VW Passat - dim iz auspuha

VW Passat - dim iz auspuha

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kada dimi crn dim znaci da nije sagorijevaje optimalno.

Razlog moze biti nedostatak zraka znaci ili filter zraka ne propusta dovoljno zraka ili turbina ne nabija dovoljan pritisak sto ne mora znaciti da nevalja turbina mozda crijevo pusta negdje.....intercooler takodje provjeriti...

Ako je ovo gore navedeno sve uredu onda pumpa goriva ne ubrizgava kako treba (puno goriva baca) ili dizne....
 
Član
panajotis je napisao(la):
1... probaj gorivo sa pumpi u federaciji, 2 ... hladan auto svaki malo vise dimi... 3 ... kad tako cjepas auto cadjo mora cadit :lol:

1. Vrlo rado,ali Gradiska je..Sjever..Ako me put nanese zasto da ne..Da pokusam..Probavao sam i sa gorivom kupljenim u HR ali opet isto..Uglavnom ne mislim da je uzrok tome gorivo
2. Koliko god da ga vozim i da ga jace stisnem dimi
3. Sve stoji,ali ovo je previse :icon_rolleyes:


Sajo_Golf GT je napisao(la):
kada dimi crn dim znaci da nije sagorijevaje optimalno.

Razlog moze biti nedostatak zraka znaci ili filter zraka ne propusta dovoljno zraka ili turbina ne nabija dovoljan pritisak sto ne mora znaciti da nevalja turbina mozda crijevo pusta negdje.....intercooler takodje provjeriti...

Ako je ovo gore navedeno sve uredu onda pumpa goriva ne ubrizgava kako treba (puno goriva baca) ili dizne....

Filter zraka,filter goriva i ostali filteri i crijeva zu skoro zamjenjeni..
Crijevo turbine je promjenjeno kad je auto kupljeno znaci prije oko 4 godine..To bi moglo da bude..On se u voznji ponasa normalno i kada pritisnem gas on normalno prima samo mnogo dimi


Death_beat je napisao(la):
eh bas i mene ovo interesuje. odnedavno mi puno vise cadi kada stisnem gas. sipam na istim benzinskim kao i prije, prije 2-3 hiljade zamijenjeni svi filteri i veliki servis odradjen.
ima li mozda kakve veze sa turbinom?? da nije njoj otkucalo..


ps i dajte se uozbiljite, niste u offtopicu :icon_exclaim:

Hvala Bogu neko sa istim problemom ;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
I jel te gledaju trebe?
Pa onako sta da ti kazem...Recu ti kad popravim ovo,pa kad opet zagrebem negdje :D:D:D


Sajo_Golf GT je napisao(la):
spoji dijagnostiku provjeri ima li gresaka...

koji ti je motor 66kw ili 81kw? Da li je chipovan ili ima powerbox?

66 kW fabricki,ali ima trubinu od 74 kw (101 kS)..:cool:
Odvezao sam maloprije na servis da pregledaju sva crijeva i sve filtere pa cemo vidjeti ..;)
 
Član
Hvala svima na savjetima..Probem je rijesen..
U pitanu je bio filter zraka..Nije propustao dovoljno zraka :icon_confused:
Hvala svima jos jednom na savjetima i misljenima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top