astra vs focus vs 306 vs xsara

astra vs focus vs 306 vs xsara

Član
ermin_tz je napisao(la):
fokus ili astra po meni citroena nemoj ni slucajno tesko za odrzavat

:icon_eek:

Objasni ovo, stručnjak.:smajli10:

Što se tiče motora, Astra sa 2.0 DTI ili Foki TDCI, ali 115KS.
Što se tiče HDI, samo koji ti je ljepši od ova 2 i više odgovara, motori su, recimo, "nepoderivi" uz redovno održavanje. Focus ima najmanju potrošnju sigurno od svih i najmoderniji je, a DTI je sigurno najpouzdaniji. Kod Focusa dobro obrati pažnju na limariju, vidi se golim okom ako je krenula, a ako se ne vidi, moguće da je krenula ispod zaštitnih plastika u blatobranima. 306 je zastario u odnosu na ove modele, ali ne znam da se loše pokazao. Limarijski su ti Citros i Pežo najpouzdaniji, to nema da zarđa.
Rezime mog izbora: Fordov motor sa Opelovom pouzdanošću u francuskoj limariji.:D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ermin_tz je napisao(la):
fokus ili astra po meni citroena nemoj ni slucajno tesko za odrzavat

:icon_eek:

Objasni ovo, stručnjak.:smajli10:






Da pojasnim rodjak mi je imao bas xsaru karavana znaci redovno je bio kod majstora sve se nesto kvarila na autu a i dijelovi nisu bas jeftini za to vozilo bar kolko ja znam mozda i grijesim tu ste da me ispravite ;)
 
Član
ermin_tz je napisao(la):
Da pojasnim rodjak mi je imao bas xsaru karavana znaci redovno je bio kod majstora sve se nesto kvarila na autu a i dijelovi nisu bas jeftini za to vozilo bar kolko ja znam mozda i grijesim tu ste da me ispravite ;)

Griješiš puno, tu sam da te ispravim. Dijelova ima na sve strane, pristupačni su i jeftiniji čak i od VW-a. On je očigledno naišao na krša i platio školu.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ermin_tz je napisao(la):
Da pojasnim rodjak mi je imao bas xsaru karavana znaci redovno je bio kod majstora sve se nesto kvarila na autu a i dijelovi nisu bas jeftini za to vozilo bar kolko ja znam mozda i grijesim tu ste da me ispravite ;)

Griješiš puno, tu sam da te ispravim. Dijelova ima na sve strane, pristupačni su i jeftiniji čak i od VW-a. On je očigledno naišao na krša i platio školu.

Ok hvala sto si me uputio, uvjek sam onda imao pogresno misljenje za te citroene :)
 
Druze imo Peguoet 306 1.6i to je stvarno extra auto jeftin za odazrvanje udoban preso sa njim 90 hiljada samo uzlje mjenjo,kad sam ga prodo imo 200 lihjda na satu covjek i dalje vozi bez problema samo im je mana zadnnji trap,jer ima one torzije pa legne nazada al ima dosta njudi sto donesu polovne torzije 700km sa diskovima i amortizerima!tako da ti ja preporujucem 306-icu!!pozzzzzz
 
Član
Focusa brate neces se pokajati imao sam i astru 2.0 nije ni ona losa sve zavisi do ukusa sto se tice odrzavanja Focus sto se tice udobnosti Focus
 
Član
naravno da ces najebati s bilo kojim od ova 3 nabrojana auta ako kupis ovdje od nasih svercera jer su ih odozda uzeli iz posebne garaze za bosance i budi siguran da je svako takvo auto preslo najmanje 300 hiljada, ugl. svako od ovih auta nije lose samo ako se kupi vani, otidji tamo i uzmi sebi auto kako treba da je i bices miran...ako tvoj izbor bude Astra samo 2.0 DTI ili 2.2 DTI niposto 1.7
 
Ako imas love odma da dovedes Astru i tip top stanje onda Astra al ako ti je to sav budzet bolje nemoj , bosica joj jeste mana i egr al to 2je kad se napravi nema sekiracije , meni se iskreno zgadio dizel bas zbog toga i lose goriva , al benzin nema greske najbolji motori EVER :lol:
 
Član
Spalo je na focusa ili astru, primjetio sam da je "problem" kilometraža i u razgovoru sa švercerom sam skonto da je uspjeh ako se nađe dizel sa pravih 200kkm. Uglavnom probo sam focusa tddi sa 90ks i ide fino, ima meni barem dopadljivu unutrašnjost (bio je sa ghia opremom).
@menso ma jarane nemam ja neko iskustvo s tim i ne znam bi li se uopšte snašo da kupim gore auto
 
vozio Astru 2.0dti-limuzina, ide fino al nije me odusevila sa udobnoscu, ista ko moj Golf mk2, i vozio sam Xsaru karavana 2.0 HDI malo je trom al je udobnost na nivou
ostale ne ih komentarisao jer ih nisam imao priliku vozit
 
Član
Ja bih uzeo Pezo 306 ...al stvarno nikakve razlike izmedju njega i onog iz 95 godine ...


Savjet .. biraj fokusa TDCi .... sto je sigurno sigurno
 
Top