Bh. ceste najlošije kvalitete u Europi, bolje su i albanske!

Bh. ceste najlošije kvalitete u Europi, bolje su i albanske!

Član
bio sam u albaniji ljetos, tesko je za njih generalno reci da su katastrofa, jer ipak sve im djeluje kao gradiliste, radnika malo pa malo svuda, a i patrola poprilicno... imaju extra dionica, ali i dijelova, more ispod a niti bankine niti bilo cega :icon_eek: grade, popravljaju se...

a kod nas katastrofa... evo primjer zenice trenutno, pa bulevar vise propao i otisao u "pm, rupa, sahtova, udubljenja... a druge ulice, tipa sarajevske, aska borica itd, ko da si na brodu, samo gore/dole, jos ako je tvrdje spusteno auto, razbijas kamenac u bubrezima :icon_mad:

nije cudo sto odlaze lezajevi i ostalo, poserem se na autoput gdje na svakom mostu moras kocit, jer su oni prijelazi kao "odokativnom" metodom radjeni :icon_mad: pa auto koje napravi 150.000km po bih u gorem xxxx puta stanju nego isto sa duplo vecom kilometrazon negdje u "normalnim" uslovima...
 
Član
NIje kod nas tako lose, zasigurno je bolje nego u Srbiji, dobrom dijelu Crne Gore, Albanije pogotovo, pricam iz iskustva, prosao sam te zemlje uzduz i poprijeko, albaniju malo manje...........sve u svemu nismo cvjecke al ima i gorih od nas..........
 
Član
ovim putem da ***** sve onim idiotima na autoputu, i da im cestitam na one 2 zaobilaznice preko brda, uvale po 15-20 cenata, znaci gore-dole gore-dole ne smijem brze od 5 na sat ici, sjeba auto zbog seljacina...
 
Član
Astra je napisao(la):
ovim putem da je*em sve onim idiotima na autoputu, i da im cestitam na one 2 zaobilaznice preko brda, uvale po 15-20 cenata, znaci gore-dole gore-dole ne smijem brze od 5 na sat ici, sjeba auto zbog seljacina...

ono im je za svaku medalju... :icon_eek: i radit ce tu narednih tko zna koliko mjeseci... :icon_mad: isto sto su na odredenim putevima, prema selima vecinom, pred izbore kao krenuli radit, pripremili podlogu, te nema para za asfaltiranje... a kise unistile podlogu, te rupe da propadnes...
 
BHT Ovisnik
nista novo... ja sam mislio da je u nas u Mostaru katastrofa,al po Zenici poludih od uvala po gradu:D mada rupa toliko nisam primjetio,po Mostaru cim kisa nove rupe,bas kao igra memory,dok je fino pamti gdje su pa po kisi izbjegavaj,al đavla,ono nove,naprave na novo bulevar,ono jezera cim kisa,auto potone,skoro pa stane u vodi,neravnine,izbacuje auto,o obiljezavanju ne treba pricati...nije mi vele spusteno auto,al me strah vozati po nekim dionicama,mogu tek zamisliti kako je voziti novije auto u podu,da su putevi boljimozda bi automobili bili,ovako svako malo nesto mjenjaj,fuj.
 
Ne moze nikako biti da su losije ceste nego Albaniji, vi da vidite koje su dole talasike od ceste napuhane informacije samo...
Pa u Italiji na jugu u naseljenim mjestima su losije ceste nego u Bosni dosta...
 
Legend
Kad smo vec kod albanije, ocigledno da oni nesto prave, ali i to ide jako sporo, a i ovo sto su "zavrsili" je odron, pogotovo u glavnom gradu.. u Sarajevu je glavna dzada kao i ove sabirne poprilicno dobre, takodje kad se zavrsi ovaj dio prema zenici, tuzli, mostar, imat cemo solidnu infrastrukturu (ovo govorim u vezi glavni grad - veci gradovi..)

U planu je dosta toga, ako ozivi i ovaj prijedlog na parlamentu, radit ce se vjerovatno i Sarajevo - Gorazde (tu pravo imas vezu prema srbiji, crnoj gori..) onda jos ostane da se poveze koridor sa HR i da se spusti do ploca, sto je vec dosta posla..

Samo je pitanje kojom dinamikom ce to ici, a morat ce brze jer javnost sve vise pritisce da se to radi.. tako je isto bilo i za ovaj put o kojem astra govori, satro se nesto pravi, tamo vamo, dosli novinari, jedna masina upaljena i 3 radnika glume budale, objavljeno sve sto su dokumentovali, da bi odmah nakon 3-4 dana doslo jos 30tak masina i brdo ljudi koji rade punom parom, naravno odmah je i slovenskoj firmi koja ima ugovor o gradnji zaprijeceno penalima i da vidis kako ljudi odmah rade..

Generalno, ovo sve ide pre sporo, kada se pogleda kojom dinamikom je u HR to islo, ali nije ni toliko lose.. bar ne u posljednje vrijeme..
 
Član
I most na Topcic polju su napravili u rekordnom vremenu:lol::lol::lol:

Nebrojeno puta sam naisao samo jedan radnik na mostu,ono sa obilaznice koliko sam mogao da vidim,garant mu dali one krive eksere da ispravlja:lol::lol::lol::lol:
 
Top