Audi Q7 Misljenje?

Audi Q7 Misljenje?

Super Moderator
Imas srece pa si naletio na primjerak sa dobrom opremom, jel automatik? koje je god?

nije automatic nego manual 6 brzina. trazili smo samo manual nismo htjeli automatik jer smo prije njega imali stariji model 2001 sa manual 5 brzina i trosi puno manje od automatika
ovaj sad je 2004 godina
 
Legend
oj cuj q7 nije kvalitetan auto.. Pa ako nije q7 kvalitetan onda koji auto jest, to me bas interesuje..
da je x5 bolji od q7 po offroadu nemam komentara, i to prvi put cujem na ovom forumu.
Vozio sam rentani q7 3.6fsi i mogu samo reci JEDE MALU DJECU, a sad ove price fol da nije kvalitetan, da je ovakav ili onakav ne znam sta da vam kazem.. to su licni utisci ovo je forum i svak ima svoje misljenje naravno..
Q7 je duplo veci od X5ice bar meni tako djeluje, samim tim i ponasanje auta je naravno drukcije. Pitanje je sta zelis, "karavan" odignut metar od zemlje ili fensi dzip (iako su oba fensi nisu land rover dicovery)..
Sve je stvar sta ti ocekujes od tog auta, u koje svrhe ces ga koristit.. nit ces sa njim ici u lov i u baru duboku 2m, niti ces vozit trke sa njim na trackdayu.. bit ce ti dzip za sminku i furanje.. stvar je ukusa, moj izbor bi svakako bio q7
 
Član
oj cuj q7 nije kvalitetan auto.. Pa ako nije q7 kvalitetan onda koji auto jest, to me bas interesuje..
da je x5 bolji od q7 po offroadu nemam komentara, i to prvi put cujem na ovom forumu.
Vozio sam rentani q7 3.6fsi i mogu samo reci JEDE MALU DJECU, a sad ove price fol da nije kvalitetan, da je ovakav ili onakav ne znam sta da vam kazem.. to su licni utisci ovo je forum i svak ima svoje misljenje naravno..
Q7 je duplo veci od X5ice bar meni tako djeluje, samim tim i ponasanje auta je naravno drukcije. Pitanje je sta zelis, "karavan" odignut metar od zemlje ili fensi dzip (iako su oba fensi nisu land rover dicovery)..
Sve je stvar sta ti ocekujes od tog auta, u koje svrhe ces ga koristit.. nit ces sa njim ici u lov i u baru duboku 2m, niti ces vozit trke sa njim na trackdayu.. bit ce ti dzip za sminku i furanje.. stvar je ukusa, moj izbor bi svakako bio q7
Pa nesto me Offroad i ne interesuje posebno trebam auto za putovanje i grad, teska odluka iskren da budem, iako se i meni cini x5 malo kvalitetniji sto se tice obrade
 
Legend
ne bih se slozio za kvalitet, to su sve nijanse vjeruj.. samo sto x5 unutra djeluje 10 godina starije.
 
Član
Da li je bio pouzdan? i ja sam konto prvo provozati, nadam se da ce mi leci ako nista ipak X5 ne gine

Ovaj je kupljen nov, nije presao ni 50000 km bio, tako morao je biti pouzdan. Nije bio bas idealno sklopljen u nekim detaljima, npr. imao je onaj panoramski krov i ona plastika kojom se preklapa krov da ti ne ulazi svjetlost u auto je klepetala uzasno preko rupa i neravnina. Vozen je zbog toga 1-2 puta u servis ali nikada to nisu rijesili. Strasno iritirajuce u autu koji je placen oko 100.000 Eura. Tako nesto sto glasno lupa bi te iritiralo u autu od 15000 Eura, a ne tako skupom. Al vjerujem da bi to negdje u inostranstvu rijesili pod garancijom, druga su stvar bosanski mentalitet i nasi majstori.
 
Član
Ovaj je kupljen nov, nije presao ni 50000 km bio, tako morao je biti pouzdan. Nije bio bas idealno sklopljen u nekim detaljima, npr. imao je onaj panoramski krov i ona plastika kojom se preklapa krov da ti ne ulazi svjetlost u auto je klepetala uzasno preko rupa i neravnina. Vozen je zbog toga 1-2 puta u servis ali nikada to nisu rijesili. Strasno iritirajuce u autu koji je placen oko 100.000 Eura. Tako nesto sto glasno lupa bi te iritiralo u autu od 15000 Eura, a ne tako skupom. Al vjerujem da bi to negdje u inostranstvu rijesili pod garancijom, druga su stvar bosanski mentalitet i nasi majstori.
Pa da i sam mislim da x5 ima bolji konstruktivni kvalitet
 
