vw 1.3 B 1987

vw 1.3 B 1987

Član
nacita se ja :lol: , "ohladili" ste me od tog golfa... necu da se zajebajem sa prebacivanjem motora , nije mi potrebno auto ali bilo mi zao da propustim taku priliku , jeftino a ocuvano i pit'o sam se zato ga tako jeftino prodaje :icon_confused: sad sam skonto :lol::lol: hvala vam svima na savjetima :cool::cool:

OggyBoy je napisao(la):
SeJo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
SeJo je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Pa samo vw-ov imas u golfu...Ne razumem pitanje:icon_confused: Dacu ti primer swift 1.3 koji ide kao nevreme trosi skoro pa duplo manje.

ma cuo sam bio da svaki 1.3 trosi ko lud pa me interesuje sad jel istina,:icon_confused:

Nije istina, samo VW-ov troši previše, a ne ide. Yugo 65 sa 1.3 motorom ga jede i troši manje.
:icon_eek:

Šta buljiš, ispašće ti oči?:D :lol:

Ovo je istina, vjerovao ti ili ne.;)

nece drzim ih da ne ispadnu :lol::lol: :p
 
Član
Drug, ja neznam šta ovi momci kukaju na 1,3l motor. Ja ga imam od 97 (inače je 87 godište, ja dovezao iz njemače)i to oznaka motora MH sa automatskim čokom, i nemam ama baš nikakvih problema sa njim, a što se tiče potrošnje 6,2 l bezolovnog jer ima katalizator na otvorenom ako ga voziš do 120 km/ a preko 7,5 -8,5 l. Gradska vožnja 6,5 -7l. Samo ja svake godine idem na dijagnostiku tj, pregled paljenje, smjesa izduvnih gasova itd.
Kod nas je malo ljudi koji znaju podesiti karburator 2E3 pa ga umjesto da naštimaju samo ga upropaste. Ako ti bude trebala servisna dokumentacija za štelanje karburatora , naravno ako ga kupiš javi se, pa ću ti poslati.
 
Član
dacek je napisao(la):
Drug, ja neznam šta ovi momci kukaju na 1,3l motor. Ja ga imam od 97 (inače je 87 godište, ja dovezao iz njemače)i to oznaka motora MH sa automatskim čokom, i nemam ama baš nikakvih problema sa njim, a što se tiče potrošnje 6,2 l bezolovnog jer ima katalizator na otvorenom ako ga voziš do 120 km/ a preko 7,5 -8,5 l. Gradska vožnja 6,5 -7l. Samo ja svake godine idem na dijagnostiku tj, pregled paljenje, smjesa izduvnih gasova itd.
Kod nas je malo ljudi koji znaju podesiti karburator 2E3 pa ga umjesto da naštimaju samo ga upropaste. Ako ti bude trebala servisna dokumentacija za štelanje karburatora , naravno ako ga kupiš javi se, pa ću ti poslati.

vazi drug hvala ti , ako se odlucim da ga uzmem jevim ti odma :cool:
 
jedini lijek
za to je nov karburator od stojadina, a to zadovoljstvo je oko 150 km'ova

Ovo izdvojeno je prica bez reda i obaveza..Karburator se preslozi za 40 KM i imas auto koje trosi kao upaljac..Gotovo svakodnevno vozim Dvicinu 1,3 '84-to jedva da 7 uzme na 100 KM..A prethodno je trosio po 15 litara..Cika doktor Borko iz Zvornika ga sredio za 40 KM, zvoni..

Da se jos malo nadovezem, kad procitah cijelu temu, imam sta za napisati..Vidim vecina pljuje..

1,3 84-to godiste, 300.000 + kilometara, motor jos uvijek nije otvaran! Mjenjac 4 brzine...Ide bolje od Dvicine 1,6 D ..Vozio na benzin, sada vozi na plin i ide respektabilno za godine i kilometre..Ne kvari se, fino slusa, i poslije preslaganja karburatora auto zaista nista ne trosi..Za mene je Golf II pretvrd auto, ali eto, druzba je druzba a sluzba je sluzba..Golf II sa 1,3 motorom nije za divljanje, nabrijane momke zeljne gasova, trkaTJe i sl. Ako ti treba auto za ono za sto je namjenjen vjeruj da ces se navozati tog niskolitraznog motora..
 
