zadnji brisac nece da se ugasi :-(

zadnji brisac nece da se ugasi :-(

Član
Mislis da je rjesenje da se skine brisac?
Jeste al ljeti...:D
U ovim danima zime neznam..jedino ako ces svako malo da stanes pa da ocistis zadnju shajbu i sam znas kako je..
otidji kojem elekticaru to ti je cas posla,vecinom oni znaju sta to ide i rijesice ti odma a ti neces imat vise 20KM i et:lol::lol::lol::lol:
 
Član
I kod mene na Cordobi je sličan problem , vjerovatno je u pitanju ručica , jer kad ju lagano gurnem napred odmah aktivira i brisač i prskalicu ,a trebalo bi u 2 stepena , prvo brisač u vremenskim intervalima a na drugi stepen prskalica i brisač sa 3 konstantna brisanja.
Jedino što se kod mene deaktivira zadnji brisač tako što upalim prskalice prednje šajbe.
 
nece kod mene da stane nikako,pokusao sam par puta da cackam neki polozaj da stane ali nece....nisam nikada skida ruckie,moram negdje naci kako se skida...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
pozz raja,imam problem sa zadnjim brisacem tj. nece da se stane raditi,trenutno sam ga odpojio motoric na dzek-u ali to mi nije trajno rjesenje..
Premjerio sam struju koja dolazi iz dzeka koji ima tri licne,tri su minusa i jedna je plus koji je stalno upaljen... razumije li se ko u ovo,zna li sta to znaci???
jel se kome desavalo ovo
Bora variant

Verovatno si hteo reci da ima dva minusa i jedan plus... Ako je tako, onda ti je problem u samom motoru nazad, samo moras da ga rasklopis ( nije tesko) i da ocistis jedan zupcanik od korozije jer ti je 99% usla voda od prskalice. Te 3 zise na motoru su sledece
- braon - masa ( koju motor stalno mora da ima)
- crna - plus (dolazi plus dok je auto pod kontaktom)
-zelena- plus (dobija od releja koji nosi broj 377 koji sluzi za brisace)

Taj relej salje plus na zelenu zicu u intervalima ili konstantno u zavisnosti sta si mu zadao rucicom.
Nadam se da sam ti bar imalo objasnio.
 
dule-p je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
pozz raja,imam problem sa zadnjim brisacem tj. nece da se stane raditi,trenutno sam ga odpojio motoric na dzek-u ali to mi nije trajno rjesenje..
Premjerio sam struju koja dolazi iz dzeka koji ima tri licne,tri su minusa i jedna je plus koji je stalno upaljen... razumije li se ko u ovo,zna li sta to znaci???
jel se kome desavalo ovo
Bora variant

Verovatno si hteo reci da ima dva minusa i jedan plus... Ako je tako, onda ti je problem u samom motoru nazad, samo moras da ga rasklopis ( nije tesko) i da ocistis jedan zupcanik od korozije jer ti je 99% usla voda od prskalice. Te 3 zise na motoru su sledece
- braon - masa ( koju motor stalno mora da ima)
- crna - plus (dolazi plus dok je auto pod kontaktom)
-zelena- plus (dobija od releja koji nosi broj 377 koji sluzi za brisace)

Taj relej salje plus na zelenu zicu u intervalima ili konstantno u zavisnosti sta si mu zadao rucicom.
Nadam se da sam ti bar imalo objasnio.

hehe, i ja sam pogresno napisao kod mene su cetiri zice i od njih cetiri samo je jedna plus...
rasklapao sam motorcic i jeste malo korodiralo mada je puno totmasti sve,cak mi se cinilo da je totmast te boje..mozes li mi druze reci koji zubcanik treba ocistiti? primjetio sam da ima jedna nepokretni dio na u gornjem dijelu mehanizma,nesto slicno kao (oblika kao) mikroprekidac i njega sam pokusao cistiti ali nema fajde....
hvala unaprijed
 
Član
Ovo sto je obelezeno crvenim na slici ti je motor zadnjeg brisaca, a na desnoj slici ti je isto to samo uvecano. Ovaj motor sa leve strane crvenog ti je prskalica za brisace, tako da te ne zabuni.
Kod tebe u motoru postoji elektronika koja regulise pokretanje brisaca, a na prvom objasnjenju sam pogresio (sorry) a sad ce ti nadam se biti mnogo jasnije ako se imalo razumes u elektricne sheme.
Na plasticnom zupcaniku imas bakarne trakice preko kojih klizaju dva kontakta koji se nalaze na stampanoj ploci. Ta dva kontakta pomocu te dve trakice odredjuju nulti polozaj brisaca, odnosno na kojem mestu brisac treba da se vrati u nulti polozaj. Ako ti kontakti izmedju njih nisu dobri, brisac ce da radi sve vreme. E sad ako ti je usla voda u tu elektroniku, onda ti je dzaba sve raditi
 

Prilozi

  • Bora zadnji brisac.jpg
    Bora zadnji brisac.jpg
    153,4 KB · Pregleda: 20
otisla m9i je ona elektronika na zadnjem brisacu,morat cu kupiti sebi kompletan brisac jer sam otkinuo i onu brizgaljku kada sam ga skidao,hehehe...
 
Top