Cijene putarine

Cijene putarine

Evo ja cu na tom makadamu otvorit tezgu sa dijelovima za narodna auta, povecat cijenu lafete sa 3 na 5 maraka, i eto mi ciste zarade, a MTR ce naplacivati ruke :D
 
Član
slazem se sa kacom, JD-om i kompanijom...
cijene su normalne, kome se ne svidja neka ide na regionalni put...
sta ste toliko zapeli za hrvate, oni naprave ovo za ovoliko sto mi nismo za toliko, oni ovo oni ono a svi kada udjemo u hrvatsku platimo cestarinu i ne bunimo se... kome se vise svidja hrvatska bujrum trazite drzavljanstvo...
ja inace ne volim mentalitet naseg naroda kojem je odmah u cilju da pljuje drzavu i da nesto trazi od drzave.. obisao sam dosta zemalja i ni u jednoj se niko ne bavi politikom, svi zive svoj zivot, rade... kod nas je glavni cilj da se nesto popljuje.. npr. za uvoz vozila starijih od 7 godina... prvo su svi pljuvali sto se nemoze uvesti, ne moze narod sebi da kupi normalno auto bla bla... kad je prosao zakon pocela je prica "sad ce svo smece iz europe u bosnu..."...


odosmo mi puno na politiku..
 
Član
kako god auto put je politika i to zesca, ali nema veze da ne idemo u ot.

Mislim da su argumenti najbitniji u razgovoru a ne licno uvjerenje.
Autoput je potreba svih nas, ali sve nas zajebaju razne konbinacije ko ce biti koliko dobar na auto putu.
Samo sto neki vide to, a neki ne zele.
Nemam nista protiv domoljublja, al se ja vodim starom izrekom CIJENIM TE KOLIKO ME CIJENIS to vrijedi i za drzavu.
 
Legend
edinko je napisao(la):
kako god auto put je politika i to zesca, ali nema veze da ne idemo u ot.

Mislim da su argumenti najbitniji u razgovoru a ne licno uvjerenje.
Autoput je potreba svih nas, ali sve nas zajebaju razne konbinacije ko ce biti koliko dobar na auto putu.
Samo sto neki vide to, a neki ne zele.
Nemam nista protiv domoljublja, al se ja vodim starom izrekom CIJENIM TE KOLIKO ME CIJENIS to vrijedi i za drzavu.
upravo se o tome prica..
malo daje a puno uzima

doduse, ovi sto su optimisti i sto govore da ne treba pljuvat na drzavu , u pravu su..

medju najrazvijenijim smo drzavama na balkanu, imamo drzavu u drzavi, ekonomija nam blista, politicari se slomise da nas dovedu u EU, u proteklih 20 godina stagniramo, ali nema veze bit ce bolje za narednih 50 godina..

sve je extra, samo suti i trpi ;)
 
zato nama u TK vlada Federacije nece da pravi nikakav autoput, kamo posla jos da pored kredita za autoput placamo i skupe putarine :) hvala im sto se brinu o nama :D
 

JD.

Član
kakav narod takva drzava

svi mi pljujemo na drzavu, kao da je to nesto sto nema veze sa nama, pa ko je onda izabrao vlast ?

ja sticem dojam da ovdje vecini ljudi upravo ovakvo stanje haosa savrseno odgovara, jer ocigledno je da nas toliko to ne pogadja cim to trpimo... to je nas mentalitet, malo cemo kukati al necemo ni prstom maci da se nesto promijeni

da imamo toliki problem sa drzavom, onda bi se i kod nas desile slicne stvari kao u Tunisu.

od svih problema, mi ovdje raspravljamo o jednoj stvari koja je totalno da dobrovoljnoj osnovi :lol:
manje se pljuje po drzavi zbog poreza, zbog cijena goriva, zbog troskova registracije i slicno, al kad treba platit autoput (iako imas alternativni pravac) eh onda je to ocito najveci problem

zato vam kazem kakav narod takva drzava, bez uvrede :)
 
Član
@JD. sta se desilo ovjde Tunis je za pozeliti.

Slazem se, imali smo sve, a sve smo prokockali.
Najtuznija je stvar sto kod nas nema sredine ili je gore ili je dole.

Autoput je neophodan, mislim da je cijena ne adekvatna. Nije zavrsen do kraja kada se zavrsi autoput postaviti propisnu cijenu. Na zaobilaznim dionicama gdje su radovi nije asfaltirano i razjebes auto samo tako ko ide cesce trebao bi dobiti povrat novca od autoputa. Ja sam cesto isao u zenicu i horoh je cisti + prljavstina koja ti zecepi filtere ublati auto struzes i ako se ko sjeti cega jos (za kvalitet izrade autoputa cemo vidjet, ali to treba sacekat).
 