Član
:icon_confused: sad nez ni ja sta da radim ...:icon_confused: al dobro. ja mislim da je to od motora do motora , nemoze svaki isto troshit' nije svaki isti... tako da 90% cu ga kupiti pa ako mi nebude "pasao" tisnut cu ga dalje:icon_smile: ja iskreno mislim da moze se za njega mnogo vishe dobit od 1.200 , nemoram ga ni vozati mogu ga preprodati za 1600 barem :icon_smile:
 
roki_actros je napisao(la):
jedini lijek
za to je nov karburator od stojadina, a to zadovoljstvo je oko 150 km'ova

Ovo izdvojeno je prica bez reda i obaveza..Karburator se preslozi za 40 KM i imas auto koje trosi kao upaljac..Gotovo svakodnevno vozim Dvicinu 1,3 '84-to jedva da 7 uzme na 100 KM..A prethodno je trosio po 15 litara..Cika doktor Borko iz Zvornika ga sredio za 40 KM, zvoni..

Da se jos malo nadovezem, kad procitah cijelu temu, imam sta za napisati..Vidim vecina pljuje..

1,3 84-to godiste, 300.000 + kilometara, motor jos uvijek nije otvaran! Mjenjac 4 brzine...Ide bolje od Dvicine 1,6 D ..Vozio na benzin, sada vozi na plin i ide respektabilno za godine i kilometre..Ne kvari se, fino slusa, i poslije preslaganja karburatora auto zaista nista ne trosi..Za mene je Golf II pretvrd auto, ali eto, druzba je druzba a sluzba je sluzba..Golf II sa 1,3 motorom nije za divljanje, nabrijane momke zeljne gasova, trkaTJe i sl. Ako ti treba auto za ono za sto je namjenjen vjeruj da ces se navozati tog niskolitraznog motora..




POTPIS debeli kod mene je moj golf u mom vlanistvu sada sedma godina a proizveden je 1990 god potrosnja mu je po gradu od 7 do 8 zimi otvorena 6 6.5 maks redovno takodjer sve projeravam i slicno i nemam nikavih problema vecih...jednom je bio trzo i trosio izmjenio sam neke gumice na karbu sad sve ok pali i vozi sve tip top
 
Član
Mah nema pite ispod 12 i nakon reparacije karba koju sam ljetos uradio,sve on fino mirno radi al trosi,pa sam se sad odlucio na promjenu karba da stavim stojkin karb i to da probam i ako te ne bude cupaj govono napolje i stavljaj mrtvog dizela :icon_smile:
 
Jos ce vise trositi sa 101 Karburatorom (Weber).. Otidji u Zvornik kod dipl.ing.mas. Borko da ti sredi karburator...Covjek je radio u VW-u a specijalizirao u Weberu i u Njemackom VW-u, tako da je suvisno bilo sta pricati..Ne bacaj pare dzaba na 101 karburator..
 
Član
Imao sam Golfa 1.3 fkt trosio je ludo 11-12l :lol: nacisto ne mogu da vjerujem da trosi kao sto neki tvrde 7l ne kazem da lazu ali....ipak je to karbas a jos 4 brzine ;)
 
spakujte na njeg monopoint od trice 1,4 :D

zvuci realno a jeli lagano izvodljivo ne znam :lol:

u mene jaran ima golfa 1.6 karburator 53 kw stalno ga nesto steluje a nikad ne radi fino u leru a za potrosnju mu ne znam nikad ni ne govori jel trosi ili je kako treba
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Jos ce vise trositi sa 101 Karburatorom (Weber).. Otidji u Zvornik kod dipl.ing.mas. Borko da ti sredi karburator...Covjek je radio u VW-u a specijalizirao u Weberu i u Njemackom VW-u, tako da je suvisno bilo sta pricati..Ne bacaj pare dzaba na 101 karburator..


Eh ajde da i to cujem za tog lika da to uradi kako sta do njega doci ;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Jos ce vise trositi sa 101 Karburatorom (Weber).. Otidji u Zvornik kod dipl.ing.mas. Borko da ti sredi karburator...Covjek je radio u VW-u a specijalizirao u Weberu i u Njemackom VW-u, tako da je suvisno bilo sta pricati..Ne bacaj pare dzaba na 101 karburator..

cuo sam i ja za tog lika da je mnogo dobar majstor(ako je to taj za kojeg sam i ja cuo)
 
Tko hoce broj i lokaciju, neka pise na PM...Covjek je malo stariji, pa ne bih stavljao javno broj telefona da ne bi neki levat dzaba uznemiravao covjeka..
 
Top