vw golf mk2 gtd+i

vw golf mk2 gtd+i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Eo nesto novo..
Novi zimski setup, danas sam zamjenio one ats za celikare 14ke, 185 60 m+s gume na njima, ja zadovoljan :)

168106_10150096799745353_569855352_6743613_2011117_n.jpg

181343_10150096799850353_569855352_6743615_3494123_n.jpg

180457_10150096799900353_569855352_6743616_721763_n.jpg


sto se samih felgi tice, bile su poprilicno zapustene, kako sam ih morao stavit odmah na auto, nisam ih uspio ofarbati, pa cu vidjeti da to uradim u ova dan-dva..

usput, htio bih se zahvalit Bojanu, koji mi je pomogao pri montazi, i zamjeni jednog dobosa, jer je saraf proklizao :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

danas smo ja i drug liga imali dobru namjeru da stavimo one diskove koje sam uzeo od jase, medjutim diskovi i disk plocice su od mk3 gt tako da nisu mogli na moje glavcine, tako da cu morat uzeti glavcine i nosace klijesta.. pa kad to sredim, onda ce biti novih updatea..

a promjenili smo kineticki, culo mi se nesto naprijed, i zamjenili remen serva i prekontrolisati to sve..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Danas reparirao gewindu, tj zamjenio ulozak u istoj..



Uploaded with ImageShack.us

Poslije odem do otpada i uzmem ove glavcine i rukavce sto su mi trebali da bi se postavili ovi 256mm diskovi
evo slika :



Uploaded with ImageShack.us

preko vikenda cu fino ocistiti ovo sve, zastitit, ofarbat i montaza kad ligson bude slobodan :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Danas smo pripremili instalaciju za digifiz, ima jos nekih sitnica da se ubace, spoje, stavi elektricni pinjon, pa ce biti uskoro i detalja oko toga, ugl pocelo je i to da se rijesava..
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

zavrsava se lagano i projekat digifiz, instalacija i ostale komponente, u medjuvremenu vlasnik je imao jos nekih zelja koje su uspjesno ispunjene, a one su VDO satici koji su bili katastrofa ziva







zamjenjena su kopletna kucista , staklo , kazaljke i rub te postavljena LED rasvjeta u plavoj boji kao sto je i digifiz










i jos jedna promjena da se ukopi u kompletan projekat












;) :123: :icon_exclaim:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kupovalo se :)

183285_10150105928570353_569855352_6855378_133576_n.jpg

183446_10150105928660353_569855352_6855379_1114537_n.jpg

185647_10150105928755353_569855352_6855380_3685661_n.jpg


da se drug elektricar ne pegla sa pravljenjem tastera i slicno, da skratimo muku, dosta mu je svakako :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Veceras sam vidio i uzivo kako izgleda sat,i ovo novo osvijetljenje te cukice, extra je ispalo, mogu samo to reci..
moram spomenuti i da su zamjenjene cak i kazaljke na chukicama, znaci samo je pozadina i unutra ostalo isto, sve je novo, kucista, nosaci, stakla, obruci, osvijetljenje.. sve :)

Kao drugo, danas smo uradili dosta posla oko instalacije, jos jednom VELIKO HVALA "elektricaru" sto se potrudio da sve zice pregleda, spojeve, 90% instalacije je uradjeno nanovo uradjeno, zalemljeno, izolovano.. prekosutra cu postavit detaljan izvjestaj sta i kako se radilo..

bit ce tu jos dosta novina.. update uskoro !

:icon_smile::icon_smile:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Danas nastavljeno spremanje instalacije, i lagano sklapanje..


Uploaded with ImageShack.us

hvala amaru na pomoci :D


Uploaded with ImageShack.us

sredili smo i eurodzek


Uploaded with ImageShack.us
pa onda jos malo instalacije..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

postavljen je i el.pinjon, fercera, ima jos da se spoji sa satom..


Uploaded with ImageShack.us

zadnje uradjeno danas..


Uploaded with ImageShack.us

sutra aBd kopcanje pinjona, chukica, vracanje plastika, stimanje obrtaja.. vidjet cemo koliko cemo stici, ugl ja sam prezadovoljan kako je sve ispalo..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Danas uradjena vecina posla, skopcan senzor za temperaturu, vracene sve plastike, vracena konzola i satici, sutra bi trebali zavrsit el podizace, i prekidaci bi trebali biti gotovi do sutra, ugl veceras sam provozao auto, kilometar sat radi, temp radi, bord radi, signalizacija sve uredno.. prezadovoljan sam :)

sutra cemo takodje precesljati i instalaciju farova i stopki, da pregledamo jel sve uredno, provuci zice za ostale senzore i kola (za obrtomjer, krusku pritiska ulja... )

sutra ce biti i klip kako to sve radi :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

veceras sam testirao sve :)
kilometar sat ne laze sekunde, kao ni temp, znaci amare pogodili smo :icon_smile:

sve fercera, ja sam prezadovoljan, extra izgleda sve sve !
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

auto sklopljeno, vecina pokopcana
evo jedan teaser do sutra, bit ce sutra poveci update :)

02032011623.jpg
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Posto je stari relej od svijetala pravio magnetno polje i ometao sat, postavili smo juce novi relej, i napravili da se svijetla pale sama (kao na novim autima :icon_biggrin:)



Uploaded with ImageShack.us

eh sad ono bitnije, nakon dosta razmisljanja u kako napraviti obromjer, odakle uzimati signal, alternator, remenica.. postavili smo jednu dzidzu na remenicu koja dosta precizno ocitava obrtaje, znaci rade :cool:



Uploaded with ImageShack.us

ima jos sitnica oko nosaca te dzidze, ali uglavnom citava (uz malo variranje zbog vibracija) al cemo i to sredit
juce smo takodje htjeli postavit kruske za temperaturu vode i pritisak ulja (temperatura vode za chukicu i pritisak ulja za chukicu) na satu ocitava temp. ulja i temp vode ali ne u stepenima vec na skali..

pa smo imali malo problema oko postavljanja kruske, nije bilo mjesta, smeta nosac vec postojece racve, pa cemo nesto istokarit ili skontat neku drugu krusku.. ugl VDO germany je sva oprema..

posto to nismo postavili, necu jos nista objavljivati dok ne skontamo sta i kako
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Hvala, sad mi ostaje jos da uradim malo ovu votex konzolu, nikako da je sredim kako treba..
gotova je i ploca sa prekidacima (hvala emiru, maruti sto mi je isjekao ovu plocu za prekidace), ovako bi to trebalo izgledat..


Uploaded with ImageShack.us

imaju 4 prekidaca od podizaca, ovaj 5i sam izbacio i napravili smo prekidac za stelovanje sata na digifizu..
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

;)

sto se svjetala tice, imamo jedan problem sa satom, ponekad ne pokazuje digitale, pa sad jos uvijek kontamo zbog cega, mislili smo da relej stvara magnetno polje, i da zeza sat, promjenili smo ga, stavili drugi model, pa smo kontali da nije do prekidaca svjetala, i njega smo "eliminisali" i opet nesto zeza, izgleda da jedan balast nije uredu, pa da povuce negdje.. to jos uvijek kontamo.. zbog toga smo to napravili, a xenoni se pale tek kad se upali auto, ne pale se odmah na okretaj kljuca.. tako da se auto pali sa ugasenim xenonima, tek kad se upali auto pale se i oni :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top