astra vs focus vs 306 vs xsara

astra vs focus vs 306 vs xsara

ja ne znam kakve ste vi gradze sto govorite da Astra nije udobna , imao i dizela sad i opc-a oba 10tka udobnost a vozio sam se u mnogim , sto se tice Astre jos da napomenem da to ne spada u neku manu nego je dosao taj period kad predzu nekih 200-250 hiljada kad im dotraje ta bosica i onda je tu problem a da kupis novu znate koliko treba da se predje ta kilometraza, pored toga gorivo drama lose sto ubrzava proces
 
Ne gledaj TDDi, jeste stariji i pouzdaniji motor, ali je TDCi baziran na njemu, i bolji je 10x, a i manje trosi. Na kraju krajeva, gledaj da je odrzavano, nastavi odrzavati, i ne bi trebao imati problema. I pumpa se jednom uradi, i dizne, ali kada uradis kod pravog covjeka, onda si miran 100.xxx kilometara, a kada radis vise puta, onda naravno ne valja. Uglavnom sta god da uzmes, uclani se odmah na forum za samo jednu marku, i vozi ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ne gledaj TDDi, jeste stariji i pouzdaniji motor, ali je TDCi baziran na njemu, i bolji je 10x, a i manje trosi. Na kraju krajeva, gledaj da je odrzavano, nastavi odrzavati, i ne bi trebao imati problema. I pumpa se jednom uradi, i dizne, ali kada uradis kod pravog covjeka, onda si miran 100.xxx kilometara, a kada radis vise puta, onda naravno ne valja. Uglavnom sta god da uzmes, uclani se odmah na forum za samo jednu marku, i vozi ;)

TDCi je samo živahniji motor sa pumpa dizna sistemom i bolje ide... ali ti neće biti ni neke razlike u potrošnji, to je nominalno ;) koji god da uzmeš možeš spržiti, jer nije to benzinac... Auta za lagane vožnje i niskih obrtaja, koja mogu i ponekad fino povući... a deranjem u crveno ćeš najbolji Dizel motor poderati..
 
ma podere se najjaci benzinac ako ga ne odrzavas

a sto se tice Astre mislim na udobnost a ne komfornost, znaci tvrda je ko Golf mk2, vozio je na relaciji Srebrenik-Gradiska-Srebrenik i fina je za vozit, ide fino al TVRDA (2.0 DTI 100ks) limuzina
 
Legend
fahro je napisao(la):
Još nisam kupio auto, tragam i tražim

Evo ti jedan predobar pre pre dobar benzinac druze jeftin za odrzavanje jeftina registracija, boli te briga kakvo gorivo ces nasut guta sve.

A boja i troja vrata preljep

http://www.pik.ba/artikal/2464290/ford-focus-1-4i-sport/

100 KM te dodje servis za njega to je dzabe.

Evo jos jedan doduse staara tipa, ali fabricki xenoni felge drama autic.

Kad kupis dizela odma racunaj da ces imat problema sa injektorima, pumpom i turbinom, dalje za dizele filter goriva ti se krece od 40 do 240 KM zavisi koje auto kupis, dalje eparacija pumpe ti je negdje oko 1000 KM reparacija injektora 800 KM
turbina polovna ti je 500 KM reparacija isto tako, nova ide do 3 000 KM


Kod benzinca imas svjece redovno se mjenjaju na 60 do 7 hiljada i imas eventualno kablove vremenom amjenit to je 100 KM

;)
 
Član
Prodo sam benzinca 2005. sa originalnih 61kkm nisam mogo da sipam, kad sam izračuno razliku u gorivu za godinu dana na moju kilometražu je preko hiljadu KM
 
Član
Ništa od traženog nisam kupio, legla vectra 2001. godište 2.0dti, climatronic, alu felge 16, zeder, stakla na struju, abs... karavan naravno, slike kad operem :)
 
Top