Win Vista

Win Vista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vista je stabilnija od XP-a sto se tice nekog normalnog koristenja.

Sad zavisi sta je kome normalno al dobro. Ali je isto tako i komplikovanija malo po pitanju drajvera i igrica i nekih podesavanja dok se malo ne naviknes.

Ljudi obicno, ili jos uvjek vise vole XP, ali ako se sjetite tako je bilo i prije ako se te u ovim vodama duze, sjetite se kad je izasao XP svi su govorili nevalja ovo ono i drzali se 98ice ili win 2000. Sad je ista situacija i sa vistom, s tim da je izasla vec i nova verzija sedmica, pa sad je to individualno sta ce ko da koristi, i ja sam na visti ali ovih dana se pripremam za sedmicu, imam mnogo podataka, bitnih, a malo mjesta pa ....

Ako ces vise igrati igrice ja ti savjetujem ipak XP, a ako neces instalirati i igrati bas svaku do koje dodjes nego imas jednu dvije onda bi ti preporucio da probas sa windows 7 i da preskocis vistu.

Sto se tice zahtjeva je isti uslovno receno ali hajde tako kazu, a i sa drajverima se snadje za vecinu stvari koje nisu neke ZNJFKLMN marke.

Prva stvar na koju treba pomisliti za sve one koji kazu nevalja i drzi se starog je : Zar bi oni ulozili tolike pare i trud i znanje da naprave nesto losije od starog ???
Drugo zasto ga ljudi kupuju i koriste ako je losiji.
Trece postoji neko ko ereci pa nije to nego hoce da zarade para pa su ga napravili ljepseg samo i zato prodaju.
Ako vam nije stalo do tog ljepseg i ako to ne racunate u jednu od prednosti zasto mjenjate ili stavljate pozadinu na svoj xp ili sta vec koristite ? Bez pozadine i sve ono sivo kad se nastima moze i do 10 15% brze da radi pa ako vam nije stalo do izgleda i ljepote eto nacina da malo ubrzate comp besplatno :D

Zasto se prave skinovi za XP ? Pogotovo zasto sa izgledom viste ili sedmice ? Po toj logici sva bi nam auta bila cunirana ko ona iz teme anti tuning, ne valja ali bitno da se promeni nesto:)

Ne kazem ja da XP ne valja ali tvrdim da su noviji bolji pod uslovom da imate dobar comp. Ima situacija gde je XP bolji, recimo meni trebaju oba imam i XP i vistu a sad cu da zamjenim vistu sa sedmicom. A xp drzim iz razloga sto napisem ponekad po koji programcic a kod nas vecina ljudi ima slab comp i XP pa moram i na njemu da testiram a ponekad moram i da pravim na njemu radi nekih kontrola i gluposti da ne ulazim u detalje. T tom slucaju recimo ne valja vista, ali ne nije bolja od xp-a nego za taj konkretan posao ne moze ili moze ali je mnogo lakse i bolje na XP-u.

Necu da se pravim pametan ali trebalo bi da svi kazu recimo za sta koriste comp i po njima koji operativni sistem je bolji i tacno iz kojih razloga pa nek covek sam odluci prema svojim potrebama i zahtjevima.

Nace se neko sad i reci linux je najbolji ili macos al ne treba pretjerivati, kod nas se izbor svodi na to kakav ti je hardver taj operativni birasna starom compu je bolji xp na novom vista ili 7.

A pod stare se svrstavaju svi koji nisu kupljeni ove godine i placeni preko 1200-300.
 
Član
Pa rekoh ja svima je neki najbolji, meni trebaju oba j*iga. tako da mi ni jedan ne valja al kombinacija dva neka mi je najbolja, ili XP+vista sto imam sad ili XP+7 :)
 
Član
menjic je napisao(la):
Mora se malo i spamat.

Ali evo ti moje strucno misljenje, bavim se racunarima vec mnogo dugo, i odavno vec ne znam broj koliko sam ih instalirao :)

Ako imas 2GB rama pozeljno dvojke al et i neki procesor da nije celeron ili sempron onda slobodno instaliraj vistu ili sedmicu.

Za 64 bitnu vistu racunaj 4 GB rama, za xp isto kao i gore za vistu.

To ne mora ali ja preporucujem.

Ako nemas nesto tako onda kao sto rece dule xpsp3 i ne razmisljas mnogo.

Instalacija viste ti je skoro pa ista kao i drugih windowsa a princip je sledeci.

Kad se pali comp udjes u bios, uglavnom se pritisce DEL, F2, F10 ......... to vec ne mogu znati jer ne znam koji ti je comp odnosno ploca.

U biosu treba da je podeseno da prvo starta sa CD/DVD ovo sve mozes preskociti tako sto ces ubaciti taj DVD i citati sta pise na maonitoru, ako pise press any key to start from cd ti pritisni neku od tipki i pokrenuces instalaciju.

Ako ne pise to, mogu biti dvije stvari, prva je da provjeris u biosu dal je CD / DVD prvi na listi uredjaja sa kojih starta racunar.

A druga je da ti nevalja cd/dvd ili sam taj vista cd sto je malo vjerovatno ali se desava.

