Boracko jezero- put?

Boracko jezero- put?

Član
ja sam bio nedavno par dana dok je gorilo brdo iznad jezera, da vidis miline navecer... koji prizor i ugodjaj :cool:
ujutro imas malo dima, ali sve se to digne do podne... ni priblizno nije tako opasno kako se prica po medijima, bar ondje oko jezera, raja nije ni obracala paznju na to. koliko znam, trenutno nema pozara kod samog jezera osim malo dima. sto se tice prilaza jezeru ceste su bile sasvim prohodne.
to su inforimacije od prije tri dana.

sto se tice prodavnice, gore imas samo neke osnovne stvari, meso sebi kupi prije nego krenes i imas gore zajednicki frizider gdje to mozes drzati. Ujutro uranis po hljeb dok se nije rasprodalo i to je to. :D
smestaj mozes odabrati hotel, bungalove, kamp kucice, sator ili privatni smjestaj. cijene su ti uglavnom od 10-15KM po osobi.
 
Član
suberu sada je situacija malo teza, vatra je bila dosla skoro do onog hotela kod srednje plaze. stari moj je skoro zvao gore i kazu da nije bas najbolja situacija. istina je da gore okolna brda , ali postoji opasnost od odrona i slicnih propratnih situacija

cak i ja kad sam bio gorilo je, imam klipove kako helikopter oruzanih snaga BiH kupi vodu s jezera, tada nije bilo toliko opasno, ali sada mislim da nije bas najsjajnije
 
Član
ja govorim svoje vidjenje samo... ko se plasi nek ne ide :icon_smile:
bilo je vatre i oko one napustene kuce iznad velike plaze, a znas koliko je to blizu auto kampa ;)
sestra od moje djevojke je gore trenutno, kasnije cu se cuti s njom pa javim ovdje kakva je trenutno situacija.

tvrdoglavi, ne sekiraj se.. neces izgoriti :D
 
Član
a i ako izgori sta fali:D

salim se naravno;)

eto nek suber vidi nek ti javi kakva je situacija, a nazovem i ja poslije, pa cu pisat koment;)
 
Član
Čitava situacija je malo prenapuhana,kao i inače.Kome ne smeta malo dima ujutro,neka ide. Cole,čekam te,da provozaš Opela,da vidiš šta je auto :D
 
ako ne izgorim,ovdje ce me zemljotres poklopit,znaci sve je u Bozijim rukama :D

hajd provjerite kakva je situacija,pa javite ;)
 
Član
smjestaj u kojii ja idem godinama je otvoren i sada. Znaci iznad srednje plaze kod jednog dede ima vikendica koja je odvojena od njegove vikendice. Imas 3 sobe sa krevetima,trpezariju,wc i sve sto je potrebno. Vlasnik tog objekta zivi gore, i po njegovu imovinu nema opasnosti, kaze da su svi dobrodosli. Kod njega je cijena nocenja 15km po osobi, ukoliko te zanima objasnim ti gdje tacno trebas otici i dam ti br telefona pa ti zovi. Sto se tice auta i tu nemas problema, auto parkiras u njegovo dvoriste i dok si tu definitivno ne treba da razmisljas ni o stvarima ni o autu, jer je to sve 100% sigurno;)
 
Armine posalji mi ime tog covjeka i broj,mislim da cu kod njega boravit,samo mi napisi jel vikendica za troje(toliko ce nas bit) ili bude vise ljudi i kakvo je stanje u dvoristu,posto mi zivimo za rostilj i pijuckanje :D

eto javite kakvo je stanje cim saznate ;)
 
