Auto za obuku vozaca

Auto za obuku vozaca

Nisam bio bas siguran gdje da smjestim temu pa rekoh ajde ovdje pa sta bude. Naime, upravo razmisljam o kupovini auta za obuku vozaca pa sam u velikoj nedoumici sta uzeti. Planiram vw nekog jer vidim da vecina autoskola vw voze a niko nece da kaze koliko isti trosi, da li je skup za odrzavanje i slicno pa me to navelo da savjet potrazim ovdje. Uglavnom svi se kao slazu u jednom a to je da gledam da kupim sa SDI motorom jer nema turbinu i da je jeftiniji za odrzavanje, e sad koliko je to tacno ja nisam siguran. Posto vidim da ovdje ima dosta znalaca nadam se da ce mi neko rijesiti nedoumicu. Svaki savjet je dobrodosao. Sad vozim Astru G al planiram je prodati pa pravac Njemacka. Hvala i pozz svima
 
Član
Frende ukoliko uzmes nekog Golfa 4 ili 5 nije bitno, racunaj u startu da ce ti oni trositi 10 litara. Ja gledam raju sto vozaju po gradu, sad pa sad ga zavrne u crveno. ;)
+ mimo redovnih servisa racunaj na ogrebane felge u najboljem slucaju, ogrebane branike itd.
Moras dobro paziti na auto, jer samo malo da nasjednes nedje felgom puknit ce ti guma koja kosta minimalno 120-130 km.
 
Član
Kakav ti je to savjet? :lol::lol:

Odlični su to motori, skoro pa savršeni za auto obuku. Samo pazi da ne kupiš neki koji već korišten auto školi :D
 
Ma druze Golf 4 ne dolazi u obzir jer obuku mogu vrsiti autom do 12 godina starosti a tu je i ugradnja duplih komandi pa atest i sve to kosta tako da mi se ne isplati nista ispod 2007. eventualno 2006. da mogu bar 5-6 godina raditi na njemu u protivnom sve sto zaradim na nekom autu za 2,3 godine bih dao za kupovinu drugog. Gledam Polo (2006, 2007. godiste) mi se ne cini los, moze se cini mi se naci u Njemackoj solidan ili cak mozda neki Seat, mada mi ljudi predlazu i onu malu Toyotu, sta ja znam sad u nedoumici sam, al dok skupim jos koji dinar valjda cu i naci nesto normalno :)
 
Hahaha, to bi mozda i bilo najbolje, ne bih se trosio na duple komande al kakvi su ovi nasi atest bih morao raditi sigurno :lol:



GreenDevil je napisao(la):
Golf 5 SDI je tamam za taj poso

Cuo sam da te petice nisu lose za obuku, nemaju turbinu, da su malo lijene al meni i ne treba sad neki sportak, da ne trose sad nesto pretjerano i tak, sad koliko je to istina ne znam
 
kupi sdi jer nema turbinu.. samim time nema nikada problema sa maf senzorom (protokomjeri i te stvari)
SDI trosi koliko i TDI gradske voznje nekih cca 7-8 litarra (kreni stani)
dalja prednost SDI u odnosu na TDI je kod pumpi ubrizgavanja..jer ako uzmes recimo 1.4 TDI ili 1.9 TDI PD ili 2.0 TDI (svi nabrojani su "pumpa dizna", ovi motori su u svakom golfu 5, i u nekim cetvorkama..znaju imati problema kod variranja obrtaja tj salju pogresan signal na pumpu,,LJUDI SU IMALI PROBLEMA SA OVIM KOD OVIH MOTORA, dok sdi nema takvih problema
dalje TDI ce se prije ugasit pri polasku nego SDI , ti pogotovo hoces auto za obuku kandidata,,,znaci daleko je lakse kandidatima na SDI..jer netreba mu nikako gasa da krene..
SVE NAVEDENO TI GOVORIM JER TI ZELIS AUTO KOJE JE POUZDANO KOJE JE LAKSE ZA VOZITI , MANJE AGRESIVNIJE i zbog toga ti savjetujem SDI
i jos jedan savjet, nemoj niposto uzeti golfa 5, jer je jako jako nepregledan za voznju u nazad (ovo se odnosi na kandidate)
moj savjet, neka fabia 2004-2005 god SDI..ili cak novija..il et..nabrojao sam ti sta si trazio :icon_smile:
 
