BMW E30 316i

BMW E30 316i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
335i je napisao(la):
za poso cestitam,
imam jedno pitanje u vezi grane i katalizatora ???koje si cjevi koristio ?? koji prosjek
dali su ti sa 3 sarafa na grani vezane cjevi ili kako si to rjesijo...
svako ima svoj ukus naravno..
Dok je bio stari motor, i tada je bio ispuh sa starog 528 E28, tako da nije nikako sa kocke ispuh.Cijevi su dosta sire i lonci veci.

Sa ispuha se grana razdvaja u dvije cijevi po 3 sarafa na svakoj.
A poslje toga se kopca na ispuh prije prvog lonca sa po 2 sarafa na te dvije cijevi.
Katalizatora nemam, jer nije bas isti zakon u BiH i Njemackoj:D:D:D

Nisam bio za vikend kuci, pa ti nisam odma odgovrio.sry.

Sta god treba pitaj ovdje ili na PP :cool:
 
Član
dedo335 je napisao(la):
335i je napisao(la):
za poso cestitam,
imam jedno pitanje u vezi grane i katalizatora ???koje si cjevi koristio ?? koji prosjek
dali su ti sa 3 sarafa na grani vezane cjevi ili kako si to rjesijo...
svako ima svoj ukus naravno..
Dok je bio stari motor, i tada je bio ispuh sa starog 528 E28, tako da nije nikako sa kocke ispuh.Cijevi su dosta sire i lonci veci.

Sa ispuha se grana razdvaja u dvije cijevi po 3 sarafa na svakoj.
A poslje toga se kopca na ispuh prije prvog lonca sa po 2 sarafa na te dvije cijevi.
Katalizatora nemam, jer nije bas isti zakon u BiH i Njemackoj:D:D:D

Nisam bio za vikend kuci, pa ti nisam odma odgovrio.sry.

Sta god treba pitaj ovdje ili na PP :cool:

koja ti je godina motora ????
 
sta reci...extra si ga uradio :)
vidim M-tech 1 opremu..samo ga taj spojler na gepeku kvari..al to je stvar ukusa..i samo da pitam, kada si ubacivo taj 3.5 motor, dali je i mjenjac od 735 ili je ostao od 2.7 ako je uopste moguce da ostane?? ja imam u planu radit jednu kockicu sa 3.5 motorom za street race, pa me zanima stosta oko ugradnje tog motora :)

sretno u daljim radovima :)

almir_gr je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
dobar svaka čast na radu i trudu

dobro izgleda jedan je bio iste boje u Grdaccu i imao isti spojler dobro izgleda još ako ima efekta

a felge nisi bolje mogao ni naći :cool::cool::cool:

Taj u Gradačcu (kod nas) je bio sa polieserskim spojlerima, nisu bili originalni, bilo je vazda toga na tom BMW, u vrijeme kad ga je covjek sredio bas je plijenio poglede, jer je taj dio scene bio skroz malo prisutan kod nas, prodan je ili u Modricu ili u Odzak, kako sam cuo momci bez vozacke su ga uzeli i razbili ga ubrzo!!!


Sto se tice ovog BMW-a nisam neki fan BMW-a al' moram priznati da lijepo izgleda, sretno u daljim radovima!!!


heh dobro si cuo...ja sam kupio tu ljepoticu, nedugo posle toga sam je posudio kulegi, koji je vozio pod uticajem alkoloha..nije puno slupo, moro se predji branik mjenjati, i malo je haubu ostetio, i desni blatobran..posle popravke nisam je dugo vozo, prodo sam je :)
 
Član
Evo da se javim pajdi Hrvoju...:123: Auto ti je skoropa dobro:icon_evil::icon_evil::icon_evil: I najbolje bi bilo da ti to meni prodas:lol::lol::lol: Aj naleti na kavu bola...

BMW-Forever je napisao(la):
sta reci...extra si ga uradio :)
vidim M-tech 1 opremu..samo ga taj spojler na gepeku kvari..al to je stvar ukusa..i samo da pitam, kada si ubacivo taj 3.5 motor, dali je i mjenjac od 735 ili je ostao od 2.7 ako je uopste moguce da ostane?? ja imam u planu radit jednu kockicu sa 3.5 motorom za street race, pa me zanima stosta oko ugradnje tog motora :)

Mjenjac ti ostaje od 735 i ne mores stavit od m20..... A 335i na Street raceu... hm.. Pripremi lovu za speru i po mogucnosti sintermetalnu lamelu... I dobro pogledaj koji omjer na diff-u... Jer za SR ti treba "a", a puno manje "v"... Na ovom 335i je mislim 3.64 ili nesto slicno i na njemu si tek u cetvrtoj koliko-toliko siguran da nece bit proslajdravanja ako je cesta ravna... Drugom polazi skoro bez gasa, znaci ko i prvom i po rucnoj stoperici 0-100 km/h <7 sekunda.. Golf V GTI sa obicnim mjenjacem 7,2 npr. Eto, da ne pricam vise neka pajdo nastavi...
 
Član
edoze je napisao(la):
nije mi jasno,kako je 316-ka a 2,7 motor bio?nisam cuo da to ima:icon_smile:
a sad je bolid,3,5:icon_eek:
sto se tice auta,jedino bi skinuo ovo nazad iznad izduva,lim ovaj i ovu oznaku m3:cool:

Ej druze ima 2.7 kod E30 ali je taj model sa oznakom 325 E ( Eter) sa 122 KS ili Siroke stopke 129 KS.
 
Član
jaba78 je napisao(la):
edoze je napisao(la):
nije mi jasno,kako je 316-ka a 2,7 motor bio?nisam cuo da to ima:icon_smile:
a sad je bolid,3,5:icon_eek:
sto se tice auta,jedino bi skinuo ovo nazad iznad izduva,lim ovaj i ovu oznaku m3:cool:

Ej druze ima 2.7 kod E30 ali je taj model sa oznakom 325 E ( Eter) sa 122 KS ili Siroke stopke 129 KS.

ja sam mislio na to,kako da 316 ima 2.7 motor:icon_smile:
325 je druga prica;);)
 
Član
Pozdrav Hrvoje (znamo se mi i to dobro, i viđamo se s vremena na vrijeme, BMW je extra, samo dobro pričvrsti šajbu, da nebude kao sa starom hihi) vdimo se u Hercegovini.


Tomo ( Trebižat)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top