BMW 330xd 270 ks

BMW 330xd 270 ks

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Postovani Damire i ostali momci,

Mnogo price je bilo oko power boxova vec ovde na forumu ali kad vidim da se prodaju power boxovi koji daju +60 ks muka mi dodje.Realno taj box nemoze dati vide od +18 ks na tome motoru jer snaga se nemoze dobiti bez povecanja pritiska turbo punjenja,box samo povecava kolicinu goriva bez povecanja pritiska turbine i to za posljedicu ima stvaranje dima iza auta...

Box je nesto sto je kvalitetom 3-4 losije od dobrog chip tuninga.

Princip rada power boxa je presretanje signala za bosch pumpu i povecavanje intervala istog u svim rezimima rada motora tako da je to otprilike tuning kao sto se radi na golfu II gtd kad se odvrne onaj imbus na pumi i doda gorivo.Tako funkcionise power box slikovito.

Neporedite power box sa chip tuningom jer su to dva razlicita svijeta.
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Damire niko te nije nazvo lazovom...samo ti kazem bez obzira sto cojk ima 231ks procentualno i bilo kako drugacije ne moze dobit jos 59ks tim plug&play tuning boxom il sta vec...samim tim sto se gleda procentualno vec dobijas jasnu sliku da je to nemoguce....izmedju 30-40ks je vec ok sve preko zahtjeva neke druge i vece zahvate na autu...srdjan je to do sad objasnjavo i post'o bezbroj puta...nisam strucnjak nit znam puno al znam tek toliko da mogu reci da ti procenti koje taj proizvodjac nudi nisu tacni al ni s glave...NHF;)

SM chip tuning je napisao(la):
Postovani Damire i ostali momci,

Mnogo price je bilo oko power boxova vec ovde na forumu ali kad vidim da se prodaju power boxovi koji daju +60 ks muka mi dodje.Realno taj box nemoze dati vide od +18 ks na tome motoru jer snaga se nemoze dobiti bez povecanja pritiska turbo punjenja,box samo povecava kolicinu goriva bez povecanja pritiska turbine i to za posljedicu ima stvaranje dima iza auta...

Box je nesto sto je kvalitetom 3-4 losije od dobrog chip tuninga.

Princip rada power boxa je presretanje signala za bosch pumpu i povecavanje intervala istog u svim rezimima rada motora tako da je to otprilike tuning kao sto se radi na golfu II gtd kad se odvrne onaj imbus na pumi i doda gorivo.Tako funkcionise power box slikovito.

Neporedite power box sa chip tuningom jer su to dva razlicita svijeta.

Djes do sad:cool:
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Cuj Srdjane,

hajde da kazemo da stvarno ne zelim niti da se svadjam niti da sirim neistinu

radi se o tome da sam u kontaktu sa tim jednim proizvodjacem koji to radi i prodaje, i koji ima navedenu tu snagu prema katalogu.

Posto bih ja kao zastupnik isti bio veoma zainteresovan za to, normalno je da cu ja se dobro preispitat i traziti neke potvrde od njih, TÜV, DEKRA ili tako sta da je to to, jer ne moze svako kome prodam chip ici na dynotest i sta ja znam.

Poenta je, da ljudi imaju u ponudi takvu robu, koju bih ja prodavao ako oni to stvarno mogu, a ako ne, i ako si ti u pravu kad kazes da nije to to, onda normalno da i necu prodavati

tako je to jednostavno

p.s. nije za svako auto 60 konja, vecinom je 20, max. 30-35 konja
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Citao sam jednu temu na internetu kako je covjek sa tuning box digao bmw 335d sa standardnih 286 ps na 360 ps i ima vrijeme na 402 m nesto oko 13 sec ne sjecam se bas detaljno,,, Sad ako laze ***** li ga :lol::lol: ko sto makedonci kazu..
a na britanskom bmw forumu svi ugraduju taj tuning box niko chip :icon_question:
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Damire bez obzira sta ti oni kazu poslusaj svoju logiku i razum i sam zakljuci da li je dovoljno samo da se "odvrne" kolicina nafte i da se dobije procenat od 25-30 % ...

Stvar je mnogo komplikovanija nego ti se cini,univerzali power box je nesto najnekvalitetnije sto moze da se stavi na motor samim tim sto pase na sve motore jasan ti je princip kako radi to presretanje signala.Meni se neda sad pisati i objasnjavati to jer bi tekst bio dugacak ali poenta je da to nije optimizovano za taj motor i da samo bzzz dodaje naftu bez ikakve kontore i povratne informacije od eca.Pravi power boxovi koji su u stanju da povecaju snagu 25-30 % kostaju oko 700-900 eura i imaju na sebi konektore za poziciju gasa,crijeva za wastegate ventil i ostale dodatke koji obicni boxovi koji dodaju samo gorivo neposjeduju.

Na tom motoru od 231 ks veoma dobar program mora biti da se izvuce +60 ks i stvarno je smjesno da neko uposte moze povjerovati da sa tim jeftinim boxom moze da se digne snaga za +60 ks.

Zao mi je sto sam ti poljuljao iluzije ali shvatio bi to kad tad,pa bolje da shvatis prije nego pocnes da radis sa tim boxovima.
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Hehehe,

kao sto sam ti rekao sve cu ja to provjeriti i provjeravam prije nego sta pocnem da radim

pa cemo da vidimo sta i kako dalje
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Ne znam to za turbinu , ja sam radio kod Srdjana cip i evo skoro 25 hiljada svakakve voznje i nista ide i samo ide , to sve zavisi jednostavno je tako, turbina je skupa potrosna roba.
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

ja ne znam sto mene uzimate u usta.... kad kod mene chipovanje i kvar truba nema veze jedno s drugim... vec turbo vec dugo nema parametre na kompjuteru kao sto bi trebalo.... bilo je pitanje vremena kad ce se pozdraviti sa pameti... :D
 
Član
BMW 330xd -Update (Chip,Feluge,Stopovi)

Evo malo update-a i od mene...

Kao sto je bilo planirano ...Chip je ugradjen zahvaljujuci SM-u i Mrvu.. i stopke su legle..
Nakon toga stigle su gume i feluge.. 19" M6 ....
Iako je 230 konja islo da valja ,sa dodatnih 37 auto naprosto leti...Mrva je imao priliku da vidi i kako.. :)
od 6 brzina ,samo sam mozda 3 puta ubacio u petu..a u sestu samo jednom....stvarno se nema gdje......Slijede slike....
 
Član
RE: BMW 330xd 231ks ...

Pozz svima... evo jedan update iznad...
Taletovicu.. pozdrav..kako prodje odmor...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top