Kad si ovo sve gore i pritisnuo any key i kad se pokrenula instalacija samo pazljivo citaj sta pise na ekranu i klikni ili upisi sta se trazi pa zatim next.

Ako ces vistu i ako nemas originalan kljuc nemoj nista upisati nego klikni dalje da instaliras bez broja pa dalje prati uputstvo za krek koje obicno stoji uz njega. Ja preporucujem za crack da proguglas malo VistaLoader cini mi se.

S obzirom da kuckas po forumu predpostavljam da ili imas dva compa ili kucas sa tog na koji hoces da instaliras u tom slucaju da napomenem da ces instalacijom vrlo vjerovatno obrisati sve sa C diska, ne mora ali je preporucljivo da ponovo formatiras C sto ce reci prije svega sto probas bi trebao sa C diska da presnimis negdje sve sto ti treba.

Laksi nacin bi bio recimo ako je vec xp na tom compu ubacis taj vista cd, on se sam pokrene i pita oces da instaliras ili da nadogradis i ti klikni to i dalje isto pazljivo i sa razumjevanjem citaj sta pise i prati uputstva a ako sta nije jasno skoknes do druga ili uzmes laptop ili ......... pa pitaj ovde sta nisi siguran.

Eto sva pamet, nista to nije problem samo pazi na stare slike, dokumente, muziku, filmove......... ostalo ne mozes nista zaj*at. Ako ne radi nesto ti ponovi al zapamti gde si sta uradio da mozes da ispravis gresku :D

Mislim i ovo je previse al glupo mi sad da ti ko debilu pisem i stavljam slike tipa klikni ovo klikni ono ako je ovo ako je ono ........... ima tri dana da se pise i objasnjava a ustvari se svodi na NEXT, YES i OK eventualno negdje neko ime ili broj i to je sve.

DO SAD sam reinstalirao Bog zna koliko windows XP-a ..... HVALA NA POMOCI !:cool:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Treće pogledaj ovaj klip... pa ćeš dobiti odgovor i na svoje i na moje ;)

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/73ZAv25WcAY&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/73ZAv25WcAY&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

:lol::lol: :lol::lol::lol:dobar
KDE he he
 
Član
nemoj instalirati vistu 64-bit.......ima neke opcije bolje........al je zato jako teretna za rad.....jos ako ti je slabiji računar....bolje ti je snimi vistu sp2 32-bit zauzima manje rama.....instaliranje je vrlo prosto.......win 7 64 bita je jedno obično sranje.......ako imas fz skini s nje............pozzzz
 
Član
Pa ja i deyo se slazemo samo se nismo razumjeli odma, za programiranje ili tako nesto bolji je xp, za zabavu je bolja vista ili 7 a najbolje je oba imat po meni :)

Vistu 64 i 32 sam testirao na jednom racunaru davno jos i dokazano je 64 brzi u vecini stvari koje su napravljene za njega pod uslovom da je racunar dobar a ne kanta neka.

Na starim ce normalo brze raditi i stari windows, to ne treba da vredja nikoga, razumijem da se nema para ali realno gledajuci svi mi imamo stare i po prilicno lose racunare. Trebalo bi svaku godinu ili dvije da kupujemo novi da bi bili u trendu sa razvojem i hardwera i sftwera ali malo ko od nas to i moze i hoce.

Prvi uslov je da vidis realno kakav ti je racunar, pa onda za sta ce da sluzi pa onda sta ti se vise svidja.

Eto zaboravio sam recimo za auto diagnostiku je bolji malo stariji racunar i XP. pitanje dal bi na visti i 7 uopste i radilo pola od tih programa:)
 
Član
Imam ja VISTU, licensiranu.. nikad nisam imao problema, a sto se tice interneta puno je bolja od xp-a.... takodjer i dobra podloga za projektantske programe itd.
Ali opet, neki je ne vole... meni je predobra... i ne bi se nikad vratio na xp
 
Vista mi dosla na laptopu kad sam kupio.. svidjao mi se taj windows.. sad na kompu imam XPSP3.. a evo neki dan nabacio Win7 64bit, al nigdje ne mogu naci activation key ili ti ga serial key.. ima za win7 beta, al kod mene je final verzija, ako tko zna gdje se moze nac neka sapne ili posalje.. :icon_question: please.. ;)
 
Član
Evo probaj ovo ispod, jest da je za 7 Ultimate, ali mislim da treba raditi i sa tvojom. Ne zanima me 7 za sad, tako da sam neupucen, ali 200 kb skini i probaj, nista ne gubis, pa javi radi li, bit ce i ostalim korisno ;), a pise cak i da prodje MS validation...sta su ti ovi crackeri danas :D

http://rapidshare.com/files/261947071/Seven_Heaven.rar
 
@ SamiRX-8: Da i kod mene je Win 7 Ultimate al 64bit.. i ovaj link sto si dao radi!! :cool: Sad pise da je Activated! :cool:

THX!! imas + za ovo!! :cool:
 
Član
Sad mi je WIN 7 Ultimate 32bit (version 6.1. - build 7100) i pise da istice 3.2.2010 .
Ima li mu spasa sa nekom drugom sifrom da se ne ugasi tad !:icon_smile::icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top