VW Golf II 1.3

VW Golf II 1.3

Član
Pozz ekipa, evo dosao red da predstavim novu masinu.. Dakle radi se o Golfu 88. god. 1.3 karb.... 40 kw... Nije nesto posebno ali posluzice do proljeca kad se planira nesto uvesti iz inostranstva... ;) Pa eto da cujem komentare :)

DSC_0442.jpg


DSC_0453.jpg


DSC_0457.jpg


DSC_0458.jpg


DSC_0462.jpg


DSC_0467.jpg


DSC_0468.jpg


DSC_0471.jpg


DSC_0473.jpg


DSC_0476.jpg


DSC_0477.jpg


DSC_0478.jpg


hfg_1.jpg


hfg_2.jpg


hfg_7.jpg


hfg_8.jpg
 
Dobar golf,samo ako ista planiras raditi na njemu prvo se rijesi se ovoga motora.Kod mene je u kecu isti,sto se tice potrosnje bolje ti je ubaciti 1.8b:icon_biggrin:
 
pedja15kum je napisao(la):
Dobar golf,samo ako ista planiras raditi na njemu prvo se rijesi se ovoga motora.Kod mene je u kecu isti,sto se tice potrosnje bolje ti je ubaciti 1.8b:icon_biggrin:

e super si ga posavjetovao, cuj 1.8 da trosi manje,, imao sam 12 godina 1.3 motor,
nema na njemu puno filozofije dobar karburator da se fino nastima i nema velike potrosnje, e sad sto ljudi nose kvazi majstorima da to stimaju pa trosi 10 do 12l to je druga prica,, ugl sad poslije 20ikusur godina,, loko preko 8 ne smije trosito,, 7 do 8
a otvoreni 6 do 6,5l ako je fifth gear :D
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
pedja15kum je napisao(la):
Dobar golf,samo ako ista planiras raditi na njemu prvo se rijesi se ovoga motora.Kod mene je u kecu isti,sto se tice potrosnje bolje ti je ubaciti 1.8b:icon_biggrin:

e super si ga posavjetovao, cuj 1.8 da trosi manje,, imao sam 12 godina 1.3 motor,
nema na njemu puno filozofije dobar karburator da se fino nastima i nema velike potrosnje, e sad sto ljudi nose kvazi majstorima da to stimaju pa trosi 10 do 12l to je druga prica,, ugl sad poslije 20ikusur godina,, loko preko 8 ne smije trosito,, 7 do 8
a otvoreni 6 do 6,5l ako je fifth gear :D

Ja sam mu rekao moje iskustvo sa ovim motorom.Ovo za 1.8 je vise onako cinicno posto je mene ovaj moj u zadnje vrijeme dosta zivcirao:D.Sto se tice potrosnje u mene golf trosi otvorene 6,5-7l a gradske ispod 9-10l ne moze pogotovo zimi:icon_biggrin:.:icon_exclaim:
 
Član
Sto se tice potrosnje, i nije tako strasno, od 7 do 9 jer je 4 brzine :icon_evil: sve zavisi od nacina voznje... Ali mi se javlja jedan problem, dakle kad sam ga kupio negdje u maju prosle godine sve je bilo ok, po suhom vremenu nisam imao problema, ali kad je vani hladno ili kisa strasno slabo vuce sa niskih obrtaja, trza... Ler se nenormalno smanji da se auto jedva cuje da radi, cesto se i gasi... Bivsi vlasnik mi je rekao ako mi se to pocne desavati da samo promijenim onaj dihtung (gumu) ispod karburatora... To sam uradio ali opet isto, jos sam promijenio razvodnu kapu, ruku, svjecice, filter goriva ali opet isto... Ako neko zna sta bi moglo biti bio bi mu veoma zahvalan ;)
 
Član
prespoji mu ono crijevo sa izduvne grane ono siroko crijevo direktno na usisnu granu gdje ulazi hladni zrak jer taj hladni zrak ga gusi a neradi ti klapna na usisnoj koja otvara topli hladni zrah kad je topal hladan.ja sam tako rijesio problem i promijeni zracni filter ako ga nisi vec promijenio
 
Član
Ako sam te dobro razumio mislis na ovo

vw_golf_mk2_engine_05.jpg


Tog crijeva na mom golfu nema nikako :icon_eek:
Gledacu da sto prije to rijesim pa vam javim rezultate... Hvala na pomoci ;)
 
Član
Ok... Pokusacu ga prvo spojiti ovako kao na slici... Ako ne bude poboljsanja onda ga spajam direktno...
 
Član
Nisam pisao ovdje 100 godina... Uglavnom auto je kod mene vec godinu i par mjeseci... Sluzi me bez vecih i ozbiljnijih problema :happy:
Do sad sam zamijenio prednje amortizere i opruge, zadnje opruge, kugle krajnice, selene... Stigao je i zadnji originalni lonac sa GTI-a


E sad sam planirao kupiti sat sa obrtajima, i nasao sam ga za relativno male pare... Isto je sa dva dzeka, kao kod mene... Pa sam citao u nekim temama na forumu da na alternatoru treba biti nekakva stopica sa W oznakom. Kako nemam pojma gdje bi to trebalo biti evo par slika, pa ako neko zna da mi kaze da li to kod mene ima?


I ako nema, koliko je komplikovano, i da li je uopste moguce postaviti obrtomjer da radi bez nje?
 
Član
drug, za dizela se uziam sa w-izvoda na alternatoru dok za benzinca impuls za obromjer se uzima sa bombine!
 
Član
Da li sad postoji kakav nacin da provjerim da li moja bombina odgovara, i da li ce raditi obrtomjer?
 
Top