A.Romeo, Temperatura motora

A.Romeo, Temperatura motora

Član
ako nemas grijanja onda probaj ozraciti sistem na ventilu koji bi se trebao nalaziti iza motora kod malog hladnjaka, ako opet ne bude imao grijanje onda skini oba crijeva sto idu na mali hladnjak i stavi na jedan kraj crijevo od gradske vode i otvori vodu na max i to ce ga procistiti, pa onda na drugi otvor hladnjaka pa opet vodu na max otvori i vidjeces sta ce mulna izaci, ja sam tako svoj ocistio i gotovo bude za 5 minuta ispran kao nov bude :) to ti je najbolji i najlaksi nacin da ga isperes.
 
Član
Na mojoj 106-ici se ventilator pali na 93-95 stupnjeva. Temperatura ulja bude normalno viša, oko 100 stupnjeva. Nemam mjerač nego znam:D
 
Član
Anais je napisao(la):
Ooooo majko draga :D Dokle vise... Nego 2Fast sta radis ovih dana... ako ne uspijem to sam :D

Ma nema nikakvih problema riješićemo to sutra poslaću ti broj u pp pa nazovi, mi smo jarani iz djetinjstva ja se tebe sjećam još kada sam stanovao u Krančevićevoj, možda se i ti mene sjetiš kada me vidiš.
 
Član
trizex je napisao(la):
Ma nije to odzraceno, 100%

potpis,
odvuci nekom dobrom majstoru samo nek fino ozraci sistem,
kad ozracite sacekaj da se ugrije na radnu temperaturu,provjeri da li radi grijanje,i nesmije ici preko 90 nikako,nemoj bezveze vozati da nebi glavu pokrivio ili dihtung skuhao
 
Član
I ja se iskreno nadam da nije ozracen fino :)

Nadam se da cu danas to stici odraditi, pa vam javaljam sta se desilo :D
 
Član
Juce sam ga ozracavo od m.dvora do dobinje i nazad xD I na kraju opet nis pametno nisam napravio... A radio sam sljedece... Vozim dok ne predje 90c kad predje, stanem odrven bocu i onaj mali ventil na hladnjaku, kad izbaci sav zrak dospem vode i nastavim i sve tako... Nis pametno nisam uspio napravit osim sto mi je dosla ideja u glavu da ne zavrsnem cep na boci do kraja nego da ga ostavim da ima lufta da bi visak zraka mogao sam izlazit da nemoram stajat svako malo... Primjetio sam i da je poceo nesto malo i grijat, za razliku od prekjuce kad nije grijo nikako...

Jel moguce da ovaj proces ovoliko traje???
 
Član
Ne, to sto si uradio nisi smio, cep mora da bude skroz zavrnuti jer ako izlazi zrak, voda ne moze da kola (kruzi) i zato dolazi do pregrijavanja. Jesi li vidio imas li mali ventil iza motora na crijevu kod malog hladnjaka za ozraku sistema?
Jesi li probao ono sto sam ti rekao sa grijanjem da upalis na maximum i da je puhanje na max i da vidis dali uopste imas grijanja? ako ima grijanja onda ostavi na max da puse vruce i prati temperaturu ako tada spadne ispod 100 pa dodje cak na 90 stepeni onda ti taj veliki hladnjak sto si mjenjao ne valja tacnije zacepljen, ako nemas grijanja onda jos uvijek imas zraka u sistemu kojeg nije taj ko ti je radio dobro ozracio.
Skini crijeva sa malog hladnjaka oba i stavi crijevo sa gradske vode i odvrni na max i gledaj na drugi kraj dali ce ici cista voda ako ide cista voda znaci on nije zacepljen i to je ok, ako pocne izlaziti mulj onda ostavi da tece tako i onda stavi na drugi kraj pa opet pusti vodu i tako ces ga ocistiti i onda vrati crijeva i naspi novu vodu i upali auto na leru i prati temperaturu i dali imas grijanje.
 
Član
Grijanja nisam imao do sinoc, tacnije i sinoc je jako slabo grijao ali za razliku od prekjuce bilo je "nesto" ali to nesto je bilo samo kad sam ostavio malo otvoren cep na boci.

Imam osjecaj da nabija kompresiju na bocu, jer je prosto nemoguce da ga dosad nije ozracio kako treba... Ovaj hladnjak sto sam stavio je NOV nije polovan tako da je nemoguce da je zacepljen jbg...

Ja sumnjam na najgore, ili dihtung glave otiso pa tu puse kompresiju u vodu ili je zajedno sa dihtungom i glava iskrivljena...

Prosto je nemoguce da ovoliko zraka ima!
 
Član
Prosto je moguce da ima zraka :D ako zapne zrak u malom hladnjaku i ne moze izaci jer se nalazi... ne znam kako bi ti objasnio, ali ako je ostalo zraka u malom hladnjaku ne mozes ga ozratiti bez tog venztila sto se nalazi kod njega a to ti kazem jer na fiat bravo imas taj iza motora ventil i kolega kad je mjenjao hladnjak isto nije imao grijanja u autu i ja sam ga pustio da se malo izmuci pa smo mu onda preko tog ventila ozracili i odmah je dobio grijanje.
Ako ti je otisao dihtung, tracnije ako puse kompresiju u bocu, to jednostavno mozes provjeriti kad je ledeno auto, zavrni dobro cep i upali auto neka radi na leru nekih 1-2min i samo dva tri puta digni obrtaje do 3000rpm i zadrzi nekih 3-4 sekunde i nakon toga vidi crijeva sto idu na hvaldnjak dali su tvrda, ako jesu onda ti je otisoa dihtung glave, ako su mekana onda ti ne puse kompresiju u bocu.
 
Član
Probat cu sutra to, samo moram naci taj ventil... Sto bi bilo dobro kad bi znao gdje je i kako izgleda hehe... kako se na ENG kaze mali hladnjak :D da nadjem na googlu sliku mozda ima gdje i taj ventil :D
 
Član
ventil bar na ovom fiJatu :) je na crijevu sto ide sa hladnjaka, hladnjak taj se nalazi u kabini pa ti njegova slika nista nece pomoci. taj ventil ako ga imas nalazi se iza motora i to sam 3 puta ponovio :) imas dva crijeva koja idu iz kabine na motor i to su sa malog hladnjaka i na jedno od ta dva bi trebao biti ventil, kao cepic na gumama i kad se odvrne malo izadje zrak i pocne voda i to je to ali auto mora raditi kad to radis.
 
Top