Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Yellow je napisao(la):
zar nije pjesak grub... mislio sam ja s još grubljim papirom šmirglat, ali su mi rekli, nemoj ako nećeš da ti se vide crte poslije...?

Samo ti odnesi na pjeskarenje ako hoćeš skroz do aluminijuma.
Nego, planiraš li ih lakirati poslije toga ili šta?
 
Član
Normalno da ih planiram lakirati... kolega koji će ih polirati kaže, prvo ošmirglat sa 150, pa sa 180, pa sa nekim 300 i onda filer, pa lakiranje.....
 
Član
Yellow je napisao(la):
Normalno da ih planiram lakirati... kolega koji će ih polirati kaže, prvo ošmirglat sa 150, pa sa 180, pa sa nekim 300 i onda filer, pa lakiranje.....

Pa se poslije neko pita što djeluje skupo, a oduzima i dosta vremena.:D

Nego, pjeskarenje obavezno ako si u mogućnosti. Poslije toga malo pokitovati ako imaju sitnijih oštećenja, malo prešmirglati i nabaciti nekoliko slojeva šprickita. Onda šprickit sa 320 pa 600 vodobrusnim, nema potrebe drugačije, a možeš i sa 800 poslije 600, nije na odmet. Onda farbanje i lakiranje.
Ako nećeš pjeskariti, umjesto 150 uzmi slobodno 120 i ošmirglaj što bolje možeš, NE MOŽEŠ SVU FARBU OD RANIJE SKINUTI, to da ti bude jasno, ali to i nije neki problem. Kad završiš sa 120, možeš malo 220, pa 320, pa šprickit, pa onda opet onaj postupak sa vodobrusnim kao što napisah malo prije.;)
 
Član
SKID BOJA isto pomaze,skida sve,plastifikaciju,farbu,sve...namazes,ostavis da odradi i samo krpom prebrises
pazi kako radis s njom jer je zestoka kiselina,ostaju opekotine na kozi


PITAANJE: Astra G, ne puse mi grijanje bas puno,kad okrenem na max,cuje se motoric da rade brzine ono,al ne prolazi zraka puno...zacepljen filter kabine?
 
Član
Grga je napisao(la):
ili filter ili klapna ne prebaci kako treba

Klapna je ok,testirao sam prekidace i oni rade...kad upalim na max,cuje se da ventilator huci tamo,al nema nekog protoka zraka,koliko ja mislim da bi trebalo bit...
vidjecu da filter regulisem;)
thx
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Normalno da ih planiram lakirati... kolega koji će ih polirati kaže, prvo ošmirglat sa 150, pa sa 180, pa sa nekim 300 i onda filer, pa lakiranje.....

Pa se poslije neko pita što djeluje skupo, a oduzima i dosta vremena.:D

Nego, pjeskarenje obavezno ako si u mogućnosti. Poslije toga malo pokitovati ako imaju sitnijih oštećenja, malo prešmirglati i nabaciti nekoliko slojeva šprickita. Onda šprickit sa 320 pa 600 vodobrusnim, nema potrebe drugačije, a možeš i sa 800 poslije 600, nije na odmet. Onda farbanje i lakiranje.
Ako nećeš pjeskariti, umjesto 150 uzmi slobodno 120 i ošmirglaj što bolje možeš, NE MOŽEŠ SVU FARBU OD RANIJE SKINUTI, to da ti bude jasno, ali to i nije neki problem. Kad završiš sa 120, možeš malo 220, pa 320, pa šprickit, pa onda opet onaj postupak sa vodobrusnim kao što napisah malo prije.;)

Vjerovatno zato i jest skupo, pošto ima posla ko u priči.. Jeli šprickit i filer jedno te isto??, i kako misliš nemogu svu boju skinuti...?
 
Član
yellow a zasto skidas skroz, u kakvom su stanju felge? Ako nema ostecenja, ides smirgl 220,kitovanje sto treba, oppet preko toga 220 pa 600, e sad ja nisam nasao taj sprickit u spreju, pa sam farbao bez toga, nije lose ispalo, bil bi jos bolje da isam imao vreman al et..
 
