VW Golf MK3 by Ivke

VW Golf MK3 by Ivke

Član
Evo da vam ga predstavim, a to je VW Golf MK3 CL, `92 je godiste, motor je 1.8 sa 55kw automatik (prva serija trojki) sve je fabriski i nista nije seceno osim sto ga je prva vlasnica (nemica od 80+ godina) zviznula u neki stub sa zadnje desne strane ali to se sada ispravljeno mada nisam preterano zadovoljan tako da planiram opet da ga radim. Planirao sam dosta stvari ali nemoze se sve odjednom tj nema se toliko finansija da se sredi sve odjednom, pa zato idem redom, prvo sve sto je najpotrebnije pa ostalo. Evo i par slika...

Slike su od 25.07.2009













ovo je iznutra, sve standardno



a ovo je njegova kilometraza na taho-satu (trenutno je 36.622km)




E za sada sam mu stavio od opreme ono sto sam vec nabavio do sada a za sve ostalo idem polako u nabavku.

Stavljeni su farovi Angel Eyes sa xenonima, potamljeni su zmigavci u braniku folijom za potamljivanje (to je privremeno dok ne kupim prave zmigavce), stavljene felne od BMW-a od 15" sa gumama Bridgeston Potenza sa dimenzijama 205/50/R15, volan od trojke tdi verzije i grill maska bez znaka. Evo i par slika kako to izgleda (za sada)










Planirano je:

Spoljasnost: Hromirane zmigavce u branicima (crne ili bele neznam za koje da se odlucim), VR lip za prednji branik, bocni kristalni zmigavci, mozda kraci amortizeri (koji spustaju max 2-2.5cm), felne sa 5 kraka ili neka replika felni od passata (ali vremenom), sportski filter K&N (samo iz uvoza), Remus lonac sa elipsastim izduvom (evo slike da vidite na sta mislim
642.gif
,
mozda padne i neki sporstki volan, led stopovi, spojler na zadnjem staklu (kacket - ali moram da kupim drugo staklo, ili da nadjem nacin da zalepim na ovo), kamere u branicima + senzori za parkiranje

Unutrasnjost: neonke ili led lampe za osvetljavanje kod vozacevih, suvozacevih nogu i kod putnika otpozadi, osvetljenje kontrole za hladjenje i grejanje (al to je mozda),

Audio sistem: radio JVC vec imam koji je 4x50w + pojacalo Alpine F640w koji ide na Pionner-ove subwoofere 2x700w (2x350 RMS-a), i naravno fali mi jos 2 zvucnika u zadnje tapacire koje tek treba da kupim.

Alpine:







Kutija sa muzikom:



U autu trenutno imam tu kutiju u gepeku i 2 fabricka zvucnika (za koje ne verujem da su preko 20w po zvucniku)

Gume koje su stavljene na BBS felne od 7J
Prednje gume (Barum Bravuris 195/50/R15 starost gume oko 3-3.5 god.)


Sara prednje gume


Zadnje gume (Tigar Hitris 195/50/R15 starost gume - mart-april 2009 god.)


Sara zadnje gume


jedini je bio problem u ET-u felni a on je 24 tako da mi pozadi kacio u rubove prilikom spakovanja 3 osobe pozadi na klupi, tako da sam morao da ih skinem i stavim 14"-ice sa gumama 185/65/R14

Planiram da kupim ovakve felne ali jos nije odluceno:



6.5J 15" ali neznam koliki je ET (mislim da je 35 ali nisam siguran). Ima i ovakva



ali je 16" i ima 5 rupa tj 5x100 ali je lepsa a razlika izmedju ovih felni je raspon rupa, jotaza, i ona prva ima 8 kraka a ova druga ima 10. Posto i moj golf ima 4 rupe takve felne cu i da mu kupim samo polako jer imaju solidnu cenu, svega 143e po felni u Nemackoj odakle planiram i da ih kupim, naravno odmah se stavljaju i 4 nove gume.

