Audi URquattro

Audi URquattro

Član
Sad ne radi kako treba, naliva gorivo kao lud, jedva moze i da upali tako da je sledeci korak da se postavi dijagnosticki konektor i vidi sta nije u redu.
 
Član
Evo posle 10 dana cimanja oko toga da se skonta sta zeza, mislim da nadjoh problem. Kao sto se videlo pre nekoliko postova, auto je na prvom probnom paljenju upalio kao od sale i radio kao sat. Tako je proban jos 2-3 puta i ustanovljeno je da pali i radi. Nakon toga je dosao na red veliki servis i sklapanje svega ostalog. E tu pocinju problemi. Nakon velikog servisa sam ga pokusao upaliti i verglao jedno 20 puta dok nismo skontali da je jedna zica sa releja spala (posto je to sve inace bilo spojeno samo da se proba upaliti). Kada smo spojili tu zicu auto je upalio ali radio je dosta lose i dimio, takoreci, bacao zivo gorivo kroz auspuh. Onda su dosle razne provere, tako da sam na kraju posumnjao i u zupcenje, Jedva sam uspeo da nadjem fabricki alat za zupcenje ovog motora, pa opet poskidao sve napred i proverio, zupcenje je uradjeno kako treba. Napravljen je i dijagnosticki dzek, sve moguce greske resene, ali auto je svakim danom sve losije i losije palio i radio, tako da je doslo do toga da vise ne moze ni da upali, samo pri verglanju se nekada "javi" ili detonira, nista vise.
Aj' reko' da proverim sta se desava sa senzorom radilice koji sam jedini modifikovao, tacnije busio rupu u menjacu za njega. Izvadih ga juce iz menjaca i vidim da je totalno sastrugan. Nisam obratio paznju na to da je suvise usao u menjac i da ga prsten na zamajcu grebe.



Kada vratim film unazad, vrlo verovatno je da je upravo on uzrok problema. Dok je bio citav, tek ubacen, auto je palio i radio kao sat. Kako smo ga mi kasnije verglali "u prazno" zbog releja, on se sve vise gulio i zato su naredna paljenja bila sve losija i losija, tako da je sada verovatno gotovo skroz ostecen i zato vise nece ni da upali. Najgore je sto dijagnostika ne izbacuje gresku, mada te dijagnostike su uglavnom predvidjenje da "provale" kada je zica sa senzora spala i kao da ga uopste nema, nego da "vide" da je on ogreban od zamajca i da mu je polozaj los.

Nadam se da cu zamenom senzora resiti problem, posto stvarno vise nemam ideju sta da probam :)
 
Član
Problem je resen sa ovim senzorom, a stavio sam podlosku i odvojio ga taman koliko treba da ga zamajac ne grebe i auto pali. Sada tek vidim da motor ne radi kako treba posto imam namontiran i auspuh, pa se moze cuti lepo. Izgleda kao da radi na jedno 6 cilindara i kao da je lose sagorevanje. Videcemo da se nakaci dijagnostika dok motor radi, da li ce izbaciti neke greske. Uglavnom, bitno je da je resen problem sa paljenjem i idemo dalje :)

Posto je problem najverovatnije vezan za komutatore, bobine i lulice od njih do svecica, spremam spisak delova za konverziju bobina. Da sve to zamenim, izadje me brdo para, tako da ce ici konverzija bobina na nesto novijeg tipa, sto je barem tri puta jeftinije :)
 
Član
Napokon pronadjen uzrok problema loseg rada motora, a to je polozaj/ugao senzora radilice. Kada sam skinuo plocicu kroz koju ide senzor, pridrzao ga rukom "onako otrpilike", auto je upalio kao mina i radi kao sat. Cim se malo pomeri senzor, auto pocne onako lose da radi i skoro pa hoce da se ugasi. Sledeci korak je da se plocica koju sam napravio da kroz nju ide senzor, razbusi malo vise tako da senzor moze da "hoda" po njoj i da se onda tako pronadje odgovarajuci ugao, oznaci na plocici i na tom mestu fiksira senzor. Uglavnom, ide na bolje :)
 
Član
Sutra idem da se igram sa "mrdanjem" senzora, ako ne bude minus 10, a ako sve prodje kako treba u sadasnjim pregovorima, ovo stize uskoro "za svaki dan" :)

 
Član
Ipak nece moci da se podesi senzor bez da se motor i menjac vade napolje, a za to vise nemam snage :) Idem na drugu, mnogo laksu soluciju, a to je da kupim 60-2 prsten i zavarim ga za remenicu radilice, napravim nosac za senzor i lepo k'o covek mogu da se igram sa pozicijom senzora dok je motor u autu.

Na ovakvo nesto mislim.

 
To je najbolja i najlaksa solucija sa trigger prstenom. I uzmi senzor od volvo 240 740 940. Jak signal daje. I pazi da ti senzo är bude 90 stepeni prije TDC. Tacke palenja prvog cylindra.
 
Član
Nabavio i par nosaca senzora, pa cu iskoristiti onaj koji bude vise odgovarao da se zavari napred pored remenice.

 
Top