Alfa Romeo 147, 1.6 benz - mišljenja

Alfa Romeo 147, 1.6 benz - mišljenja

Član
Danas imao 54 kilometara gradske voznje u totalu, i bogami ste svi djelomicno u pravu..
Ako saltam rucno, onda trosi 11.0 litara na 100 kilometara. Ako na selespeed, onda 12.5
TJvPpzS.jpg

(ali ipak mislim da taj 1.6 nebi trebao trositi kao moj 2.0) :p

Hvala svima na ponudjenim odgovorima, a posebno Jasminu na ovom testu gradske voznje. To je dakle apsolvirano, recimo da je min.10l potrošnja pomenutog 1.6 atmosferca. Mislim da je stvar u tome da kad je proizvodjač rekao "gradska voznja", nije mislio na dzunglu kakvu danas imamo u gradovima gdje ne mozes stić do 4-te brzine i gdje staješ svakih par sekundi. Kod mene na Insigniji gdje je CR dizel, razlika otvoren put-gradska ide i do 4l vjerovali ili ne. Na otvorenom putu je izuzetno isplativa voznja dok je u gradu posve druga priča.

P.S. Gledao sam JTD, ali gotovo da je i nema u oglasima a da ima i dobru opremu i normalnu kilometražu.
 
Poslednja izmena:
Član
2.0 trosi manje od 1.6 jer mu je lakse sa manje gasa povuci istu tezinu.Pedala gasa je potrosnja.Sto vise pritisces pedalu to vise trosi.
Veliki servis ti je skuplji nego na jtd jer imas i varijator a na jtd ti sve izadje 340km.Znam jer sam mjenjao na svojoj pred novu godinu.I ima ih druze u oglasima samo je stvar u novcima.Dobra sa opremom je skuplja a kanti i mezara pun pik.
 
Član
Hvala na odgovoru. Dobio sam još jedno mišljenje da bi taj motor po našim gradskim gužvama uzimao 11-12l. Ne mogu da vjerujem da bi toliko išla potrošnja?!
Al auto je prelijepo zaista, uredno odrzavano, s te strane je zaista tip top, ostaje samo pitanje potrošnje. A odrzavanje, šta znači "poprilično skupa". Redovan servis bi iznosio koliko otprilike?!

Uzmi u obzir da možeš sa 1.9 jtd trošit 10l
 
Član
Vjerujem druže, ali kad kaže 1,6 troši 11,12... Pa svako auto može gradske uzimat kolko oćeš, zavisi kako ga voziš...
U tom režimu kad 1.6 troši 11 litara JTD ne bi smio ići preko 8 litara , o toj razlici se priča.
A definitivno i JTD se može naterati preko 11 litara ali u takvom režimu (čupanje duše) benzincu je samo nebo granica.
Generalno taj 1.6 puno zuji a malo meda daje i pored fantastičnog JTD-a nema niti ni jednu prednost , pa čak ni onu jeftinije održavanje benz.vs dizel.
 
Ko vozi alfu ne pita koliko troši, ja sam svoju tjerao i do 14 lit benz. motor kao u Jasmina 2.0 16v selespeed! Ono što Alfa nudi u 1.6 modelima od opreme to je u Golfa recimo High Line :D. Svaki Alfin servis je dugotrajniji i u većim intervalima se radi nego kod ostatka recimo vozila. Istina je da 1.6 troši ali opet koliko stiskaš tako i trošiš, ali generalno kvalitetan motor. Na benzincima su najskuplje svijećice jer je Twin spark i 8 kom NGK dodje 207 KM. i mjenjaju se svako 30.000 generalno što je ovako malo papreno ko putuje puno.

Generalno zupčasti, micro i klizači nisu skupi...i ide svakih 100,000. Ulje Selenia Gold 17KM/lit i mjenja se na 15.000 i fantastično ulje koje preporučujem za sva vozila. I što je najbitnije na većim kilometražama, govorim 200+ hiljada nećete naći da su gumice ventila, brtve glave, ili karike uljen ili kompresione pri kraju. (generalno govorim) dok kod hajvana na 10.000 pređenih imaš da je sve otišlo!
 
Član
Ko vozi alfu ne pita koliko troši, ja sam svoju tjerao i do 14 lit benz. motor kao u Jasmina 2.0 16v selespeed! Ono što Alfa nudi u 1.6 modelima od opreme to je u Golfa recimo High Line :D. Svaki Alfin servis je dugotrajniji i u većim intervalima se radi nego kod ostatka recimo vozila. Istina je da 1.6 troši ali opet koliko stiskaš tako i trošiš, ali generalno kvalitetan motor. Na benzincima su najskuplje svijećice jer je Twin spark i 8 kom NGK dodje 207 KM. i mjenjaju se svako 30.000 generalno što je ovako malo papreno ko putuje puno.

Generalno zupčasti, micro i klizači nisu skupi...i ide svakih 100,000. Ulje Selenia Gold 17KM/lit i mjenja se na 15.000 i fantastično ulje koje preporučujem za sva vozila. I što je najbitnije na većim kilometražama, govorim 200+ hiljada nećete naći da su gumice ventila, brtve glave, ili karike uljen ili kompresione pri kraju. (generalno govorim) dok kod hajvana na 10.000 pređenih imaš da je sve otišlo!

Potpuno netočno. Benzince tih godina u alfama 147,156 i 166 po meni treba zaobilaziti. Zupčasti se treba češće mijenjati nego na većini drugih benzinaca, svijećice su užasno skupe, motori pretjerano troše. Pogotovo 1.6, ima užasno veliku potrošnju s obzirom na snagu i performanse. Čak i najjači 2.0 troši kao da ima 50 konja više a ide kao da ima 20 konja manje. Jako su česta prolupavanja motora bez ikakve najave i realnog razloga. Ljubitelj sam benzinaca, ali da kupujem alfu tih godina bila bi sa jtd motorom.
 
Član
Al' se može pročitat' svakakvog sranja ovdje, i to od ljudi koji su k'o fol ozbiljniji i nisu jučer položili vozački.
 
Potpuno netočno. Benzince tih godina u alfama 147,156 i 166 po meni treba zaobilaziti. Zupčasti se treba češće mijenjati nego na većini drugih benzinaca, svijećice su užasno skupe, motori pretjerano troše. Pogotovo 1.6, ima užasno veliku potrošnju s obzirom na snagu i performanse. Čak i najjači 2.0 troši kao da ima 50 konja više a ide kao da ima 20 konja manje. Jako su česta prolupavanja motora bez ikakve najave i realnog razloga. Ljubitelj sam benzinaca, ali da kupujem alfu tih godina bila bi sa jtd motorom.

Imao, vozio, prodao, i ono što sam napisao je iz mog ugla znanja o tome. 220 na satu, 210 vozio je, tako da...toliko o tome.
 
Top