Vw Polo homologacija??

Vw Polo homologacija??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li neko zna moze li se VW polo sdi iz 97 ili 98 cariniti,tj.proci homologaciju?I koji je najstariji Polo koji se moze uvesti?Hvala
 
Član
nema ti taj euro 3 normu, to je Polo 6n, onaj seriju poslije, kao ovaj kod mene se moze cariniti i odraditi homologacija, on ima euro 3 standard;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
nema ti taj euro 3 normu, to je Polo 6n, onaj seriju poslije, kao ovaj kod mene se moze cariniti i odraditi homologacija, on ima euro 3 standard;)

Gledao sam na autoscout.de,i pise da ima euro 3,neki cak i euro 4,u sta ne vjerujem,pa me to malo zbunjuje.A mislim na Polo 6n.
 
Član
nema sigurno, 6n2 ima euro3, 6n nema sigurno. Ako te bas toliko zanima uslikam ti saobracajnu od druga, on ima 1.9 sdi 6n, a ja imam tdi 6n2, kod mene je euro3 a kod njega nije
 
Član
ArminM je napisao(la):
nema sigurno, 6n2 ima euro3, 6n nema sigurno. Ako te bas toliko zanima uslikam ti saobracajnu od druga, on ima 1.9 sdi 6n, a ja imam tdi 6n2, kod mene je euro3 a kod njega nije

Hvala na korisnoj informaciji.Imam povoljan Polic extra,ali nesmem uzeti dok ne ispitam sve.I ja sam mislio tako,ali opet zelio sam cudi jos necije misljenje.
 
Član
trazi 6n2 ako ti se vec svidja polic, mogu se naci pojeftino vani, sad koliko se isplati oko uvoza i svega to je vec pitanje, ja sam svog ovdje kupio, tako da ne znam
 
Član
ArminM je napisao(la):
trazi 6n2 ako ti se vec svidja polic, mogu se naci pojeftino vani, sad koliko se isplati oko uvoza i svega to je vec pitanje, ja sam svog ovdje kupio, tako da ne znam

Imam ja cvrku tdi,ali trazim za zenu neki,a nekako mi taj punto idealan za pocetnika vozaca,nebi nesto skuplje dok se ne ispraksa :D

A20DTH je napisao(la):
Nema EURO3 garantovano.
Nista od homologacije

Thanks ;)
 
Početnik
Jarane mpze on bit i Euro 6(koji jos nije nastupio) a da opet neprodje homologaciju,nisu bitni samo ispusni plinovi,vec i cjelokupno auto..Sve se gleda ;)
 
Član
Lija je napisao(la):
Jarane mpze on bit i Euro 6(koji jos nije nastupio) a da opet neprodje homologaciju,nisu bitni samo ispusni plinovi,vec i cjelokupno auto..Sve se gleda ;)

das na kafu i ne gleda se vise nista osim euro norme koja nam je zakonom naredjena;)
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
Lija je napisao(la):
Jarane mpze on bit i Euro 6(koji jos nije nastupio) a da opet neprodje homologaciju,nisu bitni samo ispusni plinovi,vec i cjelokupno auto..Sve se gleda ;)

das na kafu i ne gleda se vise nista osim euro norme koja nam je zakonom naredjena;)

Inace to nam je nepoznanica u BiH..Ja ti kazem propis,a sto se on zaobilazi....al jos malo pa ce se i tome stat u kraj ;)

P.S. a kad das na kafu moze se srediti i da ti ni normu negledaju tako da...
 
Lija je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Lija je napisao(la):
Jarane mpze on bit i Euro 6(koji jos nije nastupio) a da opet neprodje homologaciju,nisu bitni samo ispusni plinovi,vec i cjelokupno auto..Sve se gleda ;)

das na kafu i ne gleda se vise nista osim euro norme koja nam je zakonom naredjena;)

Inace to nam je nepoznanica u BiH..Ja ti kazem propis,a sto se on zaobilazi....al jos malo pa ce se i tome stat u kraj ;)

P.S. a kad das na kafu moze se srediti i da ti ni normu negledaju tako da...

Stvar je u tome da on ocarinjeno auto mora evidentirati i zna se koja auta ispunjavaju normu a koja ne, nemoze on sad pustiti auto koje ne ispunjava zakonom propisanu normu da mu kupis kucu :lol: mada ima izuzetaka ali pravilo je takvo... a sto se tice ostalog, da li ti je razbijeno staklo, citav retrovizor, slupan blatobran i sl. eh tu ti moze progledati kroz prste, das mu na kafu kao sto Armin rece i zdravo ;) a propisi i zakoni bi se trebali postovati i biti isti za sve ali kad spomenes da je ovo bosna, onda ti je sve jasno a volio bi da je sve po zakonu 100% ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top