Winter/Snow vs. All-Season vs. Summer Tires on Ice

Winter/Snow vs. All-Season vs. Summer Tires on Ice

Član
Odlican video;) Valjda ce se ljudi opametiti i poceti da kupuju zimske gume. Imas + od mene
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
MS znači mud and snow dok kod nas znači može svuda :D

Baš tako. Lakše ljudima metar u guzicu, nego cent u glavu. :icon_mad:
Neki i uživaju u ovim metrima, al' nema ih više na forumu.:D :lol:
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Eh da je ovakav isti test samo da su ljetni uslovi to me nesto interesuje :icon_rolleyes:

Mislim da u ljetnim uvjetima ljetne imaju malo bolji grip od zimskih a da se zimske brze trose nego ljetne. Aquaplaning je takodje jako bitna stavka.

Imate na ADAC testove guma ZIMSKE:

Highly Recommended
205/55 r16 H 185/60 r14 T

* Continental WinterContact TS830
* Goodyear UltraGrip 7+
* ESA-TECAR Super Grip 7
* Dunlop SP Wintersport 3D
* Hankook Icebear W440
* Vredestein Snowtrac 3
* Fulda Kristall Montero 3
* Continental ContiWinterContact TS800
* Bridgestone Blizzak LM30
* Goodyear UltraGrip 7+
* Dunlop SP Winter Response

Recommended
205/55 r16 H 185/60 r14 T

* Michelin Primacy Alpin PA3
* Maloya Davos
* Vredestein Snowtrac 3
* Yokohama W.drive
* Semperit Speed-Grip
* Uniroyal MS plus 66
* Nokian WRg2
* Kumho IZen KW23
* Pirelli Winter 210 Sottozero 2
* Kleber Krisalp HP2
* Semperit Master-Grip
* Uniroyal MS plus 6

Conditionally Recommended
205/55 r16 H 185/60 r14 T

* Avon Ice Touring ST
* Kumho IZen KW23
* Lassa Snoways Era

Not Recommended
205/55 r16 H 185/60 r14 T

* Firestone Winterhawk 2
* Goodride SW602
* Kenda Polar Trax (KR19)
* Firestone Winterhawk 2</li>
* Pneumant PN 150 Wintec
* Marangoni 4 Winter
* Sava Eskimo S3
* Federal Himalaya WS1


Prije sam vozio na SAVI sad na Goodyear Ultrgrip 7+.. Razlika je nebo i zemlja, 2 sezona mi je na tim gumama i jos imaju preko 4mm sare..a Sava se potrosila za jednu sezonu, kocenje sa SAVA-om po kisi je nemoguca misija pogotovo kod auta bez ABS-a...
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
da ali uzeti PRAVE GUME a ne ove tigar wing đu ili ši cu smeche

Tigar wintera gume se proizvode po Michelin-ovoj licenci i veruj mi da su odlicne! Moj teco ih zimi vozi na mercedes cls-u ;)
 
Član
Ja bih ruku u vatru stavio da su reparirane zimske najbolje za zime:icon_eek: Nemaju nimalo plastike u sebi. Prošlu zimu sam se penjao u planine po ledu s takvim gumama. Ne puštaju. Trajnost im i nije najbolja, ali s obzirom na jeftinu cijenu, možeš ih kupovati svake godine
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ja bih ruku u vatru stavio da su reparirane zimske najbolje za zime:icon_eek: Nemaju nimalo plastike u sebi. Prošlu zimu sam se penjao u planine po ledu s takvim gumama. Ne puštaju. Trajnost im i nije najbolja, ali s obzirom na jeftinu cijenu, možeš ih kupovati svake godine

Ovdje gdje zivim ljudi masovno uzimaju te gume ako mislis na protekt, ima pofinog brda, auto grne snijeg ali nikad ne stane :icon_eek: oko 100 KM 2 komada.

Ljudi mene zanimaju ove All Season gume jer imam takve marka nokian, a nisam ih jos probao pa me zato interesuje kako se ponasaju ljeti :icon_rolleyes:
 
Legend
predobar video ....

@ zela ..... kad sam prije nekoliko zima kupio nove sava s3 , komsija se pored mene uz bas zeznutu stranu igra sa protekt zimskim gumama,a ja onako srednja zalost

ove zime ih i sam planiram kupiti,.....prvo , cijena smijesna za protekt a sigurno me nece nigdje ostaviti

u ovome ima jos puno faktora , normalno da je DALEEKO od nekih "dobrih" guma ,ali je hebeno dobra kad se pogleda cijena,....isplatnije ih je svake zime nove kupiti , nego uzeti neku skupu i voziti 4 zime
 
Član
dobar;)
zanimljivo da kod nas gotovo svi misle da su M+S gume zapravo all sesion...jos gore da to vecina vulkanizera ne zna...
pa ljeti deru i unistavaju ms gume ...
kod mene su trenutno 'slickovi' valja zamjeniti za mogu svuda:icon_biggrin:
 
Član
u mene na dzipu,bf goodrich winterslalom,ako je malo toplije (jesen ili proljece),ako MALO smotam u mjestu,na cesti ostane crno od gume...al zato po snijegu grabe k'o po suhom...a imam neke Savero,koje koristim ljeti,one za kamenja,nezz oznaku gume,ne mo's ih poderat,al zato,dok malo kisice udari,ne mozes nigdje izaci sa zadnjom vucom:lol:
guma glavu cuva,uvijek bilo
od protekta ne bjezim,na maminom auteku mi naprijed bile 2 godine a nazad vec cetvrta evo :D
treba promijenit:icon_smile:
 
Član
zela potpis na ovo tvoje godinama sam vozio na protekt i to auto koje unistava isto i najskuplju i najjeftiniju gumu
i mogu reci da su mi se protekt gume pokazale kao jako dobre.
na njima sam preko 200 vozio i to duze relacije nisam nikad imao problema , kidao sam ih i ubijao nisam nikad uspio odljepiti gazni sloj sto vecina govori da se desi dok npr na nekim''original''gumama otpadaju komadi vec nakon par krugova :)

a taj tigar... stavio sam 2 nove prije par mjeseci... i trajale su mi ko djetetu lizalo :) tvornicka dimenzija za e30 nece auto ravno po suhom da ide a po kisi... nije preporucljivo iz garaze izlaziti

i da nekazem ja ovde da je protekt najbolji ali za omjer cijene i kvalitete... 200maraka 4 gume namontirane.. 2 puta godisnje promjenim i ful gas uvjek dok kupis nege sa imenom i vozis 2-3 godine na istim sto je za mene nemoguca misija.. kad sam raspolozen odu gume u k* za jednu vecer :)
 
Top