402SR, Klase, prijedlozi

402SR, Klase, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
hehe covece a sta bi rekao onda za gregor tusa on vozi civic sa fwd i 285 ks atmoswerski motor a vozi 12 sec motor je valjda k20 tako sam procitao
 
Početnik
HONDA POWERR je napisao(la):
hehe covece a sta bi rekao onda za gregor tusa on vozi civic sa fwd i 285 ks atmoswerski motor a vozi 12 sec motor je valjda k20 tako sam procitao


ne razumijem sto hoces reci
 
Član
valjda na slajfanje misli... on ima puno snage na prednjim tockovima jel tako.. =? ako je tako onda ne znas sta je sve u toj hondi ugradjeno... :-D :-D :-D

al fakat nerealno da NOS ima mnozitelj 1,5 :-S u vecini slucajeva to je sistem koji daje 30-50 KS u rijetkim slucajevim 70-100 KS... stoga 101% nije fer niti logicno da mnozitelj bude veci od onoga za turbo 1,4 koji je takodje velik !
 
Član
HONEY je napisao(la):
kriv mi je stav "Nurija je sigurno najbrzi pa hajmo smisliti klasu da ga maknemo sto dalje od sebe". tu se nitko ne trudi sloziti auto da ga pobjedi nego svi bi isli linijom manjega otpora.
isto tako mi je (pre)smjesno da je samo jedna klasa za dizel motore.
treba ih vise, barem dvije. ili i vise. da bi to na nesto licilo.

ja ne vozim dizel klasu nit imam namjeru a i Nurija mi uopste ne smeta momak je regularan, vejc je bas kao sto i ti kazes presmjesno da je samo jedna klasa svi dizel motor, zato i jeste mal odziv takmicara u toj klasi..

Sta mislite koliko bi bilo takmicara da je klasa "svi benzinski motori", isto bi bilo 3-4 auta prijavljena
 
Član
ja predlazem da se osnuje klasa samo za v6 motore,pa za cetvrtake,pa za troklipane i tak to,
ipak nas ima i sa troklipanima :) fabije recimo i to
 
Početnik
edo_16v je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
kriv mi je stav "Nurija je sigurno najbrzi pa hajmo smisliti klasu da ga maknemo sto dalje od sebe". tu se nitko ne trudi sloziti auto da ga pobjedi nego svi bi isli linijom manjega otpora.
isto tako mi je (pre)smjesno da je samo jedna klasa za dizel motore.
treba ih vise, barem dvije. ili i vise. da bi to na nesto licilo.

ja ne vozim dizel klasu nit imam namjeru a i Nurija mi uopste ne smeta momak je regularan, vejc je bas kao sto i ti kazes presmjesno da je samo jedna klasa svi dizel motor, zato i jeste mal odziv takmicara u toj klasi..

Sta mislite koliko bi bilo takmicara da je klasa "svi benzinski motori", isto bi bilo 3-4 auta prijavljena


pa ja bolan, nije utrka traktora to pa da ide sve u jednu klasu :D :D
 
ma gregor vozi 12 sec sa fwd sto je odlican rezultat a znam otprilike sta ima sve u autu jer sam citao nesto ima sper blokadu i jos sranja protiv trakcije tako sam cito a sad ako ti znas vise iznesi da cujemo i mi posto me zanima
 
Početnik
HONDA POWERR je napisao(la):
ma gregor vozi 12 sec sa fwd sto je odlican rezultat a znam otprilike sta ima sve u autu jer sam citao nesto ima sper blokadu i jos sranja protiv trakcije tako sam cito a sad ako ti znas vise iznesi da cujemo i mi posto me zanima


to nije bas vezano sad za ovu temu ali odgovorit cu svakako, valjda nece nekome smetati

gregor NE-VOZI niskih 12 sec (kad se kaze "ide 12" ispada da kad pozeli odvozi 12.0), vec 12.5 pa navise (vec pocetkom 2007-me u Mostaru sam i ja mogo ici toliko da sam isao punim bas), sto nije isto. jedino kad je isao nize u 12 je Banja Luka, ali BL je druga prica znam i zasto.

no vrijeme ispod 13, za prednji pogon, za motor bez turba i bez nitra, je strasno

motor mu je sastavljan od nekoliko probranih, ali nebi tvrdio detaljno sta i kako jer ne znam

sto se tice toga zasto on ostvaruje tako dobro vrijeme recu ti sto mislim i znam. prvo auto je iskljucivo samo trkaci tako da je sve zivo podeseno i podredjeno tome na njemu

lagan je (i Gregor je lagan, hahaha :D ), i olaksavan je totalno sve je pocupano i ima mnogo plasticnih dijelova. to je strasno bitno.
honda ima mnogo bolji prenos snage na tockove sa manjim gubicima snage od radilice do tockova.
puna snaga motora mu se nalazi na mnogo vecim obrtajima nego recimo meni i Hoti, automatski veci obrtaji mu daju da u svakoj brzini moze ici dosta vise km/h nego sto bi isao da mora saltat recimo na 3000rpm manje, pa mu je tako onda mnogo lakse si podesiti brzine u mjenjacu, moze slobodono koristiti krace brzine gdje profitira puno na akceleraciji a ne ide nista sporije km/h : - )
naravno da ima sper blokadu i kontrolu proklizavanja, inace nebi nikad pravio vrijeme koje pravi. naravno ima i dobre slickove :D
280+ks uz pomoc ovog svega moze aute te tezine izgurati na ispod 13.

cujem da sada si slaze za 2008 neki jos jaci motor, ali o tome ne znam ama bas nista.
 
Član
Što ne pogledate kod hrvata te množitelje za nitro i ostalo i prepišete.. kod njih je SR mnogo razvijeniji neg kod nas... pa valjda ljudi znaju šta rade..???
 
Početnik
.Sale je napisao(la):
Što ne pogledate kod hrvata te množitelje za nitro i ostalo i prepišete.. kod njih je SR mnogo razvijeniji neg kod nas... pa valjda ljudi znaju šta rade..???


oni voze klase po vremenu :D :D
 
Član
HONEY je napisao(la):
.Sale je napisao(la):
Što ne pogledate kod hrvata te množitelje za nitro i ostalo i prepišete.. kod njih je SR mnogo razvijeniji neg kod nas... pa valjda ljudi znaju šta rade..???


oni voze klase po vremenu :D :D

Pa da..al pitajte nekog.. nije sad da se niko ne sjeca kakav im je bio pravilnik dok su vozili po kubikazi..
 
Član
Evo gledam pravilnike FIA o Drag utrkama, da vidim kako su oni to rijesili, kako su klase kod njih :)
 
hehe znao sam ja toga vec podosta o gregoru a novi motor pravi ali neznam ni ja o cemu se radi ali bi mi bilo drago da ostane i dalje atmosverac i da doda jos barem 1000 rpm na max snagu hehe bice to zvjer a.. i dario koji je vozio onog ficu ce da vozi tako sam procitao vozice nekog ww siroka fwd a o motoru i ostalom neznam...au odosmo bas u off ali mozda neko procita ovo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top