ASA Auto kažnjen sa 750.000 KM

ASA Auto kažnjen sa 750.000 KM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja znam licno tog covjeka i isto govorim iz iskustva:cool:
fkt ako mislis da im je toliko lose i ako imaju bolje sto ne napuste pa niko ih ne tjera da rade, ima toliko ljudi koji bi radili a nemogu jer nema NIKAKVOG posla...
 
Član
Salle je napisao(la):
pa bolje im i tako već bez posla, a u ovo vrijeme nemogu nigdje drugo naći posla....

ajde bogati šta si ti tako zapeo za asa auto.. šta da ti taj iz asa auta nije možda dajdža, djed, kum ili nešto drugo...

daj shvati već jednom da ti ljudi samo misle na sebe..

valjda znaš da su se oni jedini bunili protiv uvoza vozila starijih od 7 godina..

ma oni su tako glupi ko moj ku**c..
zar nije bolje da nam se omoguci uvoz vozila iz EU i da se smanji starosna dob vozila sa recimo 16 godina (ovo obubam) na 12 godina..
zar nije bolje da vozimo auta sa euro 3 normom i sa modernim elektronskim sistemima.. recimo ABS, ESP, ASR itd..

kao prvo ja bih ovog iz asa auta proglasio DRŽAVNIM NEPRIJATELJEM BROJ 1. ..

on misli samo na svoju guzicu i njeg boli k* za ostale ljude..

oni mogu vozat aute stare i po 20 i nešto godina.. a on neka voza najnovija auta..
 
black je napisao(la):
Salle je napisao(la):
pa bolje im i tako već bez posla, a u ovo vrijeme nemogu nigdje drugo naći posla....

ajde bogati šta si ti tako zapeo za asa auto.. šta da ti taj iz asa auta nije možda dajdža, djed, kum ili nešto drugo...

daj shvati već jednom da ti ljudi samo misle na sebe..

valjda znaš da su se oni jedini bunili protiv uvoza vozila starijih od 7 godina..

ma oni su tako glupi ko moj ku**c..
zar nije bolje da nam se omoguci uvoz vozila iz EU i da se smanji starosna dob vozila sa recimo 16 godina (ovo obubam) na 12 godina..
zar nije bolje da vozimo auta sa euro 3 normom i sa modernim elektronskim sistemima.. recimo ABS, ESP, ASR itd..

kao prvo ja bih ovog iz asa auta proglasio DRŽAVNIM NEPRIJATELJEM BROJ 1. ..

on misli samo na svoju guzicu i njeg boli k* za ostale ljude..

oni mogu vozat aute stare i po 20 i nešto godina.. a on neka voza najnovija auta..
Veliki potpis na ovo, izgleda da vecina ovdje nije svjesna kriminalnih radnji u ASA Group-u. Ne znam kako ih nije sramota zabranjivati uvoz starijih auta od 7 godina, lafo zbog ekologije, sigurnosti itd. A oni prodaju auta na kojima otpadaju felge nakon par kilometera voznje, a da ne pricam o kradjama kakve se rade u ASA servisima:icon_mad:
Veliki broj ljudi sa Audi i Volkswagen vozilima vise ne zeli da cuje za ASA-u, svi idu u AC Quattro ili neki treci servis, nebitno, uglavnom ljudi su krama (ovo se odnosi na vrh firme)...
 
Član
black je napisao(la):
Salle je napisao(la):
pa bolje im i tako već bez posla, a u ovo vrijeme nemogu nigdje drugo naći posla....

ajde bogati šta si ti tako zapeo za asa auto.. šta da ti taj iz asa auta nije možda dajdža, djed, kum ili nešto drugo...

daj shvati već jednom da ti ljudi samo misle na sebe..

valjda znaš da su se oni jedini bunili protiv uvoza vozila starijih od 7 godina..

prvo: bogam, nemam nikakve veze snjima... imam svoje preduzeće a za njih me zaboli k*...

drugo: pa nek misle na sebe, ekonomisti progovoraju slobodno tržište i nevidljivu ruku tržišta, kao lafine oni rade za sebe ali time doprinose i drugima... (on zarađuje, ali i zapošljava, zato se ne prosipaj, da si i ti na njegovom mjestu pitao bi te dal bi ti 99% svoje teško zarađene love, davao državi ili nekome trećem... bi k*... haaa ?, pa eto ti mislis na druge ajd podjeli raji sa foruma svoju platu... pa misli na druge.. ? ako me možeš skontat šta hoću reć s ovim...)

treće: veže se za ovo drugo, šta ti bolan misliš kako će oni raditi ako dozvole uvoz starijih vozila? šta ti misliš kako će to izgledati? s jedne strane povećat će im se servis jer treba i ta auta opremat, ali s druge, važnije strane, opast će im prodaja....


globalno: ja sam student Ekonomskog fakulteta, i posmatram sve ove stvari s ekonomskog i pravno političkog gledišta, to što si ti na njih nabrijan ti ostavi za sebe, ali ja i dalje smatram da nije pogodno za državu, da obore jednu takvu kompaniju, ako ćemo tako ajmo odma i BHTelecom, Eronet, Elektroprivredu, i ostale gigante po obarat, pa neka nam dođu stranci i oni provode silu, a mi tupani ništa neznamo !!?!?
 
