VW Passat ili Honda Accord

VW Passat ili Honda Accord

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
slika unutrašnjisti je iz passata bez navigacije, dakle bez displaya u boji, nisam mogao nać drugu sliku na brzinu, satovi su posve normalno postavljeni. A kako ćeš ti tamo ruku fino naslonit u hondi na vrata, moš samo kroz prozor. Tipke dolje tipke gore, moraš ih baš gledat da vidiš za šta su.. a ručka za držat se u vozačkim vratima.. jako dobar detalj..
 
Početnik
VW Passat 2.0 TFSI Highline

Cijena: 34000€

Tehnički podaci:

Max. snaga, kW (KS) pri 1/min   147 (200) / 5100
Max. okretni moment, Nm pri 1/min   280 / 1800 - 5000
Mjenjač   6-stupanjski ručni mjenjač
Masa praznog vozila   1445
Najveća brzina, km/h sa 6-stupanjskim ručnim mjenjačem 235
gradska vožnja   11,2
otvorena cesta 6,3
prosječno 8,1
Prosječna emisija CO2 g/km 193
Duljina, mm   4765
Širina, mm 1820
Visina, mm 1472
Međuosovinski razmak, mm 2709
Volumen prtljažnika, l 4)   565

Najbogatiji paket opreme:

'coming home' i 'leaving home' funkcija
  svjetala
12V utičnica straga i u prtljažniku
Zna li mi iko reci jeli ovo za punjac akumulatora kad mu se isprazni ili kad mu pocrkaju lampice unutra?? :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
volkswagen_passat_8.jpg

0039361836071136.JPG


Na slikama prikazanim u prvom postu nije "vrh" opreme, evo 2 slikice cisto ilustrativno.

Kada bi ja kupovao, odlucio bi se za ovog acorda. Zasto ?
Zato sto prije svega donosi taj neki istocni nacin pravljenja auta, druga stvar
Interijer i eksterijer izgledaju super, sve u svemu bila bi novina na nasim putevima, od ovih svih VWova i Audi-ja, Skoda i sl.

Ali ipak na nasim prostorima, pa cak i Evrope, Passat je Tito !!!;):cool:
 
jooj druze dje ces ovo staviti u usporedbu,dvije najrivalnije struje,vw ili honda? hehehe

naravno,ja ne moram ni pisati da bi hondu prije,jel tako,ne moram?

ugalvnom,HONDA prije SVEGA,a ne samo vw-a.

sta ja znam,honda je honda,sto kolega ispred rece,ako ne ista,onda taj istocnjacki nacin pravljenja,kvaliteta,mislim vec i ptice na grani zanju kakva je i na kakvom je glasu japanska kvaliteta.

a i jos nesto,vw je vise postao tako dosadan na nasim cestama,izadjem na ulicu i od svih auta vidjet ces bar 60% vw.

a i izbor auta je i pitanje necije osobnosti/licnosti.

auto govori mnogo o covjeku.:)

ako vozis vw znaci da si samo dio jedne velike vecine i da se vodis prema vecini,ako vozis hondu imas mnogo ekskluzivnije auto i u ovom slucaju se NE vodis ka vecini.
 
Član
btw, iz prve slike vwfan-a se vidi kvaliteta izrade unutrašnjosti, i vidi se da je ta plastika svašta samo ne jeftina.
 
bez razmisljanja HONDA nema tu sta da se poredi.... unutrasnost je kao za 20 godina naprednija u HONDI pogledaj samo cajgere kao u nekim skupim verzijama mercedesa... extara odradjeno nema sta...a ubrzanje od pasata ne pise cini mi se... dacu ja isto nekih info
 
Član
Uzeo bih Hondu, čisto da budem drugačiji od ostalih... Opremu kod oba modela nisam ni gledao, imaju sigurno i više od onoga što mi treba... A hoće li mi neko odgovoriti zašto na autima VW koncerna obavezno pregoravaju sijalice naprijed u farovima, ili nazad obavezno jedno rikverc ili stop svjetlo... I to je na novim autima...
 
Starom nije crkavalo na golf 5... a ni meni isto sad na passatu nista,kad su orginal..al stavi ove "DOBRE KINESKE" sa nasih prostora crkne oko 30dana..sve zavisi..
 
Član
Ja bi prije Hondu, izgleda nekako ekskluzivnije, drukcije od ostalog, a ja ne tezim bas uklapanju u velike mase...
Performanse malo na strani Passata, kao i potrosnja, ali Accord 500 eura jeftiniji...
Dodjes nekako na ono, koliko para toliko muzike...

Kao sto kolega gore rece, svakom crkne stop... :D
Cudi me sto kod starog na Octaviji jos nije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top