A.Romeo, Temperatura motora

A.Romeo, Temperatura motora

Član
Mozes li ti voziti auto uopste,ako mozes provozaj se do pofalica i nek ti to rijese ljudi zacas!
Nazovi me ili baci PM da ti objasnim gdje ces!
 
Član
Pogledaj da ti slucajno ventilator kad se upali, ne gura vazduh prema naprijed umjesto da ga uvalci s vana prema motoru. zna se desit to kad se zamjene polovi na dzeku ventilatora pa vrti propeler u kontra smjeru i pravi probleme, jedino mi to pada na pamet, posto si vidim skoro sve pokuso.:icon_question:
 
Član
kako se to ozraci? u mene ima ventil na crijevu radio sam veliki sevris i tad je izlio antifriz opet sam poslije mijenjao antifriz a nisam ozracio nikad.. hoce se i kod mene ugrijat do 100 kad je bas brdo i kad je puno auto
 
Član
menso206 je napisao(la):
kako se to ozraci? u mene ima ventil na crijevu radio sam veliki sevris i tad je izlio antifriz opet sam poslije mijenjao antifriz a nisam ozracio nikad.. hoce se i kod mene ugrijat do 100 kad je bas brdo i kad je puno auto

ak oti se do sada nije ugrijao nece, ali moze doci da u guzvi prokuha :D ali moras ozradici da bi voda 100% cirkulisala kroz sistem.
Kad vam pocne rasti temperatura u guzvi samo upalite unutra grijanje i okrentite na max i to jako pomogne u spustanju temeprature motora i brzo je spusti kad tada motor hladite preko dva hladnjaka.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
kako se to ozraci? u mene ima ventil na crijevu radio sam veliki sevris i tad je izlio antifriz opet sam poslije mijenjao antifriz a nisam ozracio nikad.. hoce se i kod mene ugrijat do 100 kad je bas brdo i kad je puno auto

ak oti se do sada nije ugrijao nece, ali moze doci da u guzvi prokuha :D ali moras ozradici da bi voda 100% cirkulisala kroz sistem.
Kad vam pocne rasti temperatura u guzvi samo upalite unutra grijanje i okrentite na max i to jako pomogne u spustanju temeprature motora i brzo je spusti kad tada motor hladite preko dva hladnjaka.
nece se ugrijati preko sto radio je ina mjestu i puni gas al ne prelazi 100 nikad, mozes li mi samo objasnit kako da ga ozracim ima onaj ventil.
 
Član
menso206 je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
kako se to ozraci? u mene ima ventil na crijevu radio sam veliki sevris i tad je izlio antifriz opet sam poslije mijenjao antifriz a nisam ozracio nikad.. hoce se i kod mene ugrijat do 100 kad je bas brdo i kad je puno auto

ak oti se do sada nije ugrijao nece, ali moze doci da u guzvi prokuha :D ali moras ozradici da bi voda 100% cirkulisala kroz sistem.
Kad vam pocne rasti temperatura u guzvi samo upalite unutra grijanje i okrentite na max i to jako pomogne u spustanju temeprature motora i brzo je spusti kad tada motor hladite preko dva hladnjaka.
nece se ugrijati preko sto radio je ina mjestu i puni gas al ne prelazi 100 nikad, mozes li mi samo objasnit kako da ga ozracim ima onaj ventil.

Ima ventil naravno za ozraku, odi do prvog majstora i reci ce ti ili ce ti ozraciti sistem i naplatiti 10km i rijesen problem ili sam nadji ventil na najvisem mjestu i to je za ozraku ili ako je boca najvisa onda je ona preko koje ce se ozraciti sistem.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
kako se to ozraci? u mene ima ventil na crijevu radio sam veliki sevris i tad je izlio antifriz opet sam poslije mijenjao antifriz a nisam ozracio nikad.. hoce se i kod mene ugrijat do 100 kad je bas brdo i kad je puno auto

ak oti se do sada nije ugrijao nece, ali moze doci da u guzvi prokuha :D ali moras ozradici da bi voda 100% cirkulisala kroz sistem.
Kad vam pocne rasti temperatura u guzvi samo upalite unutra grijanje i okrentite na max i to jako pomogne u spustanju temeprature motora i brzo je spusti kad tada motor hladite preko dva hladnjaka.
nece se ugrijati preko sto radio je ina mjestu i puni gas al ne prelazi 100 nikad, mozes li mi samo objasnit kako da ga ozracim ima onaj ventil.

Ima ventil naravno za ozraku, odi do prvog majstora i reci ce ti ili ce ti ozraciti sistem i naplatiti 10km i rijesen problem ili sam nadji ventil na najvisem mjestu i to je za ozraku ili ako je boca najvisa onda je ona preko koje ce se ozraciti sistem.

bio sam jednom kod majstora govorio mu da mi ozraci kaze on ma ne treba to, a ventil je skroz gore. ne vjerujem ja ovim majstorima nista ako ti nije problem napisi kako ide :icon_smile:
 
Član
Problem solved

http://www.bhtuning.com/alfa-156-1-8-tspark-t-64823-8.html

MoRe lavlja kandza na temu, napokon :D
 
Top