Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Na slici mi djeluje kao da su 5500K :icon_question:
Imao sam na Astri 5500K, originalne sa Mercedesa i ovakva je boja bila, ali opet, na slici sve izgleda drugacije, pa mozda grijesim
 
Član
ma... ne moze se poredit, puno bolja vidljivost, preglednost i sve ostalo. To sto je neko napisao da ne valjaju xenoni bez sociva, ne valjaju, ali za one iz suprotnog smjera, meni su odlicni :)
 
Član
core2sa je napisao(la):
ma... ne moze se poredit, puno bolja vidljivost, preglednost i sve ostalo. To sto je neko napisao da ne valjaju xenoni bez sociva, ne valjaju, ali za one iz suprotnog smjera, meni su odlicni :)

Potpisujem. vidi se 5X bolje, al zato izbise oci onim iz suprotnog smjera:icon_evil::D
 
Član
Jeste, skines balaste, i samo otkacis balaste sa sijalica, uklonis xenon sijalice i vratis halogenke....za oba fara 10min posla :)
 
Član
ja sam rekao da sam ja tad poceo vidjat po sarajevu,a vecinom sta sve dodje u bih prvo raja provoza u sarajevu pa onda ostali gradovi.. xenone imam 2 godine pitaj cattu sa foruma,a ja sam ih vidio mozda vise od pola godine prije nego sam stavio..(po nekoj mojoj procjeni kad su dosli vamo jer nikad prije nisam vidio auto sa vanr. xen.. ) da boja je kelvin.. Meni nije jasno jer si ti rekao da ti nista ne vidis? JA licno nisam vidio bijeli xenon,nit bi to ikad stavljao na auto jer se gubi poenta samog svjetla...A ja recimo nikad nisam upalio duga otkad imam xenon.. Aj nek ih imas good 4 u :D
 
slike sto sam postavio ti sve govore ,,da ima razni boja ;)
i zato nisam bas siguran da u sarajevu raja prvo provoza nesto pa tek onda dalje se siri..
pozzzzz
 
Član
stvarno se ne razumijem u ovu tematiku, nemam pojma kakva je razlika između farova sa i bez sočiva, inače vozim pežoa 206, zna li neko jesu li njegovi farovi sa sočivima? želio bih ugraditi bixenone, pa me zanima šta mi je sve neophodno, da li su to samo sijalice, ili mi treba čitav komplet farova? i kako bi išlo u kombinaciji sa angel eyes, da li ti angel eyes smanjuju osvjetljenje? hvala

ps. inače, gdje preporučujete da se uradi ugradnja xenona, ima li neka firma koja se time bavi?
 
Član
pezo 206 koliko aj znam nema sociva nego obicno sjenilo...razliak izmedju farova sa sociva i bez, a koji imaju xenone je ogromna....sociva daju mnogo bolje oblikovane svjetlosne zrake, dok obicni far sa sjenilom ih podosta rasprsuje, sto znaci da onaj vozac ko ide ti u susret bude slijep na 2sec, a ako nemas postelane farove lako moze zavrsiti i na njivi negdje...sto se tice angel eyesa nema veze nikakve, jer su angel eyes farovi oni koji imaju oen svijetlece prstene kao bmw farovi...ako zelis bixenon ne treba ti komplet farova ali ti treba bixenon kit sa zicama, zaruljama, balastima...

A nema nek epameti u ugradnji xenona, vecinom su dummie-prof, znaci jedan prikljucak ide u samo jedan utikac, nemozes fuliti...jedino moras paziti da dobro pricvrstis balaste i da ne zahebes + i - zice, inace izbije ti osigurac :)


To je koliko ja znam o toj tematici hehe :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
pezo 206 koliko aj znam nema sociva nego obicno sjenilo...razliak izmedju farova sa sociva i bez, a koji imaju xenone je ogromna....sociva daju mnogo bolje oblikovane svjetlosne zrake, dok obicni far sa sjenilom ih podosta rasprsuje, sto znaci da onaj vozac ko ide ti u susret bude slijep na 2sec, a ako nemas postelane farove lako moze zavrsiti i na njivi negdje...sto se tice angel eyesa nema veze nikakve, jer su angel eyes farovi oni koji imaju oen svijetlece prstene kao bmw farovi...ako zelis bixenon ne treba ti komplet farova ali ti treba bixenon kit sa zicama, zaruljama, balastima...

A nema nek epameti u ugradnji xenona, vecinom su dummie-prof, znaci jedan prikljucak ide u samo jedan utikac, nemozes fuliti...jedino moras paziti da dobro pricvrstis balaste i da ne zahebes + i - zice, inace izbije ti osigurac :)


To je koliko ja znam o toj tematici hehe :D
hvala ti puno na ovako detaljnom pojašnjenju;)
 
Član
imao sam ja xenone na obicnim farovima,pa stavio angel eyes,razlika nebo i zemlja sa socivom bolje 200 puta kao sto je kolega tibor rekao dosta bolje oblikovane svjetlosne zrake i mnogo dalje baca...
 

JD.

Član
homer je napisao(la):
stvarno se ne razumijem u ovu tematiku, nemam pojma kakva je razlika između farova sa i bez sočiva, inače vozim pežoa 206, zna li neko jesu li njegovi farovi sa sočivima? želio bih ugraditi bixenone, pa me zanima šta mi je sve neophodno, da li su to samo sijalice, ili mi treba čitav komplet farova? i kako bi išlo u kombinaciji sa angel eyes, da li ti angel eyes smanjuju osvjetljenje? hvala

206 nema sociva u serijskim farovima

a prvo uzmi farove sa socivima pa onda xenone
 
Član
hvala vam svima na savjetima.

možete li mi još samo reći gdje se mogu uzeti kvalitetni bixenoni i koja im je cijena?
po mogućnosti u sarajevu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top