Cijene putarine

Cijene putarine

Legend
ma brate lagano..
isao sam ove god 3.4 puta usput mi razlgedam otpada.. taj ce se put svakako radit, sirit, tako da ce biti jos bolje..

i onako mrzim auto put, dosadno mi je vozit 30 km da ne presaltam..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
ma brate lagano..
isao sam ove god 3.4 puta usput mi razlgedam otpada.. taj ce se put svakako radit, sirit, tako da ce biti jos bolje..

i onako mrzim auto put, dosadno mi je vozit 30 km da ne presaltam..

:icon_sad::icon_sad: opet ce nam dignuti gorivo za 20kf :icon_sad: valja i ovo placat u pm!!!!
 

JD.

Član
pa niko vas ne tjera da vozite autoputem, zato postoji regionalna cesta... nece vam niko praviti autoputeve da se besplatno vozate po njima

0.12 KM po kilometru je 3-4 puta jeftinije od cijena u Hrvatskoj recimo, tako da ne vidim u cemu je toliki problem
 
BHT Ovisnik
smijesno,do splita kad idem autoputem platim skoro istu cijenu,a ima 80km autoputa,koliko ce li kostati kada ne daj Boze imali prave autoputeve
 
Član
Ova cijena od 2KM je bila nerealna i bilo je ocekivano da ce kad-tad povecati
Onaj most sto se radi je napravljen prije 5-6 godina i normalno je da se treba odrzavati al jbg nama smeta kad se ne radi pa se zalimo na rupe a smeta i kad se radi
 
Član
i svaki izlaz se placa :) heheh ...

ma dobro i treba ga napraviti taj autoput manje ce se i auta lomiti .... ;)
 
Početnik
stalno sam na toj relaciji, kakanj - sarajevo, i dok mi je bio golf zakucan u pod, ima par mjesta gdje sam morao kociti po tom nasem "autoputu" zbog nekakvih skokova, prelaza na most, ubi...
uglavnom, od aprila kuliram po staroj cesti, lagano, 15 minuta manje - vise ne vadi me, al me vadi cener :D
 
Član
meni se to ne cini kao puno :) jer ja, recimo od Beograda do Banjaluke platim 340 dinara i ~67 kuna :) sto je oko 26 KM
a od bg do zagreba nisam nikad isao, ali je od prilike jedo 34 KM

e sad, ja ne znam koliko je duga ta dionica puta, jer nisam dugo isao tim putem...
 
Legend
i cekaj
sad je normalno platit, u drzavi kakva jeste, cesti kakva jeste i besparici kakva jeste te pare ?

pa hajd, bas me interesuje koliko ce ljudi davat 5 maraka za tu dionicu.. pogotovo ovi sto idu svaki dan tim putem..

ja nedam iz principa, a ti sto idu svaki dan tim putem, kad ti je dnevnica 20, 30 maraka dati pola na gorivo i putarinu.. smjesno
 
Član
jah, jos kojom brzinom ovi nasi grade, kad je ikad bio planirat zavrsetak... stave tri radnika i kamion i glume da kopaju nesto... pa bude para, krenu radit, pa opet trojica glume i tako u krug... eno dvojica kopaju tunel, bit ce do 2013 sve gotovo :D opet, krenuli su radit autoput, od najlakse dionice, tamo gdje je i cesta stari m17 bila dobra i relativno "brza"... goni autoput kad opet na ulazu u sa zapnes i cekas... tek sada rade obilaznicu i to, umjesto da su prvo to krenuli oko ulaza u sa... ako tako bude, ja cu lagano preko busovace, uvratim se u kacune na vikendicu i opleti dalje :)
 
Legend
i da.. umalo da zaboravim

JE**M ti drzavu ovakvu.. kako smo mi debilan narod uff :mad:
zasto mi fino ne naplacujemo boravisnu eko taxu za auta iz drugih drzava, ja nedavno u crnu goru, kad dodje fino drot i kaze aj sad 12€ boravisne eko taxe.. ulazim na ebeno kosovo, kaze daj fin 30€ ili 20 ne znam tacno boravisne eko taxe ili sta vec, za 10km puta, koji se naravno radi..

da smo pametni, i mi bi u sklopu registracije domacim naplacivali 5-10km sta je to, a za strana auta fino 10-15€ pa izvoli.. za godinu dana bi se stosta moglo napravit od tih para.. recimo koja vikendica na moru politicarima i tako to...

Limpi je napisao(la):
jah, jos kojom brzinom ovi nasi grade, kad je ikad bio planirat zavrsetak... stave tri radnika i kamion i glume da kopaju nesto... pa bude para, krenu radit, pa opet trojica glume i tako u krug... eno dvojica kopaju tunel, bit ce do 2013 sve gotovo :D opet, krenuli su radit autoput, od najlakse dionice, tamo gdje je i cesta stari m17 bila dobra i relativno "brza"... goni autoput kad opet na ulazu u sa zapnes i cekas... tek sada rade obilaznicu i to, umjesto da su prvo to krenuli oko ulaza u sa... ako tako bude, ja cu lagano preko busovace, uvratim se u kacune na vikendicu i opleti dalje :)

hahah ja sam neki dan naletio na odron na auto putu :lol::lol:

kad prodjes TE kakanj, pa odmah poslije onog iskljucnog puta (kakan - sa) kad na desnoj traci nekakvog kamenja, stalno nesto rade tu, popravljaju.. sreca pa sam vidio na vrijeme i pobjegnem u lijevu traku..
 
Član
ima kod nas para, ali te pare odu na druge strane... pa svako pri regi da 100km za puteve... krediti, donacije i to, mogli smo imat i uzduz i poprijeko normalne puteve, ali djaba, moraju se vile gradit u vukojebinama negdje dole.... pa uzet auto da se dodje tamo...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
i cekaj
sad je normalno platit, u drzavi kakva jeste, cesti kakva jeste i besparici kakva jeste te pare ?

pa hajd, bas me interesuje koliko ce ljudi davat 5 maraka za tu dionicu.. pogotovo ovi sto idu svaki dan tim putem..

ja nedam iz principa, a ti sto idu svaki dan tim putem, kad ti je dnevnica 20, 30 maraka dati pola na gorivo i putarinu.. smjesno

Pa naravno da je normalno platiti.
Autoputevi se svugdje u svijetu placaju, osim u Njemackoj (ali se i tamo placaju kroz gorivo i akcize neke itd.).
Izgleda da sam ja jedini kojem je autoput u dobrom stanju, ja te rupe i slicno sto spominjete nisam vidio. Ono sto se osjeti je prelaz sa puta na most, nadvoznjak ili slicno ali i to je u normalnoj mjeri

Drugu stvar koju bih potencirao je to da balimo na puteve (autoputeve) u drugim drzavama, kao mi nikad necemo imati ovako nesto itd. pa naravno da necemo kad se ovakvi komentari pojavljuju. Takvim komentarima i ne zasluzujemo bolje

Ko nece autoputem imaju regionalne, magistralne pa nek uzivaju

EDIT: A ovi kojima je normalno da u Hrvatskoj i Sloveniji placaju autoput a ovdje ne, nek nastave tamo da se voze
 
Top