Pre par dana sam kupio kolimetar sat sa obrtomerom jer mi se jako svidja ali je mali problem sto taj kupljeni sat ima oko 220.000km a moj tek 36.600km. Neznam kako to da vratim i kod koga da idem a da me ne kosta puno jer sam pitao jednog coveka u Jagodini (Srbija) i rekao mi je da moze i nema problema ali da to zadovoljstvo kosta 100e. Isto sam tako postavio pitanje na VW forumu Srbije i rekli su mi da neki eeprom mora da resetuje i da se u njega ubaci moja trenutna kilometraza. E sad neznam gde se nalazi taj eeprom, da bih nesto pokusao. Sta mi vi savetujete, sta je najbolje...
 
Član
Gdje ga samo nadje, 75 KS a automatic... Ne znam sta ce ti obrtomjer s obzirom da je automatic. Svasta si ti nabrojao, al mislim da ces odustati od dosta toga kad vidis cijene. Ja nebi puno ulagao u ovo cudo, ofarbao bi samo branike kao kod GTI-a, ugradio bijele zmigavce naprijed, s boka i uzeo stopke fabricki zatamljene od GTI-VR6. Uz to dobre felge i ima da bude fin, a kultura. I to sto volan spominjes, ak ima servo ugradio bi kakav mali sportski.
 
Član
nasao sam ga u nemackoj za male pare... A sto se tice obrtomera, nekako je lepse nego analogni sat. Ako ne budem uspeo da ga sredim onda cu ga prodati i kupiti samo obrtomer sa svojim postoljem. Servo ima ugradjen tako da mi nije problem samo treba naci odgovarajuci volan. Znam da je ovo skup sport ali sta cu kad obozavam taj sport...

planirane stop svetla:

3u8fr.jpg


25s0hp5.jpg


planirane maglenke+migavce u braniku (daj Boze sledeceg meseca)

mt5ftl.jpg
 
Član
fino si ti ovo krenuo sredjivat,meni se ne svidja sto je automatic,ali vjerujem da bi i ti volio da je manuelac,al sta je tu je,ofarbaj onaj gepek u boju auta,da ne odudara,ostalo je solidno,jedino spustaj auto,malo ti je povisoko,sto se tice stopki po meni ljepse ove prve,uglavnom sve u svemu puno srece u nastavku radova;);)
 
Član
pravo fina trica..podsjeca me na moju bivsu..pravo ti je fina trica...jos je malo spusti i branike...u boju auta..i ko bombon..a ostatak lagano idi...
 
BHT Ovisnik
nek ti je sretno u sređivanju,al najprije lakiraj branike u boju auta,dzaba ti sve bez toga,onda farove unutra ofarbaj u mat crnu kad vec imas sočiva i biti ce odmah dosta ljepsi pa onda ostalo:cool:
 
Član
hvala vam na komentarima i komplimentama. Kao sto vidite po sadasnjim farovima i buducim stopkama i maglenkama ja idem na chrom detalje. Mozda bi lepse bilo da su crne (neznam) ali posto planiram da farbam ceo auto ove godine mislim da ce dobro doci ti chrom detalji. Branici ce najverovatnije da ide u crnu metalik boju ali za sada je tako je kako je. Sto se tice menjaca (automatic) najvise sam uzeo auto sa takvim menjacem iz potrebe a bilo je i drugih 3-ki, 4-ki na prodaju ali ovaj mi je najvise odgovarao (osim toga sto je benzinac) ali sta je tu je, buzdim ovo sto se moze i to je to.
 
iskreno mrsko mi sve citat sto si napisao,samo cu ti reci,djabe sve radis,ako ove branike ne rijesis,znaci donji dio ili sve u boju auta...:cool:

sretno sa radovima :icon_biggrin:
 
Član
@tvrdoglavi, pa branici ce ici u boji auta ali tek kada budem terao auto na farbanje a planiram otprilike ovakvu boju da mu radim

2dbw9qc.jpg


a do tada moze ici i ovakav. Spustanje ce ici mozda max 2cm cim se nabave sredstva za amorte i opruge mada to mi je skoro poslednje na listi za uraditi
 
Top