Auto za 402 street race

Auto za 402 street race

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ovako treba mi par savjeta vezano za street race.
Momci iz jednog manjeg servisa su zainteresovani da sebi sloze neko solidno auto za street race 402m pa su me zamolili da postavim par pitanja na forumu jer tu ima ljudi koji to voze i bave se tim profesionalnije.
Pa evo par pitanja>
Kao prvo koje auto odabrati tj. koje je najpogodnije za preradu.
Pod ti mislim model npr. golf mk3 VR6, kadet gsi i sl. ili nesto drugo , pod autom mislim nesto sto je dostupno u nasim prilikama.
Drugo kakav motor odabrati (atmosferac ili turbo) s kojom elektronikom, gdje ide najbolje nitro.
Trece kakav ovjes i gume , zatim mjenjac da to sve izdrzi i kako snagu naj efikasnije prenijeti na podlogu.


Ljudi dobre volje i koji se nesto razumiju i tim bave ako hoce da nesto kazu.
Ja imam nekih ideja ali se tim ne bavim pa mislim da bi savjet onih koji ucestvuju najbolji bio;)
 
Član
Na to pitanje mogu odgovoriti samo oni,jer ne znamo mi kakvi su njihovi finansiski uslovi,ali et ako si ovo trazio ja bih onda sastavio nesto u sta bih mogao zgurati VR6 Turbo ili kompresor,npr kec ili dvojka,ali ne atmosferca samo turbo na to dolazi u obzir.
Za to ti samo treba neko ko ce ti pametno sastaviti motor da nebih vrisnuo ili ti stavis turbo,a on ne ide kako treba,a ne stavis univerzalnu instalaciju s takvim procesorom.
 
Član
duleprof je napisao(la):
haso je napisao(la):
korsica A i 2.0 16v i pocupaj i :123:
A kako bi isao nitro u taj motor?

ma iso bi ko zmaj....ma sto je glavno jeo bi ove GTI-jeve a njih je najvise hehe

sad ce neko kompetetniji pa ce to bolje objasniti, i mozda ima neko bolji prijedlog, ali jbg kolko para toliko i muzike, a mislim da je ova kombinacija dosta brza, mislim vec je vidjeno i dokazano
 
Član
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar

Da upravu si zato sam i rekao samo turbak,a odmah sam se tebe sjetio:icon_smile:
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar

To sam napisao kao predlog, zanima zbog cega nije bas- blok je dosta masivan i motor mogao bi podnijeti dosta prerada. ako mozes malo detaljnije da mi pojasnis bio bih zahvalan ;) Bas me zanim jer vidim da ta auta ne prave bas neki rezultat
Inace se i misli na turbo ici , samo me zanima kako turbo podnosi nitro.
 
Član
duleprof je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar

To sam napisao kao predlog, zanima zbog cega nije bas- blok je dosta masivan i mogao bi podnijeti dosta prerada. ako mozes malo detaljnije da mi pojasnis bio bih zahvalan ;) Bas me zanim jer vidim da ta auta ne prave bas neki rezultat

Velik motor se slabije vrti,a malo konja za razliku od zapremine,on je dobat tek tamo u trecoj jer tek tada pokazuje zube.:D
 
Član
TDi Power je napisao(la):
duleprof je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar

To sam napisao kao predlog, zanima zbog cega nije bas- blok je dosta masivan i mogao bi podnijeti dosta prerada. ako mozes malo detaljnije da mi pojasnis bio bih zahvalan ;) Bas me zanim jer vidim da ta auta ne prave bas neki rezultat

Velik motor se slabije vrti,a malo konja za razliku od zapremine,on je dobat tek tamo u trecoj jer tek tada pokazuje zube.:D
Dobro to znam , ali koliko je skupa prerada da se on potjera jer veliki motor je kapacitivan i moze svasta podnijeti.
 
Član
duleprof je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
duleprof je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
VR ti nije za 402 (bar ne atmosferac), mislim ako ce oni biti zadovoljni klasom 15 onda je i on dobar

To sam napisao kao predlog, zanima zbog cega nije bas- blok je dosta masivan i mogao bi podnijeti dosta prerada. ako mozes malo detaljnije da mi pojasnis bio bih zahvalan ;) Bas me zanim jer vidim da ta auta ne prave bas neki rezultat

Velik motor se slabije vrti,a malo konja za razliku od zapremine,on je dobat tek tamo u trecoj jer tek tada pokazuje zube.:D
Dobro to znam , ali koliko je skupa prerada da se on potjera jer veliki motor je kapacitivan i moze svasta podnijeti.

Sada da ja nabrajam mislim da zapocetak stavis kovane klipove glavu uradis da komore ne poiskacu na izduv:lol: i mnostvo toga...
Za detalje ce ti neko drugi reci ko je vec to radio,a mislim da taj motor bez ikakvih prepravki mogao izdrzati pritisak turbine od 0.5 bara.
 
Član
Ok hvala, po meni je onaj perdlog od hase nekako nejrealniji i prihvatljivi corsa A 2.0 16v.
Nesto su razmisljali oko tog vr6 jer su fanovi donekle vw ,
i ja mislim da to nije auto za 402

BaXRS4 je napisao(la):
Dule, 1.8 Turbo Audijev motor ubaciti u golfa MK1 ili MK2. Motor extremno dobar za tuning.

Pa moze li se to upasati?
 
Član
duleprof je napisao(la):
Ok hvala, po meni je onaj perdlog od hase nekako nejrealniji i prihvatljivi corsa A 2.0 16v.
Nesto su razmisljali oko tog vr6 jer su fanovi donekle vw ,
i ja mislim da to nije auto za 402

BaXRS4 je napisao(la):
Dule, 1.8 Turbo Audijev motor ubaciti u golfa MK1 ili MK2. Motor extremno dobar za tuning.

Pa moze li se to upasati?



VR6 bez kompresora je promašaj za 402, mislim da je pretežak i da postoje puno bolje opcije.
A taj motor 1.8T se bez većih problema slaže u MK1.

http://www.youtube.com/watch?v=rS-uv01qx1o
 
Član
Sto se mene tice ja bih najradije da uzmu Audi S2 i malo gasa na 1.1 bar i :123:

Ali to auto tesko naci i poskupo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top