chip digi fast, cekam da stigne, radjen za 16v!;)
Mada je i ovako ekstra ide dobro, pali super nikakvih problema!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Digi chip misljenje?

Dejan 16v je napisao(la):
Narucio sam chip digi fast, cekam da stigne, radjen za 16v!;)
Mada je i ovako ekstra ide dobro, pali super nikakvih problema!

To ne znaci previse. Ne znaci da nece u visokim obrtajima pogresno zakrenuti paljenje ili smjesa eventualno ostati siromasna.
Ja bi ti predlozio da i nakon ugradnje tog chipa, opet odes negdje i izmjeris AFR i preslusas motor na eventualno knockanje.
Vidi sa Srdjanom iz SM Chiptuninga, mozda ti moze dati neku povoljnu ponudu da ti uradi samo kontrolu pomenutih parametara bez remapa i sl.
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Digi chip misljenje?

esso_sa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Narucio sam chip digi fast, cekam da stigne, radjen za 16v!;)
Mada je i ovako ekstra ide dobro, pali super nikakvih problema!

To ne znaci previse. Ne znaci da nece u visokim obrtajima pogresno zakrenuti paljenje ili smjesa eventualno ostati siromasna.
Ja bi ti predlozio da i nakon ugradnje tog chipa, opet odes negdje i izmjeris AFR i preslusas motor na eventualno knockanje.
Vidi sa Srdjanom iz SM Chiptuninga, mozda ti moze dati neku povoljnu ponudu da ti uradi samo kontrolu pomenutih parametara bez remapa i sl.
Zvao sam ih,traze 450 evra, to je previse za staru masinu, ma nista ja necu pipati dobar mi je,a znam i iskustva drugih koji su ovo uradili i zadovoljni su!

;)
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Digi chip misljenje?

Dejan 16v je napisao(la):
esso_sa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Narucio sam chip digi fast, cekam da stigne, radjen za 16v!;)
Mada je i ovako ekstra ide dobro, pali super nikakvih problema!

To ne znaci previse. Ne znaci da nece u visokim obrtajima pogresno zakrenuti paljenje ili smjesa eventualno ostati siromasna.
Ja bi ti predlozio da i nakon ugradnje tog chipa, opet odes negdje i izmjeris AFR i preslusas motor na eventualno knockanje.
Vidi sa Srdjanom iz SM Chiptuninga, mozda ti moze dati neku povoljnu ponudu da ti uradi samo kontrolu pomenutih parametara bez remapa i sl.
Zvao sam ih,traze 450 evra, to je previse za staru masinu, ma nista ja necu pipati dobar mi je,a znam i iskustva drugih koji su ovo uradili i zadovoljni su!

;)

To je custom remap. Mozes otic i platit samo dyno run (mjerenje snage) koji je bio 40 EUR (ne znam jel jos uvijek) i dogovorit se sa Srdjanom da mozda jos nesto doplatis da ti taj dyno run uradi sa sondama (AFR i knock monitor)
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Ljetni setup i par projekata!

Evo konacno nasao spojler od VR-a felge ofarbane kao i kljesta i uradio sam par detalja, zmigavci malo preradjeni i legli satovi!
Evo slike

070420111214.jpg
[/URL]
070420111216.jpg
[/URL]
070420111218.jpg
[/URL]
Nesto sam izveo sa zmigavcema, skino stare plastike i ofarbo unutrasnjost, a preko stavio plekstiglas!

240320111181h.jpg
[/URL]
Zatim satovi bas sam zadovoljan kako su ispali, bili su losi obruci korozirali.... buraz je radio rasvjetu, htjeo sam da radim cajgere da stavim bijele pa sam se predomislio nisam htjeo da izgube autenticnost pa je buraz uradio crvenu rasvjetu!
Evo kako je to islo




ovde sam pravio sablon od kartona


i na kraju...

struja pokopcana

i uklopili ko fabrka!:icon_smile:

;)
Sada ganjam one male bijele kockaste zmigavne blatobrana, ako neko zna gdje ima kupiti isti su kao i na mk2!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Ljetni setup i par projekata!

svaka cast decko, odlicno je ovo
joj i ove fele su legle ko budali samar, odlicno:cool::cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V Ljetni setup i par projekata!

ArminM je napisao(la):
svaka cast decko, odlicno je ovo
joj i ove fele su legle ko budali samar, odlicno:cool::cool:

Vise mi se sad svidjaju nego prosle godine, sam je lak dosta bolji nego onda kada sam ih kupio!
 
Top