Autocar - BMW M3 vs Audi RS5 - izravna utrka

Autocar - BMW M3 vs Audi RS5 - izravna utrka

Član
Mala dopuna za ove klizave i snjezne puteve kao slabosti BMW-a ..

Licno sam ga vozio po kisnim i hladnim uvjetima s upaljenim DSC, gas do poda u krivini i nista se ne desava,auto vjerno prati svoju putanju brzinom optimalnom da ne izbaci dupe... pri izlasku iz krivine, gas je ostao do poda... pocne jako ubrzanje. Prema tome, te predrasude da se BMW ne moze vozit po kisi u snjegu totalno padaju u vodu, sto bi se reklo objesi macku o'rep :)
Pri kretanju takodje, nema nikakvih narocitih problema... Ja ipak nisam smio da iskljucim DSC jer nemam dovoljno iskustva sa zadnjim pogonom, al ova mala stvarcica DSC daje jako puno samopouzdanja nakon predjenih par kilometara...

Sto se tice M3, on cini mi se ima dva ili tri nacina podesenja trakcije tockova tako da idealan nije tesko izabrat... :)
 
Član
Sad se javljaju sve sami poznavaoci automobila, prenosa, kontrola, kojekakvih cuda i sistema.

U videu je bmw par puta klizao, a audi nijednom ili ja nisam vidio zato sto mi se audi svidja vise :D ali se tu gubi ta vasa prica oko dsc-a jer ili ne radi ili ga je lik iskljucio sa razlogom. Jedini razlog u trci da nesto ukljucis ili iskljucis jeste brzina, sigurno nije iskljucio da bi isao sporije.

I u top gear ili 5 gear ne znam gdje je bilo isto su ljudi rekli, audi je brzi ali je bmw zabavniji za voziti i to ce tako i ostati, takve ljudi automobile prave i tacka. Ne znam kako je moguce uporediti to dvoje, kad ce uvjek jedni voljeti da driftaju po krivinama a drugi da polaze "sigurno" bez klizanja.
 
Član
menjic...prvo ne mjesaj kruske i jabuke...drugo je dobiti optimalno...te samim tim podesavanja,nacin voznje...tu se maximum izvlaci iz auta...a ovdje govorimo o tome tj.o komentarima da je auto ne moguce voziti zimi...znaci prica se o manjim brzinama i nekoj svakodnevnoj voznji...
 
Član
Ja volim ovaj forum samo iz razloga što ovdje ima toliko stručnjaka, pa ti ovo kad čitaš čovjek se toliko obrazuje da je to nešto nemoguće pazi on vozio BMW-a sa upaljenim DSC-om sa gasom do poda :icon_eek: a ovaj drugi došao iz Kolna sa Meganom koji nema nikakav sustav stabilnosti, pronosa ga nekad po ledu i to njemu čudno :icon_eek: pa se ovaj nadovezuje da M3 ima pazi "dva ili tri nacina podesenja trakcije tockova" :lol::lol::lol: pa da čovjek ne povjeruje :lol::lol::lol:

Samo imam ovo da kažem: nemate vi pojma ni o čemu. Skupina dječice kojima je netko rekao da je BMW zabavniji od Audija i kod njega se mogu dobro ložiti gume pa je zato bolji. Zašto, kako, šta je ustvari DSC, ESP, kako radi, u čemu su glavne razlike Audija i BMW-a, zašto je to ustvari tako kako jeste, zašto je BMW "zabavniji" od Audija to još nisam pročitao na ovom forumu a svi neprestano trube o tome :icon_eek:!

Da se ne bi vi sad javili ja JESAM vozio skoro sve M modele i skoro sve S i RS modele pa možete i pitati nešto pametno ako netko zna postaviti pametno pitanje pa možda netko nešto i nauči :icon_rolleyes:.

Zaboravih napisati: čast izuzecima znat će oni ko su (jako ih je malo usput).
 
Član
Darker je napisao(la):
menjic...prvo ne mjesaj kruske i jabuke...drugo je dobiti optimalno...te samim tim podesavanja,nacin voznje...tu se maximum izvlaci iz auta...a ovdje govorimo o tome tj.o komentarima da je auto ne moguce voziti zimi...znaci prica se o manjim brzinama i nekoj svakodnevnoj voznji...

