VW Bora - Curi ulje iz mjenjača

VW Bora - Curi ulje iz mjenjača

Član
FirellesMonster je napisao(la):
zar ne dodje uljna pumpa na drugoj strani, kod remenice radilice jer one se zajedno okrecu... to ti samo moze biti semening radilice da je izgubio elasticnost pa propusta ulje... ali ova boja ulja mi ne djeluje kao da je iz motora... prije bi rekao da je iz mjenjaca... ali mi nije jasno odakle je doslo... jedino da je semening na osovini mjenjaca gdje dodje druk lezaj da je on "popustio" pa propusta ulje... svakako ti je mjenjac skidati i vidjeces odakle curi... nemoj karter bezveze skidati ;)

po meni logicki da je taj semering lamela nebi imala gripa ni sekunde koliko znam druk lezaj ti je u sklopu lamele potisne ....... znaci mora da je diftung kartera oprosti ali nema mi logike tvoja prica :icon_question::icon_question:
 
heh druze pa "ne prska" ulje kad semening ode da natopi lamelu... ulje odozgo "curi"... mozda je kod MRVE otisao dihtung kartera kad je pustalo ulje ali to nije pravilo.. kod tebe je mozda nesto drugo u pitanju... mozes ti zamijenuti dihtung kartera ali ako se ispostavi da je semening na radilici opet moras skidati karter i radis 2 posla... treba dobro viditi odakle ulje dolazi... obrisi i operi sve dobro i onda prati odakle dolazi... ali mi cudno da ti je ulje u motoru na nivou, kao sto rece, a pusta dolje :icon_question:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
heh druze pa "ne prska" ulje kad semening ode da natopi lamelu... ulje odozgo "curi"... mozda je kod MRVE otisao dihtung kartera kad je pustalo ulje ali to nije pravilo.. kod tebe je mozda nesto drugo u pitanju... mozes ti zamijenuti dihtung kartera ali ako se ispostavi da je semening na radilici opet moras skidati karter i radis 2 posla... treba dobro viditi odakle ulje dolazi... obrisi i operi sve dobro i onda prati odakle dolazi... ali mi cudno da ti je ulje u motoru na nivou, kao sto rece, a pusta dolje :icon_question:

ne kapa meni ulje kap po kap to je bukvalno proljevanje i tek danas sam svatio koliko fali ulja dok sam pogledao sipku a mozda je i semering tako da necu dirati to ce majstor da odradi je za mene je previse komplicirano ( a i primjetio sam kada ulazim u lijevu krivinu da se ulje jos vise prosipa to jest kada se auto naginje na desnu stranu znaci mora da je dih kartera ali necu nista jos cackati bez majstora
 
Ma nemoze druze kroz sjeban dihtung da "proljeva" ulje... znas i sam kad oslabi dihtung da ulje bali... skine se karter, ako je dihtung iole normalan onda nema sanse da na kroz njega proljeva ulje... treba to dobro sve provjeriti ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Ma nemoze druze kroz sjeban dihtung da "proljeva" ulje... znas i sam kad oslabi dihtung da ulje bali... skine se karter, ako je dihtung iole normalan onda nema sanse da na kroz njega proljeva ulje... treba to dobro sve provjeriti ;)

jbt mu mater sta da je tu je da se rijesi za to imaju ljudi da to rijesavaju necu da glavu razbijam bezpotrebno ali po meni nemoze ni semering toliko da pusta =) ali vidjet cemo kroz par dana sta je:icon_rolleyes:
 
Tako je... netreba puno glavu razbijati.. samo opusteno... ali eto malo smo diskutovali sta bi moglo biti... sretno druze u popravci auta i javi sta bude u pitanju ;)
 
Član
To nije testo u kucnoj varijanti zamjeniti.. nego sto kaze FirellesMonster problem je ako se ispostavi da nije digt nego nes drugo. Dva puta skiraj karter, dva puta ulje sipaj i sl..
 
Top