ABS bez diskova nazad

ABS bez diskova nazad

Pozdrav, cuo sam da postoje auta koja imaju ABS, a nemaju diskove nazad, nego samo dobos, pa me zanima da li je to istina, cak sam nedavno i vidio neku Vectru B sa takvim sistemom... ?
 
Član
Da, imas takva vozila, ne vidim cemu cudjenje, ABS tehnologija nema nekih tehnoloskih ogranicenja da ne moze da funkcionise sa dobosom. Jer za rad ABS-a je potreban samo senzor rotacije tocka koji ne zavisi puno od toga kakav je tip kocnica i imas pumpu koja povecava/smanjuje pritisak u kocnicama kontrolisajuci blokadu tockova.
 
Član
Gotovo sva auta do 70-80 konja su sa dobosima nazad a vecina ih ima ABS
Pogotovo gradski autici, rijetki su sa diskovima na svim tockovima
 
Član
golf 2 i 3(osim GTI) astra f, vectra a i b, skode, seati, fiat punto...... to ti je mali dio auta koja imaju abs i dobose nazad
 
Ccc ljudi samo misle da je ABS nastao 2000 godine i cude se kad cuju da su golfovi 2 i 3 pojedine imale ABS sistem .

Nego autoru teme da skrenem paznju da i PUG 206 ima abs a dobosi pozadi jer nijedan pug 206 nema diskove nazad nek me neko ispravi ako grijesim a tako kao sto au vec napomenuli Skodu Fabiu prve generacije ni one nemaju dizkove nazad tako i Octavie rijedak slucaj da naletis na neku da ima diskove pozadi a sve imaju ABS ;)
 
Član
Ccc ljudi samo misle da je ABS nastao 2000 godine i cude se kad cuju da su golfovi 2 i 3 pojedine imale ABS sistem .

Nego autoru teme da skrenem paznju da i PUG 206 ima abs a dobosi pozadi jer nijedan pug 206 nema diskove nazad nek me neko ispravi ako grijesim a tako kao sto au vec napomenuli Skodu Fabiu prve generacije ni one nemaju dizkove nazad tako i Octavie rijedak slucaj da naletis na neku da ima diskove pozadi a sve imaju ABS ;)

Grijesis grijesis i opet grijesis...recimo fabia mk1 svaka tdi ima diskove nazad, pezo 206 svaki jaci model, octavia samo neki modeli tdi66kw, vecina je sa diskovima nazad. Iako abs nema nikakve veze s tim jeli auto ima diskove ili dobose.
 
Član
Ccc ljudi samo misle da je ABS nastao 2000 godine i cude se kad cuju da su golfovi 2 i 3 pojedine imale ABS sistem .

Nego autoru teme da skrenem paznju da i PUG 206 ima abs a dobosi pozadi jer nijedan pug 206 nema diskove nazad nek me neko ispravi ako grijesim a tako kao sto au vec napomenuli Skodu Fabiu prve generacije ni one nemaju dizkove nazad tako i Octavie rijedak slucaj da naletis na neku da ima diskove pozadi a sve imaju ABS ;)
Odakle ti ta glupost da 206 nema diskove nazad?
 
Top