zandari +/-

zandari +/-

Član
Nisam znao gdje da otvorim pa evo otvori u zakonima, kontam i oni provode neki red i zakon.....Uglavnom cilj teme je da svako napise pozitivna i negativna iskustva sa zandarmerijom..

Veceras mi auto ukopa u blato i ja se nekako izvlacim iza mene farovi, hajd kontam proce ja stanem auto se okrece. Dodje iza mene skonto sam da je zandarmerija, ljudi stadose pitaju ove moje jarane trebal pomoc izvuc likovi rekli ne treba ako treba mi cemo pogurat.
FUP - PS. Doboj jug momci svaka cast, ovo je treci ili cetvrti put da imam pozitivno iskustvo sa njima negativnog jos bilo nije...
 
Član
Hercegovacka policija +.
Do sad dvije kazne i to je to.
Oprostili su mi pojas, svjetla,nenosenje vozacke sa sobom, nedostatak opreme tj sijalica i to i "malo brzine" toliko puta da je to cudo jedno
 

LSD

Član
Doboj jug...petnest + ako moze :D

vise puta mi "oprastaju" crne sate na taho traci...ostalo sam manje vise uredan ;);)
 
Sto se tice vam Brcaka, uglavom su ok, oprosteno mi je nekoliko gresaka, ali ono na poznanstvo:icon_smile: Samo mi je krivo za jednu kaznu i to onaj kurati zakon posle 11, bio 11:13 ja kreno kuci, i zaustavise i 50KM, to necu prezalit nikad, ovo ostalo sto sam kriv platim ako ne moze drugacije dogovoriti:icon_smile:

Realno imam srece sa tom policijom, uglavnom moj me insekt nikada ne vara:lol:, znam odprilike gde budu tu malko pripazim a ovo ostalo samo pun gas:lol:


p.s. a sto se tice presretaca, e oni su posebna djubrad, njih sam zaboravio... Vracao se jednom iz Bijeljine oko 3 sata ujutro, nigdje nikog, kad odjednom se pojavise svijetla i ja usporim, i on se priblizi maksimalno, i vidim u retrovizoru pocetni broj tablice 187- znam da su oni, ali momci ne posustaju, nabili se, a ja usporim 40, i vozili su mozda kilometar dva i onda me obidjose! Tacno neko ko ne pozna teren, moze lako da nasjedne ....
 
Član
na iskljucenju sa autoputa u Biljesevu me radar uhvati i zaustavise,objasnise mi prekrsaj da sam vozio fino iznad ogranicenja...ogranicenje 50 mislim ja sam ured 80 vozio...kroz pricu,hoce da mi napise nalog i prije nego sto poce,upita me sto sam vozio tako brzo,na sta sam ja iskreno odgovorio da nemam opravdanja,zamislio se,nisam obratio paznju na znak i mislio da je 80...da bi mi nakon toga policajac vratio dokumente,upozorio da vozim sporije i rekao da ce pisati da je hitna prosla...
sve u svemu,kriv 100% al' mi nisu pisali kaznu...ne znam kojem kantonu ta patrola pripada...
dok je u Ze potpuno druga prica,maltene svako zaustavljanje je pretresanje vozila i naduravanje i prepirka jer mi hoce pisati kaznu radi nekih banalnih stvari,kao npr,sto sam drzao telefon na sjedistu medju nogama,hoce da me ubjedi da sam razgovarao u voznji...
 
Shelby je napisao(la):
na iskljucenju sa autoputa u Biljesevu me radar uhvati i zaustavise,objasnise mi prekrsaj da sam vozio fino iznad ogranicenja...ogranicenje 50 mislim ja sam ured 80 vozio...kroz pricu,hoce da mi napise nalog i prije nego sto poce,upita me sto sam vozio tako brzo,na sta sam ja iskreno odgovorio da nemam opravdanja,zamislio se,nisam obratio paznju na znak i mislio da je 80...da bi mi nakon toga policajac vratio dokumente,upozorio da vozim sporije i rekao da ce pisati da je hitna prosla...
sve u svemu,kriv 100% al' mi nisu pisali kaznu...ne znam kojem kantonu ta patrola pripada...
dok je u Ze potpuno druga prica,maltene svako zaustavljanje je pretresanje vozila i naduravanje i prepirka jer mi hoce pisati kaznu radi nekih banalnih stvari,kao npr,sto sam drzao telefon na sjedistu medju nogama,hoce da me ubjedi da sam razgovarao u voznji...

