1.Otvoreno Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m sezona 2009

1.Otvoreno Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m sezona 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
test day je manifestacija koja je inace odvojena od svega ostalog sto se desava, bas iz razloga sto nije takmicarskog tipa, vec testiranje..

ovo svakako nije tema za to, a ako bude TD bicete obavijesteni na vrijeme.. :)

pozz
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Evo ovdje jedno brzinsko pitanje. Na autu necu imati nikako rucnu kocnicu, jel problem ?

Da malo dopunim odgovor Goce

Za tebe nije bitno jer ti edo sa svojim autom spadaš u Pro Modifikovane automobile koji podliježu drugačijem pregledu i uslovima osiguranja od cestovnih auta.

Kod cestovnih auta se primjenjuju pravila u kladu sa Zakonom o Bezbjednosti/Sigurnosti u Saobraćaju BiH.
 
Član
Octane je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Evo ovdje jedno brzinsko pitanje. Na autu necu imati nikako rucnu kocnicu, jel problem ?

Da malo dopunim odgovor Goce

Za tebe nije bitno jer ti edo sa svojim autom spadaš u Pro Modifikovane automobile koji podliježu drugačijem pregledu i uslovima osiguranja od cestovnih auta.

Kod cestovnih auta se primjenjuju pravila u kladu sa Zakonom o Bezbjednosti/Sigurnosti u Saobraćaju BiH.

Da se malo nadovežem na ovo pitanje i Octanov odgovor. Edo pročitao si sigurno pravilnik i tehnički pravilnik i dodatak tehničkom pravilniku. Najbolji odgovor naći ćeš u Tehičkom pravilniku/Lista za tehnički pregled/ Točka 2. UREĐAJI ZA ZAUSTAVLJANJE/2.1. Kočnica - pregled: efikasnost kočenja (zaustavljanje u zaustavnom dijelu staze).
ZAKLJUČAK: tehnička kosmisija može u slučaju uočavanja neposjedovanja ručne kočnice poslati vozilo na testnu vožnju za provjeru EFIKASNOSTI KOČENJA! Što znači da neposjedovanje ručne kočnice (fizičko) nije razlog za neprolazak na tehničkom pregledu, već može biti razlog za upućivanje na testnu vožnju.
Inače ako ima kakvih nejasnoća i pitanja slobodno pitajte!!!!!!!
 
Član
Na verifikaciji vozači obvezno zaključuju policu osiguranja za vozača, koja vrijedi za dnevno natjecanje.
Kod dvodnevnih eventa vozači mogu prvog dana uplatiti policu osiguranja vozača za oba dana natjecanja.

Koliko kosta?
 
Član
procitao sam pravilnik ali na brzinu pa me zanima.

cu ja moci vozit bez instrument table, u autu nemam nista osim volana, pedala,mjenjaca i par instrumenata... moram li imati neki papir za lexan ploce sto cu staviti.
zbog ogoljenog interijera morat cu stavit bocne tapacirunge bilo kakve to znam, a sta je s ostatkom auta... cu moci pristupit na trku ako je ostalo kako jeste.
btw. imat cu svu sigurnosnu opremu SFI i FIA approved..
od kaciga, cizmi, rukavica i odjela.. ???

unaprijed Hvala

p.S.
Nitro sistem jel mi mora imati "odusak" ako je boca od Messera...
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
procitao sam pravilnik ali na brzinu pa me zanima.

cu ja moci vozit bez instrument table, u autu nemam nista osim volana, pedala,mjenjaca i par instrumenata... moram li imati neki papir za lexan ploce sto cu staviti.
zbog ogoljenog interijera morat cu stavit bocne tapacirunge bilo kakve to znam, a sta je s ostatkom auta... cu moci pristupit na trku ako je ostalo kako jeste.
btw. imat cu svu sigurnosnu opremu SFI i FIA approved..
od kaciga, cizmi, rukavica i odjela.. ???

unaprijed Hvala

p.S.
Nitro sistem jel mi mora imati "odusak" ako je boca od Messera...

