ABS bez diskova nazad

ABS bez diskova nazad

Član
Sto se tice diskova 1.6 16v 1.6hdi gti i rc imaju ostali nemaju, svejedno i sa dobosima 206 imaju extra kocinice i to od jedne od bolji vecina ima abs.
 
Član
Ne znam stvarno jeli standardna oprema u prvih modela abs bio, znam kad sam uzimao diskove dobose pakne i plocice pitao me je onaj ima li abs a isto tako vidio sam da imaju mostovi bez abs-a.

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/peugeot/206/hatchback/equipment/

Po ovoj stranici nisu svi imali ali izgleda da je rijetkost :)
Mozda oni prvi modeli bez podizaca i icega sto su uglavnom isli kao teretna dostavna vozila, ujedno i testni primjerci ovog modela. Putnicki modeli su, mislim, imali servo i ABS i prednje podizace u standardnoj opremi sto je u to doba izlaska tog auta bila jaka oprema gledajuci konkurenciju, a ovdje je to dolazilo kao standard. Toga se bas sjecam sa nekih prvih testova ovog modela '99. godine.
 
Član
Zaboravih dodati i vazdusne jastuke, sjecam se ovoga jer je sve bilo opcija kod vecine konkurencije i zato je taj auto napravio takav bum kakav je napravio. Godine su pokazale da je auto bio pun pogodak.
 
Član
Zaboravih dodati i vazdusne jastuke, sjecam se ovoga jer je sve bilo opcija kod vecine konkurencije i zato je taj auto napravio takav bum kakav je napravio. Godine su pokazale da je auto bio pun pogodak.

Bilo ih je bez el podizaca i abs-a, standard su imali servo 2 zracna jastuka leptir stakla 2/1 zadnji sic, podesivi volan (bar ja mislim tako), ali kako je u pezo-a jeftina oprema vecina ih ima dobru opremu, kad pogledas punto iz tih godina rijetko ista ima pogotov vw koji buba cijene dodatne opreme a u standardnoj ne nudi nista :D
Broj od 6.8 miliona sve govori, da se nasi ljudi malo bolje raspitaju i da ne slusaju glasnie o pezo-u vrlo lahko bi mogao zamjeniti golf-a 2 po cijeni djelova izdrzljivosti.
 
Član
Bilo ih je bez el podizaca i abs-a, standard su imali servo 2 zracna jastuka leptir stakla 2/1 zadnji sic, podesivi volan (bar ja mislim tako), ali kako je u pezo-a jeftina oprema vecina ih ima dobru opremu, kad pogledas punto iz tih godina rijetko ista ima pogotov vw koji buba cijene dodatne opreme a u standardnoj ne nudi nista :D
Broj od 6.8 miliona sve govori, da se nasi ljudi malo bolje raspitaju i da ne slusaju glasnie o pezo-u vrlo lahko bi mogao zamjeniti golf-a 2 po cijeni djelova izdrzljivosti.
Ma da ne idemo daleko, to su upravo ti modeli koji su pusteni u startu na lijeva trzista cisto da prikupe sto vise informacija od servisera i to je to. Ne da mi se kucati, ali stvarno putnicki 206 svaki je u standardu imao sve to, sto je bio POJAM u toj klasi, cak i u jacim klasama (Usrani Gnojf 4 nije imao ni podizace prednje u pola modela).
 
Član
ma vw je slab sa opremom,imao sam cetvorku imala samo servo i zracne,centralno i to je to,a dok mi je trojka tdi imala puno više nego cetvorka.
 
Član
ma vw je slab sa opremom,imao sam cetvorku imala samo servo i zracne,centralno i to je to,a dok mi je trojka tdi imala puno više nego cetvorka.
Pa četvorka sa jačim motorima ima pristojnu opremu u dosta modela, ništa wow, al je česta digitalna klima, tempomat, BC, grijači sjedišta... trica TDI je bila opremljena jer je TDI jedan od jačih motora, nebitno jel 66kW ili 81kW pa je s tim proporcionalno i oprema... da si vozio tricu 1.4 ili 1.9d vidio bi sta je oprema :D ako si sretan imas servo i dva jastuka :)
Astra G je u principu opremljeno auto, prijatelj kupio jedan primjerak, hvali ga, rucni podizaci stakala, rucni retrovizori, nema klime, fakticki samo servo i abs...vjerovatno jastuci..a tako losu opremu ima jedan od 10 primjeraka... kod Vw je dosta toga bilo doplata, al recimo TDI sa 96kW je opremljen poprilicno, gotovo svaki koji sam vidio
 
Vazda je bilo modela sa vise i manje opreme.
Sa vise i manje kw.
Pa ti biraj sebi.
Postoje ljudi koji bi malo novije a s manje snage i manje opreme.
Zato i imas starija vozila s boljom opremom od novijih.
 
Ne mora da znaci, evo moj stari oduvijek kupuje sto mladje auto sa manjim motorom nize klase jer nije imao potrebe za necim vecim.. posao mu je udaljen 30 km i svaki dan prelazi tu kilometrazu, 2,3 puta mjesecno na vikendicu i jednom godisnje na more to je otprilike to. 2010 je kupio ford fiestu staru 2,5 god 1,4tdci i 60 hiljada km na satu za nekih 11 hiljada km.. tada je npr mogao kupiti golfa 4 tdi-a starog 9,10 godina i sa 5x vise km na satu.. za ovih 5 god koliko je kod nas auto nikad nijednog kvara nije imao, ali bukvalno nista i prednost kupovine mladjeg auta je sto je manja mogucnost vecih kvarova nego npr na tom golfu.. i sad hoce da je proda i nazalost cijena tog auta je manja za hiljadu, dvije nego prosjecnog golfa 4 na piku a odgovorno tvrdim da je auto bolje od golfa, da ima vise prostora u kabini i naprijed i nazad, ljepse za voziti i sve..
VW uvijek dobro drzi cijenu.
Kad god da ga prodajes na cijeni je. Jbg.
 
Top