black__anegllll je napisao(la):
kupi sdi jer nema turbinu.. samim time nema nikada problema sa maf senzorom (protokomjeri i te stvari)
SDI trosi koliko i TDI gradske voznje nekih cca 7-8 litarra (kreni stani)
dalja prednost SDI u odnosu na TDI je kod pumpi ubrizgavanja..jer ako uzmes recimo 1.4 TDI ili 1.9 TDI PD ili 2.0 TDI (svi nabrojani su "pumpa dizna", ovi motori su u svakom golfu 5, i u nekim cetvorkama..znaju imati problema kod variranja obrtaja tj salju pogresan signal na pumpu,,LJUDI SU IMALI PROBLEMA SA OVIM KOD OVIH MOTORA, dok sdi nema takvih problema
dalje TDI ce se prije ugasit pri polasku nego SDI , ti pogotovo hoces auto za obuku kandidata,,,znaci daleko je lakse kandidatima na SDI..jer netreba mu nikako gasa da krene..
SVE NAVEDENO TI GOVORIM JER TI ZELIS AUTO KOJE JE POUZDANO KOJE JE LAKSE ZA VOZITI , MANJE AGRESIVNIJE i zbog toga ti savjetujem SDI
i jos jedan savjet, nemoj niposto uzeti golfa 5, jer je jako jako nepregledan za voznju u nazad (ovo se odnosi na kandidate)
moj savjet, neka fabia 2004-2005 god SDI..ili cak novija..il et..nabrojao sam ti sta si trazio :icon_smile:

Svaka cast. Vidis fabia mi nije ni pala na pamet, moram odmah i njoj cijenu gledati :123:
 
Član
ima jedan moj sugradjanin prodaje Pola za auto skolu,ima vec komande, atestirano sve, auto odrzavano u ovlastenom servisu, on ga novog kupio. ako te zanima dat cu ti link
 
Član
Polo je tamam za auto skolu, ovi sto kupuju velika auta cisto glupiranje i reklama, kao sto ovaj kod nas uzima cim izadje novi model golfa on uzme i u auto skolu, a djeca navale kod njega hoce svi na novom golfu da polaze i na kraju samo i radi za auto :D:lol:

Polo je sasvim OK sad izbot motpra je na tebi dal sdi il neki slabij tdi , ovi motrori sto ti menso preporuci su OK solidno ide a ne trosi puno
 
Član
Komsija ima auto skolu na dobrinji od auta naj duze je golf 5 sdi sad neznam jel 1.9 ili 2.0 prije drugi uglavnom i ja sam polozio na tom golfu nije mi se svidio nije bas startan mada za auto skolu netreba startno auto jos ima stila i megana svi su dizel sad neznam kolko trosi
 
Član
Moja preporuka VW Polo SDI,što je najbitnije,ima veoma dobru preglednost,malu potrošnju,nije skup za održavanje...ekonomično vozilo u svakome slučaju.
Ako kupuješ vozilo i za kuću i za obuku onda VW Golf V,SDI,ako ti treba samo za obuku,uzmi Pola i nećeš se pokajat ;)
 
Član
sdi je nepoderiv motor... opet, sve zavisi sta hoces...evo ja u tuzli primjetih da je Baja kupio golfa 6 za autoskolu i svi navalili hoce kod njega... mog instruktora sretnem neki dan on kupio onog suzukija sx4 novog... moj savjet ti je golf 5 jer curama je svejedno al muskarci hoce na malo "boljem" autu da polazu... furka je njima vozati bolje auto na obuci pogotovo onima koji ce kasnije sjesti u nesto losije...
 
Član
ja sam polagao na polu SDI i solidno ide, na obukama sam vozio dva kako je kad koji bio slobodan... ima odlicnu preglednost... i tako te sve stvari neke sto su vec gore nabrojane... moja preporuka polo SDI ;);)
 
Top