Član
evo rano je pa da ne idem u auto sad da trazim broj, okacim ti ga poslije. Bio si gore pa cu da ti objasnim gdje se nalazi vikendica, naci ces je lako. Uglavnom sigurno znas gdje je kamp zenickih izvidjaca, prodjes kraj njih i onda preko mostica tamo prema bungalovima. Ta vikendica dodje tacno iznad bungalova, tacnije ona je druga gledano od hotela. Moze vas spavat i vise od troje, i to svako da ima zasebnu sobu, nemas frke sto se toga tice. U vikendici imas vise soba sa krevetima, ispred vikendice imas veliki sto, ono za vecernji rostilj, dernek ili slicno. Plaza ti je blizu, po meni extra smjestaj. Ja sam godinama zadovoljan;)

evo ti dvoriste za pijanke

304807_4357211376894_1210716391_n.jpg

564049_4357209936858_1536841469_n.jpg
 
Član
imas i dobru kucu i neka je prihvatljiva cijena pravo, kad udjes na boracko ides lijevo i onda poslije malog mostica imas sa desne strane na cosku prije bungalova tu kucu ljudi su nasi al zive gore negdje u dijaspori bas opusteni ima sve sto ti moze zatrebat mjesta za parking rostilj .....
 
Član
c0d14c je napisao(la):
imas i dobru kucu i neka je prihvatljiva cijena pravo, kad udjes na boracko ides lijevo i onda poslije malog mostica imas sa desne strane na cosku prije bungalova tu kucu ljudi su nasi al zive gore negdje u dijaspori bas opusteni ima sve sto ti moze zatrebat mjesta za parking rostilj .....

jedne prilike sam i ja bio tu skoro mjesec dana, ljudi zive u holandiji koliko se sjecam. Ove godine im je bilo krcato bas
 
Član
dobro sad...evo ja odavno namjeravam tamo otici pa smetnem sa uma i tako...
ono sto mene zanima je sljedece:

-da li je to mjesto previse komercijalizovano,odnosno da li ja mogu doci kao padobranac, nikome se ne javljati0, prijavljivati,razapeti deku gdje ja hocu kad ja hocu,sator vatru i sta li vec?

-kakve su temperature, nocu i ujutro...da li je je pohladno?

-je li guzva na samom jezeru, odnosno u vodi,jel krcato od ljudi

- jel ima mejsta za skakanje u vodu, sa obale sa drveta, 0-4 metra visine?

-jel mogu imati svoj mir ili ima lokalnih neljebovaca koji stalno prave buku, nemir i kvare atmosferu....


jbg tezak sam ako negdje idem sa porodicom :lol:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
dobro sad...evo ja odavno namjeravam tamo otici pa smetnem sa uma i tako...
ono sto mene zanima je sljedece:

-da li je to mjesto previse komercijalizovano,odnosno da li ja mogu doci kao padobranac, nikome se ne javljati0, prijavljivati,razapeti deku gdje ja hocu kad ja hocu,sator vatru i sta li vec?

-kakve su temperature, nocu i ujutro...da li je je pohladno?

-je li guzva na samom jezeru, odnosno u vodi,jel krcato od ljudi

- jel ima mejsta za skakanje u vodu, sa obale sa drveta, 0-4 metra visine?

-jel mogu imati svoj mir ili ima lokalnih neljebovaca koji stalno prave buku, nemir i kvare atmosferu....


jbg tezak sam ako negdje idem sa porodicom :lol:


1) nista nije komercijalizovano, dodjes.. platis ulaz i radi sta zelis.. okreci razanj, rostiljaj, valjaj se po deci, idi u sumu.. sta god ti volja.

2) temperature tokom dana bas visoke, ubilo se za kupanja, navecer je malo pohladno

3) guzva nije, imas par plaza tako da mjesta za plivanja i uzivanja ima

4) imas skakaonicu, uploadujem ti sliku kasnije ako nadjem na kompu.. sto se tice skakanja sa drveta ja nisam vidio nigdje priliku :D ali vjerovatno ima.

5) atmosfera i vise nego odlicna, svako svoj posao gleda.. odvojis se i nit te ko dira niti galami, koliko sam primjetio dobra raja dolazi, za odmora odlicno.
 
Top