Član
[/quote]

prvo: bogam, nemam nikakve veze snjima... imam svoje preduzeće a za njih me zaboli k*...

drugo: pa nek misle na sebe, ekonomisti progovoraju slobodno tržište i nevidljivu ruku tržišta, kao lafine oni rade za sebe ali time doprinose i drugima... (on zarađuje, ali i zapošljava, zato se ne prosipaj, da si i ti na njegovom mjestu pitao bi te dal bi ti 99% svoje teško zarađene love, davao državi ili nekome trećem... bi k*... haaa ?, pa eto ti mislis na druge ajd podjeli raji sa foruma svoju platu... pa misli na druge.. ? ako me možeš skontat šta hoću reć s ovim...)

treće: veže se za ovo drugo, šta ti bolan misliš kako će oni raditi ako dozvole uvoz starijih vozila? šta ti misliš kako će to izgledati? s jedne strane povećat će im se servis jer treba i ta auta opremat, ali s druge, važnije strane, opast će im prodaja....


globalno: ja sam student Ekonomskog fakulteta, i posmatram sve ove stvari s ekonomskog i pravno političkog gledišta, to što si ti na njih nabrijan ti ostavi za sebe, ali ja i dalje smatram da nije pogodno za državu, da obore jednu takvu kompaniju, ako ćemo tako ajmo odma i BHTelecom, Eronet, Elektroprivredu, i ostale gigante po obarat, pa neka nam dođu stranci i oni provode silu, a mi tupani ništa neznamo !!?!?
[/quote]

eh drug malo si se zaj*o sa svojim stavom..
pazi sad ovo..
asa prodaje auta koja se bez problema mogu uvesti iz inostranstva, jel tako?
ljudi koji kupuju u asi naravno imaju keš i oni mogu kupiti auto gdje hoće..

ali mi obični smrtnici koji nemamo pare, kupujemo auta stara preko 20 godina (npr.: golfovi 1,2,3, kadeti itd...) jer nemamo kamaru od 20-tak hiljada km..
u bih ima puno starih auta, koja bi se trebala uništiti i koja samo kruže od jednih do drugih vlasnika i krpe se na razne načine (čovjek iz mog mjesta je poklopcima od peći i lepenjkom krpio pod..)
ali kad bi se uvozila makar malo novija auta, ljudi bi svoja auta bacali na otpad (kao u razvijenijim zemljama) i nebi kupovali auta bosance koja su truhlež, nego bi uvozili bolja..

a ovi budžovani bi najvjerovatnije kupovali u asi i slicnim kućama,
tako da ne zavisi baš puno od nas siromaha ekonomija ove nase jadne BiH i profit asa lopova..

da potpuno zabrane uvoz nama običnim smrtnicima(pod uslovom da samo auto kuce mogu uvozit) ja nebi kupio auto iz salona nego bi uzeo nesto staro i krpio bi ga dokle mogu..
 
Član
pa drug nije ASA kriva sto ti ja ili neko tamo nema para da kesira novo auto nego kupi polovno...po tvojoj politici treba sve salone i predstavnistva novih auta ukinut zato sto mi nemamo para za novo auto a neko drugi ima:icon_question:
drugo ne odlucuje ASA, ni bilo koje drugo predstavnistvo, hoce li se ukinut ta granica ili ne, taj zakon je nametnut iz EU.
Tako postojala ASA ili ne taj zakon je takav i gotovo, da nije ASA najvece predstavnistvo bilo bi neko drugo opet po kojem bi se pljuvalo jer je kod nas takav mentalitet da nevalja niko ko je uspjesan...
Niko od tih ne razmislja na taj nacin da te firme zaposljavaju nase ljude na sve pozicije pa tako doprinose drustvu, kao sto ti neko rece postavi se u poziciju celnika ASA ili bilo koje firme; to ti ne bi zaradjivao pare i uzimao ih jer si ih ZARADIO vlastitim trudom i zalaganjem
Prvo ti ljudi su zavrsili fakultete da bi se nasli u toj poziciji da mogu napredovat, drugo imali su ideju da razviju biznis i slomili se da uspiju dak neko zavrsi srednju skolu, nije mu palo na pamet da dalje napreduje, nema ideje sta dalje da radi od sebe jer mu je bio cilj da se sto prije "kutarise" i onda kuka i svak mu je kriv i ko je god uspio i ima para nevalja, a on da ima bilo bi dobro
:icon_exclaim:
 
