Zatamnjivanje stakla - Ostaju bijele fleke između folije i stakla

Zatamnjivanje stakla - Ostaju bijele fleke između folije i stakla

Administrator
Pozdrav ljudi :)

Neki dan sam uzeo da zatamnim stakla, čisto da vidim kako ide i tako i naravno uzeo sam folije by pijaca od 5 KM. I naravno uštelio sam se i izbacim svaki mjehurić, tako da nema ni jednog mjehurića, ali je problem u tome što ostanu bijeli tragovi između stakla i folije. Ostanu onakvi u kojem sam smjeru povlačio špartlicu. Probao sam bez sapunice i tada bijelih tragova ima najviše. Malo je manje kada ubacim malo šampona. E sad tu negdje griješim. Kada se ubaci šampon je li treba promućkati špricu da se napravi sapunica ili ne? Je li svejedno koji je šampon i koliko ga treba staviti? Može li biti do vode(da nije pretvrda - jer inače voda koju sam koristio jeste tvrda)?

Zahvaljujem :)
 
probaj sa destilovanom vodom i malo sampona, ja sam radio sa obicnom (izvorskom) vodom i samponom nekim beze i nije bilo tragova, vjerovatno je voda u pitanju ;)
 
Administrator
Hvala na savjetu :) A najvjerovatnije da je do vode, jer je stvarno tvrda, ali o tome uopšte nisam ni razmišljao, pa reko da se posavjetujem sa vama :)
 
Član
ili uzmi proizvod za ciscenje stakala, ja sam s tim prskao nikad tih tragova nije bilo;)
 
Administrator
E vidiš, ja istjeram mjehuriće i sve ispadne super i onda vidim fleke i zgulim foliju. Nisam ostavio da se osuši :icon_evil:

A kao što kolege kažu i tečnost za čišćenje stakla koristiti i to je to :)

Hvala na savjetima :):cool:

Ako još neko ima neki savjet nek piše :)
 
pioneer_09 je napisao(la):
E vidiš, ja istjeram mjehuriće i sve ispadne super i onda vidim fleke i zgulim foliju. Nisam ostavio da se osuši :icon_evil:

A kao što kolege kažu i tečnost za čišćenje stakla koristiti i to je to :)

Hvala na savjetima :):cool:

Ako još neko ima neki savjet nek piše :)

ako ostane gde vazduha ili tesko istjerat vodu,uzmes onaj fen i time ces lakse izvuci,
ako je obla šajba uzmes foliju sa vana fenom je malo razvuces da dobije oblik,pa onda skines onaj zastitni sloj i znas dalje :D
ako koristis plastičnu šparklu probaj naći onu gumenu ,dosta ljepse se vidi kroz nju
i ne ostaju one "grecotine" npr kad ti neko uperi svjetlo sa strane vidis tu svaku liniju koju si izgrebao tom plastičnom šparklicom ili "skvidji " kako amerikancii kazu :D
uglavnom imas dosta tutorijala na jutubu ...
et nadam se da sam bio od neke koristi ;)
 
Član
sa proizvodima za ciscenje stakla se ne rade folije, pogotovo ne sa onima koji sadrze alkohol... samo voda i sampon... i pustit da se osusi...
 
Administrator
Naravno da si bio od koristi kao i ostali što su dali svoj savjet :) Zahvaljujem mnogo:cool:

Pregledao sam dosta tutorijala i čitao o tome, ali jedino to što mi je smetalo su bijele fleke i nikako da ih se riješim. Upoznat sam i sa fenom ako je obla šajba i tako te neke cake :cool:

Radnja u koju treba da odem da kupim špartlicu, u kojoj ima raznih, bila zatvorena, tako da sam na onu pijačarsku stavio malo krpice i istjerivao mjehuriće, jer bez nje se užasno izgrebe folija:icon_mad:
 
Član
I ja sam se bas danas stelio oko tih folija cak razmiljam da uzmem neki fen.
Ja sam koristio onaj jar sa vodom i nisam imao tih problema.
Je li znas neku foru za lakse izrezivanje folije jer probam, a da ne skidam tapacirunge.
Rezem foliju sa vanjske strane ali opet me malo zajebu krajevi
 