Manjom brzinom u svakodnevnoj voznji se moze voziti i sa celavim gumama ali mislim da nije o tome bas rijec.
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Ja volim ovaj forum samo iz razloga što ovdje ima toliko stručnjaka, pa ti ovo kad čitaš čovjek se toliko obrazuje da je to nešto nemoguće pazi on vozio BMW-a sa upaljenim DSC-om sa gasom do poda :icon_eek: a ovaj drugi došao iz Kolna sa Meganom koji nema nikakav sustav stabilnosti, pronosa ga nekad po ledu i to njemu čudno :icon_eek: pa se ovaj nadovezuje da M3 ima pazi "dva ili tri nacina podesenja trakcije tockova" :lol::lol::lol: pa da čovjek ne povjeruje :lol::lol::lol:

Samo imam ovo da kažem: nemate vi pojma ni o čemu. Skupina dječice kojima je netko rekao da je BMW zabavniji od Audija i kod njega se mogu dobro ložiti gume pa je zato bolji. Zašto, kako, šta je ustvari DSC, ESP, kako radi, u čemu su glavne razlike Audija i BMW-a, zašto je to ustvari tako kako jeste, zašto je BMW "zabavniji" od Audija to još nisam pročitao na ovom forumu a svi neprestano trube o tome :icon_eek:!

Da se ne bi vi sad javili ja JESAM vozio skoro sve M modele i skoro sve S i RS modele pa možete i pitati nešto pametno ako netko zna postaviti pametno pitanje pa možda netko nešto i nauči :icon_rolleyes:.

Zaboravih napisati: čast izuzecima znat će oni ko su (jako ih je malo usput).

@Goco..Aj prvo ne lupaj neke stvari i ne prosipaj se... Ti si eto sve vozio sve M,RS i S modele na se nadjes pametan ismijavat nekog kako su djecica i veze nemaju. Aj dobro..

pogledaj fino video pa nek ti TIFF kaze koju rijec sto se tice podesavanja trakcije kod M3 E92 itd...

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/huOBSAk_c-0?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/huOBSAk_c-0?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>



A sad malo da pogledas sta je DSC, posto veze nemas...

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/f3zLpNxHris?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/f3zLpNxHris?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>


BMW koji sam ja vozio imo je 3.0 motor i 265KS...;)
 
Član
Porschefan pa u nekim zemljama i nemaju snijega zimi, al ja ne zivim tamo negdje. I ovdje se ne govori o trkama po snijegu, neg normalnoj voznji.

Ja sam spominjao to da BMW nece UZBRDO po snijegu. Ne po onom ravno utabanom, po tom ide, nego po onom bljuzgavom il prvom mokrom, gdje se auto sa prednjim pogonom i zimskim gumama penje bez problema. Evo i veceras sam opet uzeo BMW E46, da malo driftam okolo sa iskljucenim DSC-om i TC-om i na kraju, reko da probam opet uzbrdo. I opet rezultat kao i svaki put prije kad sam probavao. Ev i uslikah, pogledajte ovo smjesno brdasce...



Znaci nema sve skupa 10 metara duzine, izlazi se na njega iz krivine, pa se ne mozes zaletati da ne zavrsis u ogradi. I pogadjate, BMW nece da se popne, dodje do pola - to zahvaljujuci prethodnom zaletu i onda zdravo, mozes vrtit gume u przno il stisnut kocnicu (uz upaljen TC, sam ce auto zakocit). Auto na Michelin Alpin gumama, znaci full zimske gume. Naravno, BMW fanovi se gore penju bez problema i sa ljetnim gumama, al to samo na forumu il u snovima :lol:

Ja licno dosta volim BMW, al kad nesto ne ide, onda ne ide i to je tako...
 
Član
Svaka cast Boki, ja rekoh samo nek izadju i pogledaju okolo pa nek kazu da nema problem zimi.

Prosle zime smo druga gurali da izadje sa potpuno ravnog parkinga, sa kog sam ja izasao sa CRX-om i ljetnim gumama, doduse jedva i uz malo slajdranja napred nazad ali sam ipak izasao a on sa zimskim nije.

