calibra

calibra

MTR

Član
Pila ti je dobra , imas puno prostora za napucavanje samo nastavi a evo ti par slika danas sam naletio na njih pa mozda ti se nesto svidi , neki detalj. Da ne bude da pametujem , ali ako imas sta love da ulozis u nju a hoces malo vise konja rokni Lexmaull usisnu granu , odma skace za 18-25 konja ( provrti po netu mozda na nesto naletis ). Nemoj samo seljakluk pravit od nje . haj vozdra
 
Član
neko je reko da je ovaj motor nepoderiv, e pa ja sam ga uspio poderat, otiso mi je ležaj na radilici a posto je to malo veći zahvat odlučili smo da uradimo generalku ma motoru.

evo izvadjen motor iz calibre
slika.php


i polako su počeli radovi
motor rastavljen, čišćenje bloka motora




ranvnanje glave motora,



takodje je poliran i falc zatvaranja ventila, i povadjeno sve iz glave i očišćeno od starog ulja, opruge podizača ventila, zatvarači ventila, novi tefloni...






 
Član
i polako je počelo sklapanje



novi leteći lezajevi, postavljena radilica



novi klipovi (klipovi nisu novi nego su iz motora koji mnogo manje preso nego moj), uzete su nove karike, sad će motor imati priblizno fabričkoj kompresiji



evo razlike novih i starih klipova, kazu da će mi auto sad ići bolje jer su veći, većeg volumena,



i konačno motor sklopljen i spreman za ubacivanje, takodje je sve očišćeno, karter je ko suza, nema truna u njemu, novi diftunzi...



evo cali nestrpljivo čeka svoj motor nazad



takodje je postavljen i novi nosač motora jer je stari ishaban, tako da je to bilo usputno a nezaobilazno



i konačno ubačen motor, auto upaljeno



sad mi još samo predstoji da se navozam i da je ne tjeram prvih 1000 kilometara,
sve radove sam radio sam sa bratom uz malu pomoć majstora Džeme iz Suhe koji je dolazio samo po potrebi i na kraju da upalimo auto.
 
Član
neko je reko da je ovaj motor nepoderiv, e pa ja sam ga uspio poderat, otiso mi je ležaj na radilici a posto je to malo veći zahvat odlučili smo da uradimo generalku ma motoru.

evo izvadjen motor iz calibre
slika.php


i polako su počeli radovi
motor rastavljen, čišćenje bloka motora




ranvnanje glave motora,



takodje je poliran i falc zatvarača ventila, i povadjeno sve iz glave i očišćeno od starog ulja, opruge podizača ventila, zatvarači ventila, novi tefloni...








toliko za večeras,
pozz
 
Član
Odlicne calibrice vidi se ocuvane lijhepo svaka cast zelim puno srece i predjenih kilometara
 
BHT Ovisnik
fina calibra pravo,sretno u radovima,uvijek su mi se sviđale calibre,al kad mi je prijatelj kupio otada mi se jos vise sviđa,strasno dobra auta z asvoja godista:cool:
 
Član
MTR je napisao(la):
Pila ti je dobra , imas puno prostora za napucavanje samo nastavi a evo ti par slika danas sam naletio na njih pa mozda ti se nesto svidi , neki detalj. Da ne bude da pametujem , ali ako imas sta love da ulozis u nju a hoces malo vise konja rokni Lexmaull usisnu granu , odma skace za 18-25 konja ( provrti po netu mozda na nesto naletis ). Nemoj samo seljakluk pravit od nje . haj vozdra

Lexmaul je čisto bacanje para ,jer daje samo 7 konja.Kakvih crnih 25....:icon_confused: A košta 500 KM+.... Za to para u SM chipu uradiš motor i dobiješ 14 KS sigurnih izmjerenih na valjcima,i ostane ti para....Cali postane puno življa sa tom kombinacijom.
 
Član
Spico007 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Pila ti je dobra , imas puno prostora za napucavanje samo nastavi a evo ti par slika danas sam naletio na njih pa mozda ti se nesto svidi , neki detalj. Da ne bude da pametujem , ali ako imas sta love da ulozis u nju a hoces malo vise konja rokni Lexmaull usisnu granu , odma skace za 18-25 konja ( provrti po netu mozda na nesto naletis ). Nemoj samo seljakluk pravit od nje . haj vozdra

Lexmaul je čisto bacanje para ,jer daje samo 7 konja.Kakvih crnih 25....:icon_confused: A košta 500 KM+.... Za to para u SM chipu uradiš motor i dobiješ 14 KS sigurnih izmjerenih na valjcima,i ostane ti para....Cali postane puno življa sa tom kombinacijom.

ma nije ovaj motor za nabrijavanja, nemozes mu izvuć nesto puno snage a daćeš puno para, kad sve saberem za te pare mogu doplatit za kakvog turbaka, sto ću najvjerovatnije i uradit ,nekad, kad ga budem mogo održavat, dotad cali služi svrsi ;)
 
fina calibra
kad se sjetima kad smo kretali ispred Omege za Zivinice zamalo da je razbijes zbog one rucne:lol::lol::lol:
pozzz
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
fina calibra
kad se sjetima kad smo kretali ispred Omege za Zivinice zamalo da je razbijes zbog one rucne:lol::lol::lol:
pozzz

ja jebote ufati ko luda, kad ne uleti u dvorište od hemiske, :lol::lol:
 
Top