ASTRA g DTI

ASTRA g DTI

da malo osvjezimo garazu , uradjena je unutrasnja zastita blatobrana, premazano sa plastobitom i kobitom , sada je astra teza za 2 kilograma :D a pred jesen cu uraditi i kompletnu podnu zastitu.uradio i mali servis (GM ulje i svi filteri). ispolirao sam i stakla farova sa pastom za hrom i sonax-ovim briliant voskom, jer su se bili poceli mututi kod dugih svjetala. ofarbao sam i kociona klijesta , mislio sam u zutu boju ali ipak sam u crvenu. extra izgleda , narocito na zadnjim tockovima. nabacene su jos neke dzidze, al to sledeci put , kad poslikam komplet auto.





ova crvema lajsna je i sa desne strane , mada sam planirao da stavim skroz okolo motornog prostora , mislim da bi fino izgledalo.
 
hvala soffa , bice slike veceras ili sutra.

zaboravih reci da se predomisljam da li da stavim lip spojler na gepek od BMW-a M5, pa sad da ili ne , neznam ni sam ??? evo primjera , mada ovaj je skinuo brisac :


trazim i neke feluge 16"-ke , najvjerovatnije ovakve , jer ipak volim da je sve original opel :D
 
Evo nekih slicica citave Astre , nisam je bio okupao (sorry) , pa se i nesija toliko od prasine. slikano kod banje Slatina (Laktasi) :










 
evo nesto sto nije bilo planirano , nabavljena original irmscher maska hladnjaka , a ja sam je ukrasio sa malim detaljem u lijevom uglu.
 
nije me bilo odavno. Astrica ide , kucka polagano , dizelise :D polako ju spremam za tehnicki i registraciju. Vise sam poradio na sigurnosti (nova sajla rucne) i reparacija zadnjih kocionih klijesta, novo ulje kocnica. usput sam i promjenio filtere.
a sad , sto se tice tuninga , ubacio sam jedan crveni detalj na masci hladnjaka.stavio sam i kracu antenu. Obilazio sam otpade i otpade, i uspio sam naci origanal Irmscher spojler za gepek , u odlicnom stanju. sada se bacam u potragu za nekim felugama 16-ticama. u planu je i presvlacenje krova folijom , dilema , sjajna ili mat crna , ali odlucicu. sve se to sprema za zimske radove , pa da na proljece izadje u novom ruhu :D




 
Extra je fino napreduje , reci mi koliko je ta sajla rucne i gdje se ima kupiti i kod mene je popustaila , fata al nema vise oko bandere da se vrti :D
 
hvala hvala. sajla je 40 maraka , uzeo u nekoj prodavnici auto dielova (mogu ti na pp poslati naziv trgovine), ima i neka od 90, ali je ista ko ova , samo drugi naziv proizvodjaca. Kod mene hvata na prvom zubu , a na trecem rozu tockovi :D
 
Nije skupo onda , pogledat cu i ja u ovim ovde nasim motorexu avantiju anetu i slicnim sigurno je to neka firma koja nema kod nas , reci mi jel tesko zamjeniti?
 
ma sigurno ima i dole kod vas po tim radnjama. nije uopste tesko zamjeniti , meni su mjenjali ovi u servisu jer su morali raditi tu reparaciju klijesta, kako kazu pakovanje klijesta. neznam kako je kod onih astri sa dobosima pozadi , ali ovo sa diskovima je maciji kasalj, da sam blize pa da promjenimo zajedno :icon_smile:
ps. obrati paznju kad budes mjenjao sajlu, dali se ona polugica sa oprugom brze ili sporije vraca (predpostavljam da su i kod tebe diskovi nazad) , ako je sporije , treba malo razraditi cilindar, kod mene nije moglo nikako pa je morala reparacija
 
Naravno diskovi pozadi , pogledat cu bas sta se desava prvo da nadjem tu sajlu , neko mi je govorio da idu dvije jel to tacno?
 
da , dvije su sajle ali su spojene sa nekim metalnim dijelom koji se kaci na polugu rucne. ovu sto sam ja kupio je ista ko ona fabricka , ima i ona dva tega sto budu kod klijesta, ona okrugla sto su na sajli.u jednoj radnji gdje sam gledao , nije bilo tih tegova na sajli i zbog toga nisam htio uzeti , reko mozda to nesto znaci.
 
Top