VW Golf 2

VW Golf 2

rs6

Član
ako je sa sam sebi odvrt'o zavrt'o pumpu, imajte na umu da je zezn'o uloske dizna ( dizna ne baca maglu vec je propisala, gorivo ne moze sagorit i eto ti crnog dima )

ja bih na njegovom mjestu reglir'o pumpu, promijenio uloske dizna, turbo ocistio pregled'o sta je i kako je ....
 
sve je moguce, al najvjerovatnije je da je turbo otiso, imo sam isti slucaj i kad sam promijenio turbo osjetila se razlika i odma je manje dimio :lol::lol:
 

rs6

Član
GreenDevil je napisao(la):
sve je moguce, al najvjerovatnije je da je turbo otiso, imo sam isti slucaj i kad sam promijenio turbo osjetila se razlika i odma je manje dimio :lol::lol:

nek prvo ide na jeftinije kvarove.... turbo tek na kraju ;)
 
Početnik
rs6 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
sve je moguce, al najvjerovatnije je da je turbo otiso, imo sam isti slucaj i kad sam promijenio turbo osjetila se razlika i odma je manje dimio :lol::lol:

nek prvo ide na jeftinije kvarove.... turbo tek na kraju ;)


A ja logike zaebane :cool: treba naci odmah uzrok problema i rjesavat, valjda to na golfu nije tesko...nece valjda mijenjat svu tu sicu onako, zato sto bi mozda moglo biti do toga...
 

rs6

Član
Oggy je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
sve je moguce, al najvjerovatnije je da je turbo otiso, imo sam isti slucaj i kad sam promijenio turbo osjetila se razlika i odma je manje dimio :lol::lol:

nek prvo ide na jeftinije kvarove.... turbo tek na kraju ;)


A ja logike zaebane :cool: treba naci odmah uzrok problema i rjesavat, valjda to na golfu nije tesko...nece valjda mijenjat svu tu sicu onako, zato sto bi mozda moglo biti do toga...

pa normala, dizne se stave na aparat i ispita se pritisak, to je 5 KM po komadu :cool:
 
Član
eh sto kaze Sajo_Golf GT vadio sam ono crijevo sto ide sa usisne grane na bospumpu i skroz slabo uopste ne nabija pritisak nego ono slabo puhka iz crijeva....a i kad ga ugasim cuje se kako nesto zvecka u turbini uopste ne zvižđ nego isto da nesto stuže u njoj
 

rs6

Član
crijevo sa usisa na bos pumpu ??

pogledaj ono crijevo siroko, sto ide sa usisa na turbinu, nek neko turira auto, a ti vidi kol'ko je tvrdo .....
 
Član
a to crijevo trebam li ga skidat ili sta vec a ja sam gledao ono sa usisne na bospupmu ono malo sto ide preko dekla
 

rs6

Član
sole_boy je napisao(la):
a to crijevo trebam li ga skidat ili sta vec a ja sam gledao ono sa usisne na bospupmu ono malo sto ide preko dekla

ma ne moras ga skidat, ono je mekano dok je auto na leru, dok kad nacepis gas turbo stvori pritisak i ono postane tvrdo ( k'o kamen )

najbolje ti je otici majstoru, jer vec je ustanovljeno da imas problem ... ;)
 
Član
pogledat cu to bas veceras jer ga plaim navece zbog ovih minusa a majstoru sam svakako konto otic da sve pregleda....
 
Član
znam sad na sto mislite a imam jos jedno pitanje nabavio sam monometar sto mjeri pritisak igdje sad ja da to prikovcam cuo sam da ide na to malo crijevo sa usisa na bospumpu
 
sole_boy je napisao(la):
eh sto kaze Sajo_Golf GT vadio sam ono crijevo sto ide sa usisne grane na bospumpu i skroz slabo uopste ne nabija pritisak nego ono slabo puhka iz crijeva....a i kad ga ugasim cuje se kako nesto zvecka u turbini uopste ne zvižđ nego isto da nesto stuže u njoj

Nisam rekao to crijevo :icon_smile:

Turbina ti je smjestena na izduvnoj grani uz sami motor (iza motora), tu negdje pogledaj i vidjet ces crijevo koje ide iz turbine na usis motora....to crijevo opipaj dok stisnes gas i mora da bude tvrdo...kao sto su ti i druge kolege vec rekli :icon_smile:
 
Član
ma bgte zanm gdje je turbo nisam maksum samo sam mislio da se gleda na onom malom crijevu a sinoc sam ga gasao i crijevo nije uopste bilo tvrdo mekano je i kad stangasa i kad ga turiram znaci turbo ne radi
 
Top