Audi URquattro

Audi URquattro

Član
Danas kad se nisam slogirao :) Nakon one zamene cilindara kvacila sam samo ovlas namakao rucicu menjaca i sav onaj sklop koji ide od nje, do poluge u menjacu za menjanje brzina. Rezultat je bio takav da sam ovih dana kada sam probavao auto, jedva ubacivao u rikverc i tesko "pogadjao" brzine. Danas opet probam auto par pravaca i na zadnjem pravcu malo vise gurnem rucicu menjaca u levo za prvu brzinu, kad ono iznenadjenje :) Ladno sam celo vreme ovih dana kretao iz trece i vozio u cetvrtoj i petoj brzini, misleci da su prva, druga i treca :) :) :) Sinter lamela je u pitanju pa krece ladno iz trece k'o da je prva :), a auto nikada nisam vozio sa ovim motorom i pojma nisam ni imao kako treba da ide. Isao je mnogo dobro, ali ovo kada je "uleteo" u prvu, sve mi je poispadalo iz dzepova, a izleteo je i centralni deo volana gde je sirena i pao mi u krilo :) Do malopre sam sve sklapao lepo oko te rucice menjaca i poluga, spojio farove posto je mrak, sredio sve i isprobao auto kao covek. Utisci su takvi da cu tesko zaspati veceras :) Auto ide nenormalno, nista ludje nikada nisam vozio, auto poteze iz svake brzine kao lud, stvarno mnogo dobar osecaj. Dosla dva drugara bas u to vreme i dam im da isprobaju auto. Vracaju se posle jednog kruga, osmeh od uha do uha i onda odmah daj baterijsku lampu da trazimo mobilne i cigare po autu sto su poispadali iz dzepova :)

Eto, nadam se da ce se nastaviti ovako, a sada idemo dalje sa sklapanjem, pa da se to lepo zavrsi i auto napokon registruje :)
 
Član
Hahhahahahahhahahahhah,ismijao sam se ko budala, ohohoho nakon 5 minuta i dalje se smijem hahahahhahahahahahahah
 
Član
UR stvarno mnogo dobro ide, a kako i ne bi kada S8 sa manuelnim menjacem i ovim motorom ide po fabrickim podacima 5.5s do 100km/h, a tezi je 600kg ili u prevodu 50%. Uz sve to su mi druga i treca brzina na UR-u krace od istih na S8.

Spojio sam ventilatore, brzinomer, sva ziva svetla i signalizaciju, alarm... Ostaje jos da se nadje signal iz ECU-a za temperaturu motora i obrtomer, to da se poveze (Bog zna sta ce obrtaljka da pokazuje :) ), da se svaka zica lepo izoluje i spakuje, pa na registraciju i po gasu :)
 
Član
Ne bi to bio Audi kada se ne bi kvario i kada se ne vozi :) Cilindri kvacila koje sam reparirao moraju ipak da se menjaju, rekao mi je covek kada sam ih radio da su osteceni iznutra, tako da eto koliko su trajali. Nabavljen je novi slave cilindar koji ide na menjac, a master koji ide na pedalu kvacila naravno nema nov da se nabavi kod nas, tako da ce morati da se poruci iz inostranstva. Inace, ovaj hladnjak "za prvu priliku" naravno nije dovoljan da ohladi motor kako treba, cesto se pale ventilatori, tako da je porucen kompletno aluminijumski hladnjak iz UK i dolazi sutra najverovatnije, a stigao je vec jedan od dva ventilatora za njega.

 
Član
Brdo patnje u ovih mesec dana, ali napokon reseni svi problemi. Prvo je ustanovljeno da nakon montiranja hladnjaka, ventilatori nisu dovoljno jaki da ohlade rashladnu tecnost, tako da sam nabavio fabricki GSI 16V ventilator sa kucistem, montirao ga i sve OK za divno cudo :)

E onda je doslo na red to sto auto ide kao da ima 100KS, radi kao sat, prima gas, sve odlicno, ali bukvalno ne ide. Kupljena nova benzinska pumpa (stara je pocela malo da zuji jos ranije) i nov filter goriva, zamenjeni i situacija identicna. Stavim auto na dijagnostiku, kad ono Hall senzor greska. Sreca pa barem to nije skupo kao otrov, uzmem novi, stavim ga i auto proradi kako treba napokon :)
 
Član
Nista gore nego kad ti auto cas ide cas ne ide kako treba, dodje ti da ga polijes i zapalis. Ajde nek si to resio, valjda nece biti vise kvarova.
 
Član
I naravno da se pokvarilo nesto u medjuvremenu, prvo je pocela da curi rashladna tecnost negde izmedju alternatora i kartera. Pomislio sam da je od zamene creva o selni od hladnjaka, ali tecnost curi par dana non-stop, a creva suva kao barut. Malo procesljam po internetu kad ono "uobicajen" problem za Audijev 4.2 motor (pitam se ima li neki da nije uobicajen kada je Audi u pitanju), ima plasticna cevcica od jedno 3cm koja povezuje uljni hladnjak i blok motora (naravno da nije stavljena aluminijumska da bi imalo sta da se pokvari) i uobicajeno je da naprsne i onda tecnost tu curi. Sreca pa se lako skida taj ceo komplet (od skidanja nosaca motora, podizanja motora...), jedno 6 sati rada i to je to :)
Onda se juce pokvari alarm, samo poce neke cudne zvuke da pusta kada se aktivira, mada u sustini radi ali ne reaguje centralna brava. Ovo nije Audijev proizvod pa se pokvario tako da me pravo zacudilo :)
I na kraju malopre odem da vidim koliko je pristupacno da se kod mene skine taj uljni hladnjak posto je nosac motora pravljen i razlikuje se od fabrickog, kliknem da ugasim alarm, gurnem kljuc u suvozacevu bravu (vozaceva se pokvarila pre jedno mesec dana), klik i puce nesto u cilindru i sada ne mogu da otvorim auto :) Pa ljudi moji, ja ne jos ne mogu da verujem koliko je Audi smece, ovo da mi je neko pricao ne bih mu verovao :)
 
Top