Član
adohera je napisao(la):
pa drug nije ASA kriva sto ti ja ili neko tamo nema para da kesira novo auto nego kupi polovno...po tvojoj politici treba sve salone i predstavnistva novih auta ukinut zato sto mi nemamo para za novo auto a neko drugi ima:icon_question:
drugo ne odlucuje ASA, ni bilo koje drugo predstavnistvo, hoce li se ukinut ta granica ili ne, taj zakon je nametnut iz EU.
Tako postojala ASA ili ne taj zakon je takav i gotovo, da nije ASA najvece predstavnistvo bilo bi neko drugo opet po kojem bi se pljuvalo jer je kod nas takav mentalitet da nevalja niko ko je uspjesan...
Niko od tih ne razmislja na taj nacin da te firme zaposljavaju nase ljude na sve pozicije pa tako doprinose drustvu, kao sto ti neko rece postavi se u poziciju celnika ASA ili bilo koje firme; to ti ne bi zaradjivao pare i uzimao ih jer si ih ZARADIO vlastitim trudom i zalaganjem
Prvo ti ljudi su zavrsili fakultete da bi se nasli u toj poziciji da mogu napredovat, drugo imali su ideju da razviju biznis i slomili se da uspiju dak neko zavrsi srednju skolu, nije mu palo na pamet da dalje napreduje, nema ideje sta dalje da radi od sebe jer mu je bio cilj da se sto prije "kutarise" i onda kuka i svak mu je kriv i ko je god uspio i ima para nevalja, a on da ima bilo bi dobro
:icon_exclaim:

ma ne kazem da treba pozatvarati salone.. nego mi stvarno idu na živce ti smradovi sto se bune o toj starosnoj granici auta.. a igrom slucaja mi je asa zapala za oko i njihovi lobiji...
 
Član
Puno je 750 000 na današnjem vaktu ali to je ništa u poređenju sa ciframa koje se vrte u tom svijetu..Eh sad Bog zna šta će biti sa tim parama :icon_rolleyes:
 

MTR

Član
Schumi je napisao(la):
Puno je 750 000 na današnjem vaktu ali to je ništa u poređenju sa ciframa koje se vrte u tom svijetu..Eh sad Bog zna šta će biti sa tim parama :icon_rolleyes:

idu nove A8-ice za predsjednistvo :D:D

Inace , ne znam sta se ova tema otegla ovoliko , tam ga vam ga . Normalno je da ASA autu ne odgovara da ima jos dilera koji ce uvoziti auta iz EU mimo njih . Da li znate koliki je godisnji plan prodaje za VW grupaciju u kvalitativnom, kvantitativnom i finansijskom nivou ? Da li znate koliko MORAJU imati prolaza kroz servis na godisnjem nivou ? Sve ovo je uslovljeno od strane VW Njemacka , tj. ovi u ASA autu ne smiju prdnut a da ne pitaju gore nekog . Ne bi da pomislite da ih ne daj boze branim , nego u osnovi i oni nisu svoje gazde , zato se otvaraju drugi nivoi poslovanja kao sto je Prevent Visoko i Zenica da bi se pokrili finansijski jer ih samo proizvodnja moze vadit iz govana a prodaja auta .... nema tu puno fidije koliko mislite .
Za ovu kaznu oni moraju prodat oko 100+ vozila ( gledano u odnosu zarade ), a da ne pricamo koliko ce glava odletit zbog ovoga ( Imamoviceva sigurno nece ) .

A evo vidim niko nije ni spomenuo stvarni razlog , a taj je da su kao buducem novom dileru u Hercegovini VW-a nametnuli drugacije uslove nego ostalima , tj. ponudili su mu nekonkurentno poslovanje a razlog je vjerovatno zastita Jelic Auta !!! Jelic kao takav moze opstati na tom podrucju , ali pojavom jos jednog ili cak dva dilera smanjuje mu se kolac tako da ....

Zato je uvedeno Konkurencijsko Vijece koje ovakve firme dere u nekoj nominalnoj visini zaradjenih novaca . Sta je za ASA auto ova cifra - NISTA .A mi se ovdje prepucavamo bez veze , ko ih j*e nek rade kako hoce ali je evidentno da polako gube klijentelu ( mada im to ne skodi ni najmanje jer ako kupis novog golfa u Tesnju , opet ga ASA isporucuje :icon_evil: ) , pogotovo na servisu ....
 
Član
MTR je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Puno je 750 000 na današnjem vaktu ali to je ništa u poređenju sa ciframa koje se vrte u tom svijetu..Eh sad Bog zna šta će biti sa tim parama :icon_rolleyes:



A evo vidim niko nije ni spomenuo stvarni razlog , a taj je da su kao buducem novom dileru u Hercegovini VW-a nametnuli drugacije uslove nego ostalima , tj. ponudili su mu nekonkurentno poslovanje a razlog je vjerovatno zastita Jelic Auta !!! Jelic kao takav moze opstati na tom podrucju , ali pojavom jos jednog ili cak dva dilera smanjuje mu se kolac tako da ....

Upravo tako. MRM je napravio veliki prodajni salon sa odgovarajućim servisom (jer je to bio uvjet) koji sada zjapi prazan jer gosp. Jelić hoće da zaštiti svoje interese. A Jelić u Mostaru vam je isto kao ASA u Sarajevu. Obične gulikože.
 
Član
evo banalan primjer, kaze uveli smo 4 godine garancije na VW modele, mi htjeli produzit jos 2 ,kazu oni morate se registrovat kod nas, u nasem osiguranju da bi vam vazilo, evo me trcim..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top