Član
ok hajmo pljuvati drzavu, sjediti, prst ne pomaknuti i ocekivati da budemo kao njemacka.... i koliko znam narod bira vlast, mi smo vlast izabrali tako da smo mi sami u tom dijelu krivi...;)


i vecina nasih ljudi pogotovo omladine govori da mi je otici u inostranstvo, ja bih sve takve pustio i vjerujte da bih se 90% vratilo u BiH jer nasi ljudi po stranim drzavama rade po 2 posla, nikada nisu kod kuce i zive zivot kakav je opisao ekrem jevric u svojoj pjesmi...;)
 
Početnik
treba biti skroman, ba, prolazno je ovo bogatstvo na ovom svijetu, ja se drzim toga :) nece mi uzet moju nafaku, oni nek kradu i nek se otimaju, i nek zive u zabludi da su "bogati", dzaba im sve (odo ja u off) :D

Kad imam i kad mi se zuri, svakakao da cu ici autoputem, kad mi se ne zuri, a jos sam i slab s parama (mada opet gdje cu u Sarajevo bez para), ima stari put, ranije krenem i eto me na vrijeme...
 
Član
tko je isao cesce ze-sa, zna kakve su sve "cirkuzarije" pravili... radi autoput, napravi lafo obilaznicu od nekoliko metara, a rupe da propadnes, sve zivo mozes odvalit .... a signalizacija, kakve su i tu gluposti stavljali, aj tamo, pa ovamo, pa se vrati...
 
Član
Limpi je napisao(la):
tko je isao cesce ze-sa, zna kakve su sve "cirkuzarije" pravili... radi autoput, napravi lafo obilaznicu od nekoliko metara, a rupe da propadnes, sve zivo mozes odvalit .... a signalizacija, kakve su i tu gluposti stavljali, aj tamo, pa ovamo, pa se vrati...


hjoj, kad sam jedno p'jan upao u ovu dionicu :D


on topic: ne znam sta vise raspravljate, da je skupo, jeste.. al jbg.. ko je isao i ici ce, ko nije do sad.. nece ni od sad.... imamo stari put, nije los.. moze posluziti.... k'o sto oggy rece.. krenes ranije i to je to ;)
sto se mene tice, ja ga nikad ni volio nisam...... monotona voznja
 
Član
za standard u BiH, je malo poskupo, ali postoji (fala bogu) solucija da se može izbijeći taj auto-put...

drago mi je čuti, da u ovom vremenu krize, pokušavaju se baviti javnim radovima tj izgradnjom autoputeva, jer će time zaposliti bar nekoliko njih, i čije će porodice malo prodisati za vrijeme ove krize...(i time će ublaziti nekim porodicama utjecaj krize na njih)

što se tiče te cijene, za cestarinu, nebi mi bilo zao, ali samo da znam da će se to racionalno i efikasno koristit, tj da će se širiti auto-cesta, da će se opremiti i da će nam svima dati mogućnost kada trebamo brzo doći do nekog mjesta da to možemo...

a tko ima vremena, neka putuje i štedi po regionalnim magistralama, to je logično...
 
Član
Limpi je napisao(la):
.... a signalizacija, kakve su i tu gluposti stavljali, aj tamo, pa ovamo, pa se vrati...
To sam sa EKY_123 komentarisao kako su kretenski rapored napravili onih blicalica narandzastih pali se 1-5-7-2-3 i tako dalje nema veze sa mozgom. :cool:
 
Član
1.02.2011. god raskinut ugovor sa SCT-om o izradnji tunela Vijenac

Odluka o raskidu ugovora donesena je nakon sastanka sa predstavnicima ove kompanije.

Slovenačkoj građevinskoj kompaniji prije cetrdeset dana izrečena je posljednja opomena da nastavi radove na tunelu i otkloni tražene nedostatke, ali nakon što je u međuvremenu objavljeno da se nalazi u postupku prisilnog poravnanja nije bilo drugog izbora nego da ugovor bude raskinut.

Ugovor je raskinut po pet osnova, a jedan od glavnih je saznanje o nesolventnosti izvođača radova.

Odmah nakon raskida ugovora izvođaču radova poslana je obavijest da napusti gradilište, dostavi sredstva, opremu, mašine, postrojenja, te da preda građevinsku dokumentaciju. Istovremeno, dat je nalog zaštitarskoj agenciji Alarm West, koju je angažovalo JP Autoceste, da osigura gradilište kako ništa ne bi moglo biti izmješteno.

Sva ova sredstva SCT-a u vlasništvu su investitora dok se postupak ne okonča tako da u slučaju da ne bude dovoljno novca za poravnanje obaveza, JP Autoceste može i prodati dijelove opreme ili drugih sredstava sa gradilišta ili ih koristiti za dalje radove. Istovremeno, predstavnicima nadzora radova dostavljen je dopis da sačine obračun urađenog posla kako bi bilo regulisano plaćanje. S obzirom na to da su radovi na tunelu u početnoj fazi iznos novca za poravnanje neće biti veliki.

U ovom trenutku nije poznato na koji način će biti izabran novi izvođač radova i kada će izgradnja tunela biti nastavljena. Raskid ugovora neće ozbiljnije poremetiti planiranu dinamiku radova na tunelu
 
Top