Administrator
Ja je postavim sa vanjske strane i isiječem oblik. Ali sa svake strane ostavim malo šire odprilike 1 cm i kada dođem do ivica vidim koliko mi treba, ravno onda osiječem skalpelom i podvučem pod dihtung. Jedino što mene bar zeza bez skidanja tapacirunga je to što u donjoj zoni ne mogu da kako treba prislonim foliju, tako da kad spustim malo prozor on krene da je gužva. Međutim ja sam skinuo tapacirung i odradio to bez problema. Na donjoj strani uhvatilo kako treba i prilikom spuštanja stakla nije se ništa gužvalo. Možda sve zavisi od izvedbe tapacirunga, od auta do auta. Možda negdje može bez problema da se do dna prisloni špartlica i da bude sve ok :) Ali ovako meni jednostavnije i sigurnije :)
 
Član
Ja sam gledao po youtube da ljudi imaju neki kao sarafciger samo sto je veca povrsina i plasticni je i tim malo zapnu za tapacirung i folija sama dole upadne
 
Administrator
http://www.bhtuning.com/zatamnjivanje-stakala-folijom-t-54198.html

Evo prvi klip u drugom redu kako to čovjek radi. Kod mene nije ovakav tapacirung sa ovom gumom. Moguće je uraditi sigurno ali vjerovatno treba praxe. Jbg neko skida stakla, neko tapacirunge, a neko ništa :lol:

Sve zavisi od tehnike i iskustva :)
 
Član
imaj na umu da sa ovim pijacarskim folijama nije lako radit, ko se s njima usteli komotno moze na llumar preci, iz iskustva govorim, zalijepio sam ih mali milion

prva stvar je to sto je ne mozes dirati svim i svacim, hocu da ti kazem da ne mozes vodu tjerati svakakvim materijalima, jer ce se folija izgrebati opasno, ne vidis odmah, nego kad je sunce zapece onda se sve vidi

druga stvar- prije nego pocnes radit moras dobro dobro oprati staklo, niposto krpama koje ostavljaju dlacice, jer ce se opet kad se folija osusi sve vidjeti

treca stvar- voda kojom ces spricati po staklu i foliji ne treba da ima puno deterdzenta u sebi, jer ce ti onda folija bjezati po staklu i bit ce prakticno nemoguce da istjeras vodu, najbolji ti je deterdzent za sudje, uzmes onu spricu za stakla, na jedno litar vode ti je dosta dvije kapi deterdzenta i dobro izmuckaj.
na foliju uvijek spricas dosta tekucine, a na staklo uvijek bacaj ono kao prasinu,nemoj dopustiti da ti niz staklo curi vodi, znaci nema potrebe

staklo se ne mora skidati ako radis ovako kako sam ti govorio, samo je potrebno skinuti tapacirung, i uvijek mozes zalijepiti foliju tako da bude isto kao kad je skidano staklo

jos jedna stvar, sto vise istjerujes vodu vani vise jebes foliju, znaci najbolje je onu malu plastiku umotati u toalet papir il neki drugi meksi ( ako ima :D ) i s time istjerati vodu, sve one sitnije ostavljas da se osuse, ako se trudis da i one najstitnije istjeras samo ces sranje napraviti, kad se osusi ostanu bijeli tragovi

najbolje je poslije lijepljenja auto ostaviti na suncu, ili cak samo staklo, e posto su sad velike vrucine kad auto ili staklo ostavis s folijom na suncu ona ce sva da nabubri, znaci po njoj ce biti milion malih vragova, ono kao voda, ali to nema potrebe da se dira, znaci sunce i toplota ce sve to da izvuku

ja se bavim tim folijama i rado cu sa svima podijeliti ono sto sam ja do sada naucio, ako nije zabranjeno ubacit cu ja u ovu temu slike nekoliko auta koje sam odradio obicnom folijom da vidite kako to izgleda
 
Top