wireless ruter

wireless ruter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
normalno da je je bolje nego 100m kabla, ima ga u mene i vise, jer 4 kompa su povezana, zato sam ovo cudo i nabavio da pocupam silne kablove, i sad me naso zaj*avat nema signala:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
ne pricamo o istoj stvari........kad imas adsl net njega spajas na bezicni ruter i imas net bilo gdje u kuci,neovisno o broju racumara i sl.,mislim da se o takvom slucaju ovde govori :icon_rolleyes:
 
Član
marko_v je napisao(la):
ne pricamo o istoj stvari........kad imas adsl net njega spajas na bezicni ruter i imas net bilo gdje u kuci,neovisno o broju racumara i sl.,mislim da se o takvom slucaju ovde govori :icon_rolleyes:

jbg ne pricamo al ja samo kazem da je boli ADSL
 
Član
jeste, u mene je samo kablovski net i uzeo sam taj bezicni ruter da spojim ostale komp bez kabla, samo sto taj ruter nesto ne baca signal dobro
 
Član
error_xp je napisao(la):
ma wireless je katastrofa nikad ga nema po zimi . Ako imas lap top imas onaj 3g internet samo ustekas modem na usb i nosis ga kuda hoces na sred livade mozes surfati :D:D

koja je cijena ovog 3G interneta
 
Wireless Router se koristi samo ako imas opticku vidljivost izmedju antena, svaka prepreka mu ometa signale, pogotovo zid. U unutrasnjosti se koristi samo za vece mreze, gdje se antena postavi na plafon a u prostoriji 5, 10 ili vise racunara. ;)
 
Član
ja imam adsl + router linksys i zivim na drugom spratu ,a imam signala i ispred zgrade kad izadjem,a u stanu u svakoj sobi normalno hvata;)
 
Član
smajicemir je napisao(la):
Wireless Router se koristi samo ako imas opticku vidljivost izmedju antena, svaka prepreka mu ometa signale, pogotovo zid. U unutrasnjosti se koristi samo za vece mreze, gdje se antena postavi na plafon a u prostoriji 5, 10 ili vise racunara. ;)

U mene je wireless u sobi a signala imam 20 metara okolo zgrade bez obzira na opticku vidljivost ili debljinu zidova posto je u ovom slucaju stara zgrada i zidovi su debeli i po pola metra, isto tako u svakoj prostoriji u stanu imam odlican prijem na obadva laptopa i obadva telefona sa wifi.
 
Član
@error_xp sto se ti nalupa gluposti to je za nepovjerovati..

Vjerovatno je ruter los ili wireless prijemnik na laptopu.. Kod mene je adsl + trendnet 432BRP wireless ruter i sve radi bez problema u dometu sigurno nekih 20 metara..
 
Član
error_xp je napisao(la):
de to malo pojasni jel ti prenos sa modema do lap topa preko kabla ili bezinci

ne lupaj gluposti, znas li ti uopste sta je wireless??


sto se tice teme konkretno, to sto su zidovi prepreka nema nikakve veze, jer mora raditi u citavom stanu bez problema. ako si sve dobro skopcao, najvjerovatnije da je problem ili u ruteru ili u tom prijemniku signala na laptopu. imas li neki drugi laptop da probas njega??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top