centralno + daljinsko jetta mk2 POMOC SHEMA !

centralno + daljinsko jetta mk2 POMOC SHEMA !

Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

ja sam stavljo i na svoju jettu i na gofa 2( dvoja vrata) od druga nije bilo tesko nista sve sam sam stavljo samo sto sam elektricaru platio 5 km da mi sve prikljuci.samo sto sam ja platio centralnu 38 km na arizoni.
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

e ovako,isao sam gledati u ovog plinara (plin komerc),daljinsko ovo malo ljepse 50km sa žabac ključem,centralno za 4 vrata 27km sa modulom,a sam mehanizam po jedan je 7km,znaci 2 mehanizma 14km sto nije puno,alonda mi se nece otkljucavati odjednom oba vrata,kad radim volio bih oba da se otkljucaju na kljuc,vidim meščini 4 žice,al pojedninačno kad se kupuje nema šeme pa neznam kako cu to spojiti
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

ma kad ugradis daljinsko neces vise kljucem ni otkljucavati,kljuc nosis radi reda...a motroric ako ima 5 zica onda je centralni a ako ima samo 2 onda je obicni,ako ces ovaj drugi sistem bez modula onda umzi taj sa 2 zice,milslim moze i onaj sa 5,ne smeta,od viska glava ne boli...
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

ja viđoh na njemu 4-5 žica,ovaj bez modula...ne dođe nikakvo uputstvo kako spojiti i gdje,valjda dođe na daljinskom,al gdje s centralnim,mislim kuda te 2 žice spojiti,na daljinsko ima dzek ili ?
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

dobijes semu za modul od daljnskog...uglavnom imas dve zice ti ostanu za motorice,pise na semi i nih vezes ili na modul od centralnog ili paralelno na oba motorica...
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

@cole
nisam prije vidio post, nisam bio online, da to ej to plinar(plin komerc) kod DACE bliu cvitokovica....
i sto ti se tice spajanja, meni licno izgleda nepotrebno modul za centralno ako vec imam daljinski i sa njim otkljucavam,ne vidim razloga zasto bi opet dosao do auta i gurao kljuc u bravu,
nego fino pritisnem dugme i otkljuce se sve, a i ne smeta mi sto kad otkljucavam rucno(kljucem) se ne otvaraju sva ostala vrata( zbog nedostatka tog modula za centralno)
taj motoric ti ima 5 zica, ako spajas direktno an daljinsko, znaci bez modula za centralno, trebaju ti svega 2 zice sa motorica, ako budes se odlucio na tu varijantu ,ja cu ti tacno reci koje boje zica ces uzeti, jer sam i ja kod nejga kupio i mora da bude isto kao i moje sada u autu....

ostale 3 zice su ti u tom slucaju visak, koje sluze kao prekidac koji daje modulu za centralno signal kada je auto otkljucano a kada zakljucano....bla bla...
uglavnom da ne pricam sada tu kilometar, u oba slucaja ti je lako to spojiti,najveci posao je odrediti poziciju,ucvrstiti motorice, smotati i nastelovati polugu...a struja je najmanji problem...
ako trebalo pomoc, samo reci, kad sam tu a znam kako se spaja, nema razloga da placas elektricaru...

@DJ_M4rko
mislim da ne mozes samo skakavac kao daljinac kupiti posebno samo u kompletu sto dodje 2 skakavca ,i modul za daljinsko...
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

raditi cu tu varijantu kao kod tebe,sutra im stize oprema,ovi daljinski sa zabac kljucem za golfa pa cekam :)
 
Član
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

ma vidjeces da je prejednostavno za uraditi,samo prati semu i spremi malo volje za ugraditi motorice...a moralne podrske imas na forumu i vise nego dovoljno pa ako gdje zapne javi se... :)
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

supet,hvala na pomoci,sutra kupujem,radim ovaj drugi sistem pojedinacno :)
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

alarm ne planiram uzet,al oni su posebno oko 50km
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

evo ga,kupio sam

dscn3206y.jpg


dakle daljinsko sa skakavac kljucem i 2 motorica uzeo,ebi me ako cu ja znat ovo spojiti:D
 
BHT Ovisnik
RE: centralno + daljinsko jetta mk2

dakle evo i skica,neznam gdje koju zicu da spojim
dscn3208f.jpg
 
Član
bijela i bijelo/crna su ti pogonske zice. bijela zakljucava a bijelo zrna odkljucava. zutu i zuto/crnu spojis u jednu pa zajedno na + i narandzasta i narandzasto/crna idu zajedno na -. kad to spojis onda zice sa motorica tacnije plavu i zelenu spojis na bijelu i bijelo/crnu pojedinacno. i to bi trebalo da bude to sto se tice spajanja sa motoricima
 
Član
@ emirEX_sa
ima s druge strane papira 4 nacina spajanja, i ukljucen je slucaj i kad se kopca na alarm,i na centralno, i na vakumsko centralno....
Ja bi mu objasnio vcrs al morao sam oko 8 sati ici, ukoliko ne rijesi, ja sam tu da mu kazem tacno gdje sta ide i da pomognem...
uglavnom dosla je i shema uz to za spajanje ovih gore 6 zica.
 
Top