Jel bio onaj tronozac u pitanju, ili pistolj?
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Shelby je napisao(la):
na iskljucenju sa autoputa u Biljesevu me radar uhvati i zaustavise,objasnise mi prekrsaj da sam vozio fino iznad ogranicenja...ogranicenje 50 mislim ja sam ured 80 vozio...kroz pricu,hoce da mi napise nalog i prije nego sto poce,upita me sto sam vozio tako brzo,na sta sam ja iskreno odgovorio da nemam opravdanja,zamislio se,nisam obratio paznju na znak i mislio da je 80...da bi mi nakon toga policajac vratio dokumente,upozorio da vozim sporije i rekao da ce pisati da je hitna prosla...
sve u svemu,kriv 100% al' mi nisu pisali kaznu...ne znam kojem kantonu ta patrola pripada...
dok je u Ze potpuno druga prica,maltene svako zaustavljanje je pretresanje vozila i naduravanje i prepirka jer mi hoce pisati kaznu radi nekih banalnih stvari,kao npr,sto sam drzao telefon na sjedistu medju nogama,hoce da me ubjedi da sam razgovarao u voznji...

Jel bio onaj tronozac u pitanju, ili pistolj?

pistoljem,nisam ga ni vidio,kolega mu zaustavio kombija nekakvog i lola se zastekao izmedju njihovog golfa i kombija :lol:
 
Shelby je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Shelby je napisao(la):
na iskljucenju sa autoputa u Biljesevu me radar uhvati i zaustavise,objasnise mi prekrsaj da sam vozio fino iznad ogranicenja...ogranicenje 50 mislim ja sam ured 80 vozio...kroz pricu,hoce da mi napise nalog i prije nego sto poce,upita me sto sam vozio tako brzo,na sta sam ja iskreno odgovorio da nemam opravdanja,zamislio se,nisam obratio paznju na znak i mislio da je 80...da bi mi nakon toga policajac vratio dokumente,upozorio da vozim sporije i rekao da ce pisati da je hitna prosla...
sve u svemu,kriv 100% al' mi nisu pisali kaznu...ne znam kojem kantonu ta patrola pripada...
dok je u Ze potpuno druga prica,maltene svako zaustavljanje je pretresanje vozila i naduravanje i prepirka jer mi hoce pisati kaznu radi nekih banalnih stvari,kao npr,sto sam drzao telefon na sjedistu medju nogama,hoce da me ubjedi da sam razgovarao u voznji...

Jel bio onaj tronozac u pitanju, ili pistolj?

pistoljem,nisam ga ni vidio,kolega mu zaustavio kombija nekakvog i lola se zastekao izmedju njihovog golfa i kombija :lol:

Aha, ma pistolj se i moze oprostiti, nego kazu kao onaj tronozac, nema sanse, odma direkt se salje, a mog starog zaustavili kod Zvornika negdje, i na fazon sa pravim ljudima se o svemu moze dogovoriti, i prosao sa 20KM:lol:
 
Član
Shelby je napisao(la):
na iskljucenju sa autoputa u Biljesevu me radar uhvati i zaustavise,objasnise mi prekrsaj da sam vozio fino iznad ogranicenja...ogranicenje 50 mislim ja sam ured 80 vozio...kroz pricu,hoce da mi napise nalog i prije nego sto poce,upita me sto sam vozio tako brzo,na sta sam ja iskreno odgovorio da nemam opravdanja,zamislio se,nisam obratio paznju na znak i mislio da je 80...da bi mi nakon toga policajac vratio dokumente,upozorio da vozim sporije i rekao da ce pisati da je hitna prosla...
sve u svemu,kriv 100% al' mi nisu pisali kaznu...ne znam kojem kantonu ta patrola pripada...
dok je u Ze potpuno druga prica,maltene svako zaustavljanje je pretresanje vozila i naduravanje i prepirka jer mi hoce pisati kaznu radi nekih banalnih stvari,kao npr,sto sam drzao telefon na sjedistu medju nogama,hoce da me ubjedi da sam razgovarao u voznji...

Pa ovo samo u BIH ima da ti on sudi cuj hoce da te ubjedi niti te je vidio niti ista. Ja se ponekad zapitam jesu li neki policajci uopce pismeni ali u doslovnom smislu ne znam znaju li se potpisat. Sve rade po osobnom nahođenju kako on SMATRA da je
 
Član
Franki je napisao(la):
Pa ovo samo u BIH ima da ti on sudi cuj hoce da te ubjedi niti te je vidio niti ista. Ja se ponekad zapitam jesu li neki policajci uopce pismeni ali u doslovnom smislu ne znam znaju li se potpisat. Sve rade po osobnom nahođenju kako on SMATRA da je

zimus se to desilo,zaustavlja me lola,ja vezan i telefon medju nogama na sjedistu, kako vadim dokumente,premjestam telefon na suvozacevo sjediste;
"jel to razgovaras dok vozis?"
-ne!
"znas li da je to kazna 40 KM" (ne mogu se tacno cifre sjetiti koju mi je rekao) -znam da je prekrsaj,ali nisam razgovarao!
u tome me pita da mu pokazem opremu u gepeku,naravno sve je tu,gleda gume kakve su M/S sa dosta šare,i gleda imam li stiker nalju,opet,sve regularno...
"zao mi je,ali ti moram pisati kaznu za telefon!"
-MOLIM?!
"preparkiraj vozilo i dodji do naseg..."
i tu je pocela prepirka jesam li pricao na mob ili ne...
na sta sam ja na kraju puk'o i rekao da piše nalog,da bi odjednom promjenio ton i pocelo standardno ispitivanje "radis li gdje,ko su ti roditelji i sl..."
nakon sto je skontao da mu necu dati ni marke "za kafe" niti sam se uplasio kao vecina omladine,vraca mi dokumente i govori "ajde bjezi"

sta bi covjek,divlji zapad...
 
