BMW X5 3.0i Sport Paket

BMW X5 3.0i Sport Paket

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja sam mislio da X5 voze oni koji imaju para ocito zajebb;)šta je skuplje za autom mjenjač?samo ulje za njega..Od 5000 X5 ca na mobile.de 92% su automatici..neznam o cem pricas voziti auto od 20,30 ts eura i gledat 100eura za ulje da izađe jeftinije na servisu;):icon_smile:
Po tvornickim knjigama trosi benzinac vise od dizela i nemos reći da knjige lazu :icon_rolleyes::icon_question::lol:


Emporio super ti je X.
 
Super Moderator
ulala je napisao(la):
Ja sam mislio da X5 voze oni koji imaju para ocito zajebb;)šta je skuplje za autom mjenjač?samo ulje za njega..Od 5000 X5 ca na mobile.de 92% su automatici..neznam o cem pricas voziti auto od 20,30 ts eura i gledat 100eura za ulje da izađe jeftinije na servisu;):icon_smile:
Po tvornickim knjigama trosi benzinac vise od dizela i nemos reći da knjige lazu :icon_rolleyes::icon_question::lol:


Emporio super ti je X.

pa drug ja se ne svadjam fino pricam nego ako sam imo dva komada kako mozes znati bolje ? i imo sam jos drugih auta i sa tiptronicima raznim i DSG i bla bla i znam sta je to... druze automatic kad ti ode platis ga 6 put vise nego manual a puno su vece sanse da ti ode automatic.. o tom ti pricam ;)

a i sigurniji je za voznju.. manual te moze spasit iz neke situacije iz koje automatic ne moze jer ne dozvoljava preopterecavanje motora a ni mjenjaca... to te nekad moze kostat zivota ne daj boze a sa manualom se mozes izvuc ;)

ne kazem da knjige lazu al jel ti dovoljno da potvrdim da smo i jednog i drugog vozili 220 i da su trosili 12,7 litara
ljudi pricaju a isto tako i u katalogu pise 2.7T (audijev bi-turbo) trosi 11-13 litara a boga mi moj allroad na otvorenom nije mogo ispod 14 - 15 litara... a po gradu da ne pricam... po 18 litara.. ko sad laze ?
 
Član
Pa da sve podatke koje tvornica napise dodaj jos koji posto ,mislim na potrošnju..To za tvog audija je normalno..neznam sta je tu cudno .,normalno da tvornica napise uvjek manje..znas o cem pricam.
A za mjenjace ..da to svi gledaju nebi niko vozio automatika ..u biti sta fali BMW u X5 autom.?:icon_smile:
O audijevom tiptronicu necu pricati..
Zanimaju me tvoja iskustva sa DSG-om..za vozit je savrsen..sta si vozio sa DSG..mišljenja
 
Član
slazem se da malo trosi, sa jednim rezervarom punim 90Lit. predje se 700km.
sigurno je skup za odrzavanje al ne moze luxus i da te jeftino prodjes :)
evo nasao sam felge za 1600€ sa gumama, valja se istovariti ehehe
 
Super Moderator
ulala je napisao(la):
Pa da sve podatke koje tvornica napise dodaj jos koji posto ,mislim na potrošnju..To za tvog audija je normalno..neznam sta je tu cudno .,normalno da tvornica napise uvjek manje..znas o cem pricam.
A za mjenjace ..da to svi gledaju nebi niko vozio automatika ..u biti sta fali BMW u X5 autom.?:icon_smile:
O audijevom tiptronicu necu pricati..
Zanimaju me tvoja iskustva sa DSG-om..za vozit je savrsen..sta si vozio sa DSG..mišljenja

evo jos jedan primjer A4 1.8T quattro nam trosi od 12 litara pa na dalje a na internetu o X5 pise da trosi i vise nego sto u stvarnosti trosi o tom ti pricam ;)
audijev tiptronic do jedno 2002-2003 godine se cesto kvario (ali najcesce nepravilnom upotrebom) jer je osjetljiv i ima puno vise elektronike od ostalih.. a naravno ta elektronika mu sluzi da bude usavrseniji od ostalih ali isto tako i komplikovaniji.... puno brze salta od BMW-ovog i Mercedesovog mjenjaca ali se i prije kvari... imo sam 2 mercedesa sa onim njihovim mjenjacem i osjeti se na njemu da je puno ''jaci'' i izdrzljiviji od audijevog a isto tako i BMW-ov mjenjac ;)
DSG sam imo u Golf 2.0TDI... to je savrsenstvo nema sta vise da se kaze, stvarno brzo salta i puno je bolji od ovih navedenih mjenjaca ;)
i naravno da ne fali nista X5 sa automatikom nego samo kazem da ce automat vise potrosit barem 1-2 litra i zahtjeva pazljiviju voznju ;)


opa znaci naso si felge :D
1600 eura sa gumama je sitnica... kad skontas kad kupujes nove gume platis ih 1000 eura pa na dalje ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top