Kao prvo: pravilnik dobro pročitaj, a ne na brzinu. Poznavanjem pravilnika najviše pomažeš samom sebi!

Ostalo:
Kontrolna tabla nije obvezna.
Za leksan ako imaš račun da si ga kupio ponesi na prvu utrku na koju dolaziš, jer TK će podatke o tvom autu unijeti u bazu za sve utrke pa će na narednim utrkama biti lakše završavati tehnički.
Što se tiče tapecirunga, on nije obvezan samo sve što je u kabini mora biti pričvršćeno, znači nema dijelova koji mogu letjeti pa kabini.
U pravilniku imaš točno naznačeno koja oprema je potrebna za koja vozila i što vozač mora imati od opreme na sebi. Odijelo i cipele nisu regulirani tehničkim pravilnikom u tom smislu.
Nitro: boca u kabini mora biti pričvršćena, a instalacija u motornom prostoru mora biti izvedena na način da je sigurna. Odušak boce- hm.. meni nepoznat pojam.
Znači :123:
 
Član
guru je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Na verifikaciji vozači obvezno zaključuju policu osiguranja za vozača, koja vrijedi za dnevno natjecanje.
Kod dvodnevnih eventa vozači mogu prvog dana uplatiti policu osiguranja vozača za oba dana natjecanja.

Koliko kosta?

Kalkulacija je cca 7 - 10 KM/dan.

ovo je cisti lopovluk!!!
Odakle vama pravo da nekoga tjerate da kupi polisu osiguranja??????
Nemojte se vaditi na sranja o sigurnosti,zaboli vas neka stvar sto ce neko sebe povrijediti nedaj Boze,to je samo pomoc u slucaju potrebe,ali to trebate prepustiti vozacima da odluce da li zele kupitii sebi ili ne!
Ovo je jos jednom ponavljam cisti lopovluk!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
guru je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Na verifikaciji vozači obvezno zaključuju policu osiguranja za vozača, koja vrijedi za dnevno natjecanje.
Kod dvodnevnih eventa vozači mogu prvog dana uplatiti policu osiguranja vozača za oba dana natjecanja.

Koliko kosta?

Kalkulacija je cca 7 - 10 KM/dan.

ovo je cisti lopovluk!!!
Odakle vama pravo da nekoga tjerate da kupi polisu osiguranja??????
Nemojte se vaditi na sranja o sigurnosti,zaboli vas neka stvar sto ce neko sebe povrijediti nedaj Boze,to je samo pomoc u slucaju potrebe,ali to trebate prepustiti vozacima da odluce da li zele kupitii sebi ili ne!
Ovo je jos jednom ponavljam cisti lopovluk!

S obzirom da je ovo Državno prvenstvo primjenjuju se odredbe pravilnika o auto sportu BIHAMK-a (SAMS FBIH) i SAMS RS gdje je jasno definisano da svi vozači svih disciplina (karting,brdo,krug,rally,moto itd) plaćaju polisu dnevnog životnog osiguranja .
 
Član
Nisam znao da je definisano zakonom,ali to opet nemjenja stvar to je opet lopovluk,vi nemate uticaja na to ali to nemjenja da je to lopovluk izmedju drzave i osiguranja.

Ali koliko se ja sjecam i dok nije bilo na nivou drzave kod vas je bila obavezna polisa???
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Nisam znao da je definisano zakonom,ali to opet nemjenja stvar to je opet lopovluk,vi nemate uticaja na to ali to nemjenja da je to lopovluk izmedju drzave i osiguranja.

Ali koliko se ja sjecam i dok nije bilo na nivou drzave kod vas je bila obavezna polisa???

Da zato sto je to i u pravilniku 402sr koji je pisan u saradnji sa HAKS-om
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top