VW Passat 2.8 2002g Americko-Evropsko trziste

VW Passat 2.8 2002g Americko-Evropsko trziste

Član
Pozzz svimaa . . .

Zna li neko mozda od clanova koja je razlika sto se tice mehanike i zamjenski dijelova
Americke i Evropske verzije ? ? ? ima li se kod nas odrzavat sta kako
Ako neko zna o tome da mi stagod kaze . . .

I uopsteno ovi motori 2.8 V6 automatik kako su se pokazali u ovim passatima

hvala na pomocii

Pozzz;)
 
Član
mehanika jeste ista, samo sto se zna desiti da ces morat trazit alat :D

npr. saraf koji ne moze da odvrne ni 13mm kljuc, a ni 14mm :D:D nego nesto izmedju
 
Član
gaga je napisao(la):
mehanika jeste ista, samo sto se zna desiti da ces morat trazit alat :D

npr. saraf koji ne moze da odvrne ni 13mm kljuc, a ni 14mm :D:D nego nesto izmedju

e svasta :\

a ovo ostalo je odprilike sve isto
 
Prvo provjeri broj sasije, na osnovu njega u ovlastenom servisu mozes saznati jeli se moze kod nas servisirati ili ne. Mislim da ima razlike u VW-u za USA trziste ako je napravljen u Meksiku ili Njemackoj.
 
Član
olensoner je napisao(la):
Prvo provjeri broj sasije, na osnovu njega u ovlastenom servisu mozes saznati jeli se moze kod nas servisirati ili ne. Mislim da ima razlike u VW-u za USA trziste ako je napravljen u Meksiku ili Njemackoj.

hvala

dobio sam sve info o ovom autu i motoru i razlici i svemu


moze lock
 
Član
Moze se sve servisirati ali kosta naravno da nije isto cist primjer cu ti dati moj prijatelj ima passata 2003 godiste 1.8T 150Ks Amerikanac vjerovali ili ne auto je sire za 4 milimetra nego evropljanin i onda sjeb nastaje.... On je udes imao kucnuo ga lik u prednji desni blatobran mi se 2 puta vracali u Velas svadjali se kako nam nisu dali pravi blatobran i na kraju covijek nam je objasnio da je amer siri i da mu svako drugi dan ljudi vracaju .... E kada je siri onda je vjerovatno sve drugacije ali ne toliko da se nebi moglo servisirat samo pazi da ne bude skuplja pita nego tepsija =) ;);)
 
Član
Imam Boru amerikanca, zapravo jettu, sto se tice mehanike nema nikakve razlike, samo sto kada odem da kupim neki dio, ne trazim za jettu, vec za boru ili golfa IV, ili audija, skodu ,jer je to ta grupacija, do sada mijenjao zubcasti,spraner,remenje, diskove,plocice, sve isto.
Razlika je u kilomertar satu i prekidacu svjetala (nema poziciju) samo upaljeno ili ugaseno i napriejd su svijetla uplajena cim upalis auto.
Sto se limarije tice ,ma sve je isto ,blatobrani ,jedino karambolke zbog gabaritnih svjetala nisu, odnosno lajsne.
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
Moze se sve servisirati ali kosta naravno da nije isto cist primjer cu ti dati moj prijatelj ima passata 2003 godiste 1.8T 150Ks Amerikanac vjerovali ili ne auto je sire za 4 milimetra nego evropljanin i onda sjeb nastaje.... On je udes imao kucnuo ga lik u prednji desni blatobran mi se 2 puta vracali u Velas svadjali se kako nam nisu dali pravi blatobran i na kraju covijek nam je objasnio da je amer siri i da mu svako drugi dan ljudi vracaju .... E kada je siri onda je vjerovatno sve drugacije ali ne toliko da se nebi moglo servisirat samo pazi da ne bude skuplja pita nego tepsija =) ;);)

kosta itekako . . . i bilo bi bas tako skuplja pita neg tepsija
G_T_I je napisao(la):
Imam Boru amerikanca, zapravo jettu, sto se tice mehanike nema nikakve razlike, samo sto kada odem da kupim neki dio, ne trazim za jettu, vec za boru ili golfa IV, ili audija, skodu ,jer je to ta grupacija, do sada mijenjao zubcasti,spraner,remenje, diskove,plocice, sve isto.
Razlika je u kilomertar satu i prekidacu svjetala (nema poziciju) samo upaljeno ili ugaseno i napriejd su svijetla uplajena cim upalis auto.
Sto se limarije tice ,ma sve je isto ,blatobrani ,jedino karambolke zbog gabaritnih svjetala nisu, odnosno lajsne.

nije ista stvar kod bore i passata nezz zasto :\ mozda sto je siri passat il sta vec

uglavnom hvala vam svima na pomoci moze lock

dobio sam potrebne info . . .
 
Član
zar nije bilo price da se vise ne moze uvesti amerikanac, tj da ne moze proci homologizaciju. naravno, druga je stvar ako je auto vec na nasim tablama ;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
zar nije bilo price da se vise ne moze uvesti amerikanac, tj da ne moze proci homologizaciju. naravno, druga je stvar ako je auto vec na nasim tablama ;)

nezz za to ali ovo je na nasim tablicama vec je regano . . .
ali odrzavanje dijelovi katastrofa :(

stvarno steta nasao sam bio jednog 2002 2.8 V6 full oprema navigacija koza
komande na volanu grijanje u sjedistima memorija sjedista el sve zivo . . .
nema dalje oprema ali kad sam cuo odrzavanje cijene zara :(

uglavnom Lock :icon_smile:
 
Super Moderator
ne znam zasto se toliko brines oko odrzavanja ja ti garantujem da nije nikakav problem ;)
de mi reci koliko je jaka ta masina jel 204 KS ili je onaj slabiji ? uglavnom to je VR6 :cool:
 
Član
allroad je napisao(la):
ne znam zasto se toliko brines oko odrzavanja ja ti garantujem da nije nikakav problem ;)
de mi reci koliko je jaka ta masina jel 204 KS ili je onaj slabiji ? uglavnom to je VR6 :cool:

To VR6 nije vidjelo u putu to je bukvalno audijev motor iz A4 A6 .... 2,8 V6 30V sa veoma solidnom potrosnjom goriva i sa 204 ks ili stari model 192 ....... ;)

G_T_I je napisao(la):
Imam Boru amerikanca, zapravo jettu, sto se tice mehanike nema nikakve razlike, samo sto kada odem da kupim neki dio, ne trazim za jettu, vec za boru ili golfa IV, ili audija, skodu ,jer je to ta grupacija, do sada mijenjao zubcasti,spraner,remenje, diskove,plocice, sve isto.
Razlika je u kilomertar satu i prekidacu svjetala (nema poziciju) samo upaljeno ili ugaseno i napriejd su svijetla uplajena cim upalis auto.
Sto se limarije tice ,ma sve je isto ,blatobrani ,jedino karambolke zbog gabaritnih svjetala nisu, odnosno lajsne.

10000% ti garantujem da na pasatu nije taj slucaj bar sa limarijom uvijerio sam se :cool:....
 
Top