zamijena stubline ?

zamijena stubline ?

pozz momci ako se sjecate bila je tema oko mog ljubimca sto je riknuo motor e sad napravio sam neke stvari uljna pumpa je bila stala i auto je ostalo bez ulja.zamijenio sam karike,uljnu pumpu,letece i lezece lezajeve,drugu glavu i bregastu,dihtung radila nije ostecena i sada kad smo mjerili kompresiju 1-2-3 klip kompresija preko 13 na 4 pusiona 0.ovaj majstor mi kaze da je otisla ova jedna stublina.i sad kako on rece treba to valjda nositi na obradu da se izvadi i ubaciti drugu moze mi neko pomoci oko cijena ili savijet sta se moze jos uraditi ? u pitanju je polo 1.4 44 kw
 
Član
ne znam koliko ti je pametno da radis hilznovanje jedne stubline. koliko sam upucen mislim da se rade sve 4 ako hoces domacinski. mislim da je hilznovanje 4 stubline nekih 200km. mozes uraditi jednu stublinu al to je rad drzi kaca vodu dok majstori odu jer opet ce na tom klipu biti veca kompresija vec na ostalima
 
ma sad sam sve zamijenio i na ovim ostalim je kompresija extra dobra a ovamo nikako msm dali ima tu sta lose da ja njega vozim na 3 klipa tj na 4 ali onaj bez kompresije malo samo drugacije radi i trese se ali ide on moze se vozit.
 
Član
mozes ti i na dva klipa da vozis al nije preporucljivo. trokirace ti ali nece ici nikako. da ti nije ventil izgorio pa trokelja? koliko je majstor siguran da je stublina? ja sam imao slucaj s tim da izgori ventil i da je kompresija 0. moras to dobro proveriti tj otici kod nekog iskusnog a ne kod neke babe gatare da se nagadja sta je.
 
jbg on je prvo mislio da je dizna otisla pa smo diznu zamijenili i opet nista e sad kako bi ja to mogo provijerit da je ventil.ja sam radio to kod onog majstora na merajama ako si iz brckog nemanja kod crkve one uzbrdo.kazu da je extra dobar majstor
 
Član
znam gdje i sve ali nikad cuo za njega. i dizna nema veze sa kompresijom odmah da ti kazem. otidji kod nekog ozbiljnijeg. otidji kod leica ili deje pelagica i ljudi ce po zvuku da ustanove dal je ventil ili sta drugo. mala je vjerovatnoca da se stublina osteti toliko da je kompresija 0. a taj majstor slobodno ga zaobidji.
 
Član
odi tome prvom majstoru i reci da ti zamjeni slomljene karike na tom klipu jer ih je on i slomio :D
 
Član
ako bi bio ventil mislim da bi se gasilo auto na leru,a i imao bi specifican zuk motor kao kad lonac auspuha ima vecu rupu pa se cuje,
 
Nije preporucljivo voziti bez kompresije na jednom klipu jer tu nema potpunog sagorijevanja goriva i to gorivo kako nije sagorilo slijeva se niz stubilnu u karter i razrijedjuje ulje, tako da bi se vrlo brzo i ostali cilindri pohabali zbog rijetkog ulja...

i ja nevjerujem da je do stubline u ovom slucaju jer ti bi imao kakvu takvu kompresiju da je do stubline... ovdje moze biti problem u polomljenim karikama da ne stvaraju kompresiju ili na ventilima da oni dobro ne zatvaraju pa puse kompresije kroz njih... bez skidanja glave neces nista znati ;)
 
Član
ne bi se gasio ali bi imao specifican zvuk. jer mi se to nekad prije desilo na bivsem autu da progori ventil. najmanja sumnja je na stublinu. velika verovatnoca je da je kariku polomio ili ventil. mora otici kod iskusnijeg majstora
 
odem ovih dana kod ovog majstora sto mi je lauda preporucio.danas sam bio kdo ovog i on kaze da je moguce da je ventil pa smo onda zvali ovog lika sto sam od njega glavu kupio kaze da je kod njega bilo sve super.ali otic cu kod nekog drugog pa vidjeti.

FirellesMonster je napisao(la):
Nije preporucljivo voziti bez kompresije na jednom klipu jer tu nema potpunog sagorijevanja goriva i to gorivo kako nije sagorilo slijeva se niz stubilnu u karter i razrijedjuje ulje, tako da bi se vrlo brzo i ostali cilindri pohabali zbog rijetkog ulja...

i ja nevjerujem da je do stubline u ovom slucaju jer ti bi imao kakvu takvu kompresiju da je do stubline... ovdje moze biti problem u polomljenim karikama da ne stvaraju kompresiju ili na ventilima da oni dobro ne zatvaraju pa puse kompresije kroz njih... bez skidanja glave neces nista znati ;)

i da ovaj majstor kaze da kao stublina vjerovatno nije ostecena nego da se samo preoblikovala od pregrijavanja pa da negdje pusta auto ne vozim palio sam ga samo pali super iznad 2.000rmp se i ne osjeti ne treska sve super
 
Član
onda je vjerovatno ventil. jer tesko da moze toliko stublina da fasuje da nema grama kompresije. opet otidji kod majstora i nek ti to pogledaju. ne mirise na stublinu iz vise razloga. al to cu ipak ostaviti majstorima nek oni vide
 
Top