Član
Najbolje da ja to fino odnesem majstoru i gotovo :D : prijatelj mi lakira u mercedesu, i pošto on nema vremena da ih pripremi rekao je meni da ih pripremim... ja sam samo pitao, dali ima kakav drugi način skidanja boje osim ručnog šmirglanja, a sad kad kažeš zašto ovo zašto ono, na ta pitanja ti neznam odgovoriti, a tebi hvala svakako na trudu
 
Član
edoze je napisao(la):
Grga je napisao(la):
ili filter ili klapna ne prebaci kako treba

Klapna je ok,testirao sam prekidace i oni rade...kad upalim na max,cuje se da ventilator huci tamo,al nema nekog protoka zraka,koliko ja mislim da bi trebalo bit...
vidjecu da filter regulisem;)
thx

ma filter, u ze smo, ne moze dugo izdrzat... recimo na 10.000km vec zacepi totalno... a na 15 bude tvrd ko stijena :lol:
 
Član
Grga je napisao(la):
yellow a zasto skidas skroz, u kakvom su stanju felge? Ako nema ostecenja, ides smirgl 220,kitovanje sto treba, oppet preko toga 220 pa 600, e sad ja nisam nasao taj sprickit u spreju, pa sam farbao bez toga, nije lose ispalo, bil bi jos bolje da isam imao vreman al et..

Uslikat ću jednu sliku, pa ćeš vidjeti... uglavnom, nemaju nekih oštećenja, ponegdje kakva rupica, ali im se boja na nekim mjestima već guli...
 
Član
Yellow je napisao(la):
Grga je napisao(la):
yellow a zasto skidas skroz, u kakvom su stanju felge? Ako nema ostecenja, ides smirgl 220,kitovanje sto treba, oppet preko toga 220 pa 600, e sad ja nisam nasao taj sprickit u spreju, pa sam farbao bez toga, nije lose ispalo, bil bi jos bolje da isam imao vreman al et..

Uslikat ću jednu sliku, pa ćeš vidjeti... uglavnom, nemaju nekih oštećenja, ponegdje kakva rupica, ali im se boja na nekim mjestima već guli...

Rekoh ti kako, znam da nije lako i da ima posla.
 
Član
moze mala pomoc savjet sta vec
Imam golf 3 sa1,6 motoricem i ugradjenjim plinom prvo sam promjenio karburator jer je trosio 12i vise plina,. Tada je pr nestao da bi poalije nekoliko se pojavio opet tada sam promjenio pumpu za gorivo u rezervaru jer je pritisak poceo da slabi,., razlog tome je sto je nakada primila udarac i bila je bas u banani,., poslije promjene bilo je sve ok medjutim evo opet ispocetka kada je hladan motor obrtaji tako rec divljaju cas je na 2, 3 hiljade onda se smiri i ugasi ako ne drzi nogu na papucici nekoliko min,., onda sve ok ,., majstori svi govore da karb ne pretvar gorivo u izmaglicu i tako ulazi u cilindre i gusi motor,., al sto onda kada se ugrije sve normalno,.,
Adrugi pr koji je nenormalno iritantan i desava mi se golf4tdi na ovim minusima dodje do izrazaja,., radi grijanje unutra super toplo malo ostrije skretanje i u auto udje hladni zrak sve kedere izmjenjo osim sibera jer je skupo to ,,,
I jos jedan pr,., centralna radi kada zakljucam na kljuc il daljinskim a ako zakljucam iz auta sve se zakljuca osim vrata iza vozaca,., onaj pipak uleti unutra i vrati se nazad,., necini se ko neki veliki problem al cesto vozim malog rodj,. I ono zakljucam vrata da nemoze ispast otvori vrata kada ih mali otvori ,.,
Ako se ko sustreto bio bih zahvalann
 
Član
Edoze pogledaj gdje ti je okrenuto puhanje, ako ti je ona obična klima moze se desiti da ostane npr da puse u noge a pokaziva ti da puse u sajbu :icon_rolleyes:
 
Član
kopcam instalaciju original i podizace od golfa 2 poa me interesuje treba li tu relej da se stavlja, da se kopca, neki mi kazu da treba , neki da ne treba samo deblje zice, ja bi ga ipak stavio onaj obicni 87,86,85,30 samo kako da ga skopcam ;)
 
Top