Super Moderator
e to su vec nijanse i stvar ukusa. meni je x5 ljepsi unutra, ljepse mi slozene tipke, klima, ugodnije mi je sjediti i slicno. sto se tice offroad-a sigurno da je Q7 bolji, i visi je i ima bolji pogon, al svejedno ni jedan ni drugi nisu za to napravljeni. ono sto mi se najvise ne svidja na Q7 je sto je nesrazmjeran. naprijed hauba kratka a nazad dug
i jedan i drugi su kvalitetni
 
Član
Malo je poređenje bezveze, na stranu to što ti možeš priuštit jednog od ta dva, nego ovo koji je bolji, kvalitetniji, moderniji. Dva generacijski različita auta, normalno da će Q7 u nekim stvarima biti bolji jer je noviji (mada po meni je Q7 bezveze auto kraj bilo koje X5-ce, al to je moje mišljenje). Q7 se počeo proizvodit 2005, e53 od 2000-te do 2006. Sa Q7 bi se generacijski trebo poredit e70, koji je izmislio ljepotu za Q7-cu koja je po voznim karakteristikama ko koza spram e70!
 
Član
Malo je poređenje bezveze, na stranu to što ti možeš priuštit jednog od ta dva, nego ovo koji je bolji, kvalitetniji, moderniji. Dva generacijski različita auta, normalno da će Q7 u nekim stvarima biti bolji jer je noviji (mada po meni je Q7 bezveze auto kraj bilo koje X5-ce, al to je moje mišljenje). Q7 se počeo proizvodit 2005, e53 od 2000-te do 2006. Sa Q7 bi se generacijski trebo poredit e70, koji je izmislio ljepotu za Q7-cu koja je po voznim karakteristikama ko koza spram e70!
Znam ja drug da je tehnoloski Q7 sasvim na drugom nivou nasprem E53, ali eto uzmimo u obzir vec facelift E53 koji ima dosta novosti..ne pitam ja koji je napredniji, nego koji se bolje pokazo..generalno mane i prednosti jednog i drugog
 
Član
Moje misljenje je da na pogresnom mjestu pitas jer dajes 15000e za auto a "glavna" baza informacija forum, to kazem iz razloga sto ce velika vecina biti subjektivna a ne objektivna da bi mogla reci pravo misljenje jer vecina od nas il se vozila u jednom ili drugom a slabo ko od nas je vozao oboje da bi mogao da ti kaze pravo misljenje. Najbolje je kad vec imas tolike pare odes na rentu jedan dan iznajmi jedno drugi dan drugo vozaj cijeli dan i vidi sta bolje lezi. jer na 15000+e 200e za rentu ti nije nikakav problem. mislim da u pojedinim momentima se pomjesaju babe i zabe.
 
Član
Moje misljenje je da na pogresnom mjestu pitas jer dajes 15000e za auto a "glavna" baza informacija forum, to kazem iz razloga sto ce velika vecina biti subjektivna a ne objektivna da bi mogla reci pravo misljenje jer vecina od nas il se vozila u jednom ili drugom a slabo ko od nas je vozao oboje da bi mogao da ti kaze pravo misljenje. Najbolje je kad vec imas tolike pare odes na rentu jedan dan iznajmi jedno drugi dan drugo vozaj cijeli dan i vidi sta bolje lezi. jer na 15000+e 200e za rentu ti nije nikakav problem. mislim da u pojedinim momentima se pomjesaju babe i zabe.
Pa vidi planirao sam nesto do 12.000-13.000 da budem bas na knap, ali dao si mi dobar savjet, no medjutim kad ih probam mogu da vidim kakvi su u voznji i koji mi bolje lezi ali me takodje zanima pouzdanost, koji se generalno bolje pokazao?
 
Član
druze po meni to su sve kamionski motori sto se tice onih glavnih dijelova svaki je pouzdan a ovo bosh pumpa dizne turbine i to i na benzincima kojekakve djakonije su potrosni materijal jer to ne moze ni jedan majstor da ti kaze. audijev 3.0 tdi koliko znam nije los motor a tako i bmw-ov 3.0 benz ali je slab taj 3.0 benz za x5 jer drug je imao i nije bila neka bog zna explozija. 4.4 je vec nesto a mislim da je mala razlika u potrosnji. u principu sta ti bolje legne to ces i uzeti.
 
Član
Eto ja vozam x3 e83, 7 mjeseci je kod mene, presao sam do sad oko 25000 , prilicno sam zadovoljan s autom, jedina je zamjerka udobnost, ocekivao da ce bit mehko auto s tim da su gume 235/65r17 i prilicno visoko vjesanje, al eto kazu ljudi da su svi SUV ovakvi. Zato se dobro drzi u krivinama i vozilo reaguje i na najmanji pokret volana, da je za off- road i nije vala, pogon xdrive kao i quatro kod audija ce ti dobro doc na nekom snijegu il na nekoj ravnoj blatnjavoj livadi. Sledece auto ce takodje bit x3 f25, jer za moje potrebe x5 je velik a q7 jos veci, ne znam sad za q3 nisam ga jos probao
 
Top