Sace neko reci kupis vrecu dvije cementa u gepek :)
 
Član
@Boki... dobro nece..ok Svatam..
Sad ne znam jel do tebe il' do guma..al' ovaj E46 320d (kao tvoj) ode uz vece brdo 10 puta nego sto je to tvoje.. Famozni DSC ON :) i to bez zaleta...

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Em49JbhHEo8?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Em49JbhHEo8?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Sta kazes na ovo ?? :)
 
Član
Goca posto se tebi svodi konverzacija na ubjedjivanje nemam komentara,kao ni za menjica....i uporedjivao sam da se bar ja lagodnije osjecam i lakse mi je voziti zimi BMW sa DSC i dobrim zimskim gumama,nego auto sa prednjom vucom bez stability contr. i sta je Nelle lose reka?Da gas do poda i auto nece da ubrza jer sam regulise brzinu i drzi putanju savrseno...
Boki...ja sam neku noc proslajdrao na Ciglanama,obnaj veliki parking,pa kad krenes gore ono par metara uspon da se popnes gdje su kafici...ali vec 4 sezona mi je na zimskim,vrijeme da promjenim...ali kad su dobre gume i DSC kako radi..ne bi trebao imati tih problema...ja se i uz veca brda penjem..fakat ne kontam...
 
Ne kontam samo kakav je fazon prepucavati se po forumu. Svak' ima svoj ukus i stil voznje... Ne kontam kako mogu pojedinci sudit o necemu kad nisu imai priliku da sjednu i probaju oba vozila... Normalno da ce neki BMW fan ili Audi fan braniti svoje odabir, a ne treba kaljat izbor drugih. Sto se tice voznje na snijegu, znam da mi je drug sa BMW 320d uzlazio uz velike nagibe. Prob'o sam Audi-ja S5, luda masina. Ide ko mamena...Jedina mu je zamjerka mali rezervar (60 litara). Njegovo je 12-15 l/100km (zavisno od voznje)...sto govori malo-malo pa hajd na benzinsku. Al zato "jede zivu djecu" na cesti
 
Član
ja bih bjezao od kockica i tako to cisto zbog te zadnje vuce ali bmw je to riejsio kod novijih modela...:D :D :D kako god okrenes oba auta su predobra, mada licno mi se vise svidja a5.. ova serija bmw-a mi nekako ne lezi, puno mi je ljepsa stara po izgledu...:D ova mi pozadi nekako previse kockasta...:D

raspravljate se isto kao da otvoris temu fijat vs. vw ili honda vs. vw...:D sve je to licni ukus i misljenje...:D
 
Član
Ako imate još kakav klip da pogledam s youtube može nema problema :lol: pošto se moja konverzacija svodi na ubjeđivanje neću više nikoga da ubjeđujem :lol: namjerno zato jer na Ciglanama kod kafića je takav uspon da mu se kraja ne vidi nije ni čudo što si prošlajdrao ima oba metra do gore :lol:


BTW moj Nelle ti kad bi nešto s razumijevanjem naučio a ne bubao s jubita znao bi da se trakcija ne može podešavati, nje ili ima ili nema. Samo podešavanje KONTROLE trakcije je nešto sasvim drugo što ti izgleda nikako ne možeš skontati.

Ajde da vas ja ne zamaram pošto vidim da vi znate postaviti sve klipove sa jubita isključujem se, a vi samo dalje lupetajte. Pozz.
 
Član
mozda ne ubjedjivanje...mozda vise sarkazam i niske strasti..ti ne znas komunicirati pristojno...upravo to i govorim ta oba metra mogu biti problem sa losim gumama...dok sa dobrim gumama..nikakav..kao i mnogo veliki usponi...cinjenica da ce tu Golf na tim malo losijim gumama izaci bez problema na tom mijestu....znaci moze se i sa BMW..,dobre gume uvijek i moze se dosta toga...prednja vuca jeste u prednosti ali nije ni toliko losa situacija sa BMW koliko se o tome govori..
 
Član
Nelle_G fino ti pise gore "Ne po onom ravno utabanom, po tom ide, nego po onom bljuzgavom il prvom mokrom".

Ovaj sa klipa vozi po tom finom snijegu, to je kao onaj planinski. Plus, ova uzbrdica je malo veca od te na klipu.
 
Top