16V glavu na PG blok i na sve to turboo!!!

16V glavu na PG blok i na sve to turboo!!!

Član
Ako tvrdite da netreba urezivati klipove neka vam bude ali sam 99% siguran da mora jer na 8 ventila glavi ventili su ravno sa klipovima ali u 16v glavi 8 ih je ukoso i ivica moze udariti u klip ali eto kako kazete, volio bih vidjeti ovaj projekat ostvaren;)
 
Član
Sambo je napisao(la):
Ako tvrdite da netreba urezivati klipove neka vam bude ali sam 99% siguran da mora jer na 8 ventila glavi ventili su ravno sa klipovima ali u 16v glavi 8 ih je ukoso i ivica moze udariti u klip ali eto kako kazete, volio bih vidjeti ovaj projekat ostvaren;)

Ono sto ja znam je da ventil u normalnom rezimu rada motora nece udariti u klip ali je stvar prilicno, cak i previse "knap" i nije sigurno da se nece sudariti pri visokim obrtajima motora. Zbog toga se maksimalno preporucuje da se na klipu ipak urezu mali slotovi za usisne ventile.
Ja licno bi ih urezao kad bi ih stavljao u svoj motor
 
Član
Sambo je napisao(la):
Ako tvrdite da netreba urezivati klipove neka vam bude ali sam 99% siguran da mora jer na 8 ventila glavi ventili su ravno sa klipovima ali u 16v glavi 8 ih je ukoso i ivica moze udariti u klip ali eto kako kazete, volio bih vidjeti ovaj projekat ostvaren;)

slozeno, probano!
sve 5!;);)

esso_sa je napisao(la):
Moze i ABF blok sa 2E klipovima i klipnjacama.
Cisto da napomenem ;)

naravno esso zna se da su oba long block!;);)

slozio sam jedan takav motor na isti princip i auto na 0,9 bara i teranja do blokade radi niskih 13 sa niskom rekacijom i bez slikova na obicnim tockovima na 8x15et15!
 
Član
esso_sa je napisao(la):
G60 elektronika moze sasvim solidno raditi posao ako je sve pravilno pokopcano i ako su svi senzori ispravni i na broju.
Ogranicenje ti je 1 bar boosta posto G60 elektronika, zbog fabrickog 200 Kpa MAP senzora, ne moze citati vise. ;)

a mjenjanjem fabrickog map senozra moze se tu sto sta uradi jer provjereno znam da je repo vozio na 400KS na G60 elektronici :icon_smile::icon_smile:
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
esso_sa je napisao(la):
G60 elektronika moze sasvim solidno raditi posao ako je sve pravilno pokopcano i ako su svi senzori ispravni i na broju.
Ogranicenje ti je 1 bar boosta posto G60 elektronika, zbog fabrickog 200 Kpa MAP senzora, ne moze citati vise. ;)

a mjenjanjem fabrickog map senozra moze se tu sto sta uradi jer provjereno znam da je repo vozio na 400KS na G60 elektronici :icon_smile::icon_smile:
Tacno! S tim da se onda mora rekalibrisati ecu da radi sa drugim map senzorom pa onda ide mapiranje
 
Član
esso_sa je napisao(la):
dzenan90 je napisao(la):
esso_sa je napisao(la):
G60 elektronika moze sasvim solidno raditi posao ako je sve pravilno pokopcano i ako su svi senzori ispravni i na broju.
Ogranicenje ti je 1 bar boosta posto G60 elektronika, zbog fabrickog 200 Kpa MAP senzora, ne moze citati vise. ;)

a mjenjanjem fabrickog map senozra moze se tu sto sta uradi jer provjereno znam da je repo vozio na 400KS na G60 elektronici :icon_smile::icon_smile:
Tacno! S tim da se onda mora rekalibrisati ecu da radi sa drugim map senzorom pa onda ide mapiranje


ma naravno mapiranje !!! A mislim da bi se elektronika morala mapirat i radi dizna jer 500-tke nevjerujem da bi to sve bilo kako treba ...
 
Top