Win 7 64

Win 7 64

Član
Eh da pitam da li bi na sljedecoj konfiguraciji mogao digati Win 7 64-bit. Procesor je Core 2 duo 2.6, 4gb rama, 2 gb graficke, hdd 500gb. Da li ce biti nekih smetnji i kako bih mogao skinuti nakon dizanja sistema onaj njegov Winows Security Essentials? I da li da dizem Ubuntu umjesto Win-a? Vasa misljenja.
 
Član
ne vidim potrebu za dizanjem 64-rke sem ako ces stavljati preko 4 gb rama . Mozes staviti slobodno i radit ce ti odlicno,a ja preferiram win tako da ti njega i preporucujem, a da moze se skinuti essentials
 
Član
moze ti 64bitni al' meni se desilo nekoliko puta da mi pojedini software ne podrzava 64bitnu verziju win 7 ni pod razno (sve pokusavao) i na kraju opet back to x86 (32bit)
 
Legend
kod mene je bila x86 i isto pisalo 2,62gb usable,a i odkako sam instalirao x64 opet ne pise 4Gb nego 3,63gb usable, valjda odvuce u grafiku il sta li vec...
 
Član
ma ako imas 4 GB RAM-a instaliraj 64-bitni sistem jer on koristi sav raspolozivi ram,jedino ako ti je graficka integrisana,a vjerovatno nije,onda ti ide neki procenat RAM-a za graficku :cool:;)
 
Član
Kod mene na malo slabijoj konf radi bez problema..Core 2 duo 2.40 . 4 GB rama..nema frke uopste
 
Član
moze ti x64 nikakav problem... sve ce radit, bez brige oko toga, 64bitni pokrece normalno i 32aplikacije, ili ako nece slucajno samo odaberes odgovarajuci compatibility mod, nije windows xp 64 pa da ima problema ;) ... samo pazi, mse 2 radi na originalu...
 
Član
kod mene je win7 32 bit i imam patch za koji i u 32bitnom sistemu prepoznaje ram sve do 128gb ja imam 4 gb i sve i normalno i vidi kao 4 gb
 
Član
mladus je napisao(la):
kod mene je win7 32 bit i imam patch za koji i u 32bitnom sistemu prepoznaje ram sve do 128gb ja imam 4 gb i sve i normalno i vidi kao 4 gb

brate kad raji nesto pokazujes onda i njima to omoguci . Bar bi bilo lijepo.

Evo vam pach i imate uputsvo kratko unutra tj treba kliknuti enter i y i to je to.

Pass vam je : serialgf

http://www.filesonic.com/file/4174200895
 
Član
taj patch imam vec skoro 2 godine i neznam ni kako se zove file i nemam ga na kompu vjerovatno sam ga izbrisao i nemamo ga svi sacuvanog na netu pa da sad glumimo neku pamet valjda znaju ljudi proguglati i naci ono sto im treba
 
Član
mladus je napisao(la):
taj patch imam vec skoro 2 godine i neznam ni kako se zove file i nemam ga na kompu vjerovatno sam ga izbrisao i nemamo ga svi sacuvanog na netu pa da sad glumimo neku pamet valjda znaju ljudi proguglati i naci ono sto im treba

slusaj konjino jedna ja nikakvu pamet ovdje ne prosipam niti sam ti mislio ista lose da bi ti tako reagovao . Rekao sam ti da bi bilo lijepo da nesto podijelis sa drugima , a da ljudi znaju googlati nebi ovdje postavljali pitanja o bilo cemu nego bi samo googlali.

i jos nesto ovdje sam pomogao milion ljudi od kojih se 99% njih nikada nije zahvalilo i ti mi na kraju dodjes ovdje da mi kazes da pametujem . Nije te stid
 
Top