Član
Sad se vracam za Doboj kad klepise me na izlazu iz Matuzica znao sam da tu stoje uvjek veceras prosao 2 puta nisu, zaustavi lola imas vozacku imam imas saobracjanu imam ide drugi preko ceste svjetli lampom ka jesi ti ukopo ga u blato reko jesam smiju se ka ko te nagovori tamo da ides...Ja im se zahvalio sto su stali pitali dal treba pomoc i produzio po rjeci ljudi nisu rekli i uvjek propisno stoje na autobuskoj ili parkingu uvjek lijepo obiljezeni sve super vidis ih sa kilometar ako nije magla. Ista stvar na Jelahu, prosle godine rastok se zavrsio zaustavlja me sa kombijom uze vozacku ka imas opemu reko imam, haj ka da vidim ja samo gepek otvorio kao uredu sretan put jbg bilo nas 6 kao vozis 6 al nisi pio samo polako vozi..

Sto se tice ovih u gradu kontali su dvojica da me zajebu pa zajebali sebe, ovi ostali vise manje su ok. Jednom mi bi smijesno zaustavlja me lik bukvalno iz grma iskoci, uze pise podatke izvinjava se do Boga kaze nisam nikog upiso moram nekog da znaju da sam na radnom mjesto meni ga nesto bi zao, drugi me zaustavi da pita kako sluzi auto kaze ja htio uzet 407 al uzeo Megana :lol::lol::lol::lol:

Jbg moj djed je nekad bio zandar jedno vrijeme u BG posle u Doboju, kaze nikad nikom nije napiso kaznu za zajebanciju. Prica mi jednom bio u patroli, ide neki lik sa autom samo prednja sjedista imaju nista zivo u autu nema sta je to hoce ka lik jebavat, haj ka da ga ne kaznim malo ga uplasim i uputim nedje van glavnog puta. Druga prica ide jedan konjusar msm da je i danas ziv kroz po centra grada vuce neka drva, nit ima papira nit sta on njega zaustavio kao dje su ti papiri ovo ono nema haj ka bjezi da ti ne pisem kaznu. Jbg moj djed u Doboju od 58 godine zna ga citav grad i on svakog zna, tako da se nije niko nikom zamjerio. Jbg kolko znam ljudi sto su prije bili zandari i ovi sto su danas mogo bi policijsku stanicu sastavit, od pozornika, saobracajaca, komandira do najvisi funkcija na nivou drzave.
 
Član
Shelby je napisao(la):
dok je u Ze potpuno druga prica,

U Zenici su većinom seljačine policajci...tako da nema tu neke filozofije. I meni su par puta oprostili, uvijek neka pristojna i socijalna priča pa i prođe...dok kad me zaustave npr. u Vitezu odmah vidiš drugačiji odnos, pa sad pisao ili ne pisao kaznu, bio ili ne bio u pravu...
 
ja sam jucer prosao sa upozorenjem zbog "uzimanja prednosti" jednom vozilu kod shoping centra dzananovic,mada nije bio klasicni prekrsaj,nije covjek kocio zbog mene...
 
Dobro iskustvo sa saobraćajnom policijom iz Odžaka!!!

Idem iz Odžaka prema Brodu, žurim po curu u Slavonski Brod, naravno kasnim. Vozim 50 km/h kroz Novi Grad, već kraj naseljenog mjesta, ubrzam na 100 km/h, kad ono POLICIJA!!! :p Policajac pokaza brzinu na tronožcu, piše 102 km/h... Ja molim, kažem istinu, spomenem da sam kolega sa Saobraćajnog fakulteta, i čovjek me poslije moljakanja pusti, čak ni 20 KM nije hteo da uzme za kafu!!!

ODUŠEVLJENJE!!! Jedino mi je podatke zapisao na neki papir (izgleda kao spisak zaustavljenih vozača, zapisao samo tablice i ime i prezime)... Nadam se da neće nešto stići na kućnu adresu?! :O
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: jesi kralj kolega sa saobracajnog, od ovih nasih cuvara reda 5% ima neki fakultet ako ima i toliko, ono sve il su kursisti il su preko veze...da imaju skolu isli bi fatali politicare, ne bi cucili iza drveta da im ko uleti cvaju u dzep....
 
Top